Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 23 czerwca 17, 21:41

Witam wszystkich forumowiczów ;) Posiadam aktualnie akwarium 160l i jako iż jestem osobą rozważną i nie lubię pochopnych decyzji to zdecydowałem się zapytać czy wszystko dobrze założyłem. Akwarium założyłem wczoraj.
ROŚLINY:
Limphonia Sessiflora
Cryptocoryne (Nie znam odmiany, raczej wendtti)
Żabienica (Póki co dwie, niedługo jedną przełożę do mniejszego akwarium, jeżeli nie będzie pasować :D )
Jakaś trawnikowa roślina, rosnąca dosyć wysoko
Ludwigia Repens
Oraz pewna czerwonawa roślinka.
Nie znam niektórych nazw gdyż je dostałem, na szczęście mam pojęcie że nie potrzebuja mocnego światła itp.

Żwirek o niskiej granulacji rzeczny

Jakiś nawóz pod podłoże 5l

FILTR: Póki co wewnętrzny daje radę, 800l/h Aquanova
GRZAŁKA: 75w Aquanova, jeżeli nie będzie działała dobrze to wymienię ;)
OŚWIETLENIE: Narazie 2x24w zamierzam dokupić jakiegoś leda, mój portfel wzbogacił się o 150zł więc mam wyposażenie ok. 400zł. Coś polecić?
ODMULACZ: Najprostrzy chiński odmulacz

PLANOWANA OBSADA:
1x Bojownik Syjamski
30x Razbora Klinowa
10x Kirysek

Coś doradzić co do obsady zbiornika?


ZDJĘCIA będę aktualizował co dwa/trzy dni.
DZIEŃ PIERWSZY (Polecam scrollować, bo to nie jedyne zdjęcie ;))
https://imgur.com/gallery/LjsZo
Chyba nie jest za pusto jak na dzień pierwszy? (Tak właściwie drugi)
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: mimo12 » 23 czerwca 17, 21:55

Za mało żwiru po prawej stronie. Nie wiem, czy dobrze widzę, ale substrat też nie jest dobrze przykryty- musi być te kilka cm, nie dwa, ale z 4-5.

Rośliny spod korzenia przesadź. Te w cieniu nie będą chętnie rosnąć.

Filtr nie wyrobi. Koniecznie kubeł lub kaskada chociaż( albo inne rozwiązania typu FBF, przepływowy, na HMF za późno), jeżeli chcesz tej wielkości obsadę.

Dolej wody.

Jaka woda? Kranówka?

Ryby z bw, kiryski( jakie?) z cw, ale lepiej do mocnego oświetlenia nie dawać. Zamierzasz dołożyć oświetlenie, czy zamienić?

Jakie wymiary akwa?

Szafka to wytrzyma?

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 23 czerwca 17, 22:01

mimo12 pisze:Za mało żwiru po prawej stronie. Nie wiem, czy dobrze widzę, ale substrat też nie jest dobrze przykryty- musi być te kilka cm, nie dwa, ale z 4-5.

Rośliny spod korzenia przesadź. Te w cieniu nie będą chętnie rosnąć.

Filtr nie wyrobi. Koniecznie kubeł lub kaskada chociaż( albo inne rozwiązania typu FBF, przepływowy, na HMF za późno), jeżeli chcesz tej wielkości obsadę.

Dolej wody.

Jaka woda? Kranówka?

Ryby z bw, kiryski( jakie?) z cw, ale lepiej do mocnego oświetlenia nie dawać. Zamierzasz dołożyć oświetlenie, czy zamienić?

Jakie wymiary akwa?

Szafka to wytrzyma?

Specjalnie dałem mało żwiru po prawej stronie gdyż roślin tam dużo zasadzać nie zamierzam. Moim planem jest zrobienie akwarium "Trójkątnego" takiego że lewa strona w roślinach i powoli się zmniejsza do poziomu samego trawnika. Szafka spokojnie wytrzyma ;) Woda kranówka. Niestety. Jak mówisz, zamienię ten filterek. Oświetlenie zamierzam dołożyć bo dla mnie jest "zimne"... Wody doleję ;) Okej, zmienię pozycję roślin. Nie chcę robić BW. Nie podoba mi się... Uważam że mogą spokojnie żyć w normalnej wodzie...
Wymiary 100x40x40 135l Brutto
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Mattija2 » 23 czerwca 17, 22:03

Podłoże eliminuje Ci kiryski.
Wody dolej do pełna, jeśli to kran to podaj parametry (KH, pH), coby te Twoje rybcie miały jakiekolwiek bytowanie, jak nie to zmiana obsady. Dobrze, że tak podchodzisz do tematu, w akwarystyce szybko można zbierać tylko wodę z podłogi :P

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 23 czerwca 17, 22:09

Mattija2 pisze:Podłoże eliminuje Ci kiryski.
Wody dolej do pełna, jeśli to kran to podaj parametry (KH, pH), coby te Twoje rybcie miały jakiekolwiek bytowanie, jak nie to zmiana obsady. Dobrze, że tak podchodzisz do tematu, w akwarystyce szybko można zbierać tylko wodę z podłogi :P

Na razie wyjeżdżam na 12 dni :( Gdy wrócę to kupię lepszy filtr zrobię testy wody ogólnie duże zakupy ;) Na razie akwarium postoi takie jakie jest, mam nadzieję że to problemów nie sprawi. Mama będzie miała akwarium pod opieką ja tam jej powiem co trzeba zrobić jeżeli będzie bardzo źle to poproszę ją o kupienie filtra lub dolanie wody.
Pojutrze dodam zdjęcie akwarium. (tak właściwie to mama zrobi zdjęcie a ja je tylko dodam z wyjazdu ;P)
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Mattija2 » 23 czerwca 17, 22:15

Póki jesteś, to tylko przesadź sobie rośliny ,dolej wody i niech hula, pamiętaj dać jakiejś pożywki (trochę mrożonki) żeby ruszył cykl azotowy. I jedź w siną dal, niech sobie dojrzewa.

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 23 czerwca 17, 22:27

Mattija2 pisze:Póki jesteś, to tylko przesadź sobie rośliny ,dolej wody i niech hula, pamiętaj dać jakiejś pożywki (trochę mrożonki) żeby ruszył cykl azotowy. I jedź w siną dal, niech sobie dojrzewa.

Pewnie ;) Póki co w jedną noc zrobiła się nowa sadzonka w trawniczku ;) Jeszcze teraz szybko domenę tej wody. Mama będzie podsyłała fotki więc mam świadomość co się będzie działo :) Pojutrze dorzucę fotkę
Roślin jest wystarczająco dużo na ten moment?
ps Trochę się pobawilem roślinami a zwłaszcza żabienicą i uzyskałem efekt taki że się zrobiło bardzo gęsto a zarazem rośliny mają gdzie postawić nowe sadzonki. Wody dodałem a rośliny pozmieniałem. :)
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Dhuz » 24 czerwca 17, 06:11

Żabaaa pisze:jako iż jestem osobą rozważną i nie lubię pochopnych decyzji to zdecydowałem się zapytać czy wszystko dobrze założyłem. Akwarium założyłem wczoraj.
Szkoda, że nie zapytałeś przed założeniem...
Żabaaa pisze:Limphonia Sessiflora
Cryptocoryne (Nie znam odmiany, raczej wendtti)
Żabienica (Póki co dwie, niedługo jedną przełożę do mniejszego akwarium, jeżeli nie będzie pasować :D )
Jakaś trawnikowa roślina, rosnąca dosyć wysoko
Ludwigia Repens
Oraz pewna czerwonawa roślinka.
Limnophila sessiflora. Tak na przyszłość. I... nazwy gatunkowe piszemy z małej litery. Skoro masz "jakieś" żabienice i "jakiś" trawnik sugeruję dość szybko zrobić identyfikację, co masz, oraz jak się tym zajmować.
Żabaaa pisze:Żwirek o niskiej granulacji rzeczny
Pomniejsza optycznie akwarium. Eliminuje Ci ryby kopiące, będzie przepuszczać poniższe do wody:
Żabaaa pisze:Jakiś nawóz pod podłoże 5l
Skoro jest to jakiś nawóz pod podłoże, to... powinien znaleźć się pod podłożem i to raczej mało przepuszczającym - najlepiej piaskiem. Teraz może wywalać do wody jakieś substancje :P
Żabaaa pisze:FILTR: Póki co wewnętrzny daje radę, 800l/h Aquanova
"Daje radę" to znaczy, że... co? Miesza w akwarium wodę, czy zapewnia filtrację biologiczną i mechaniczną odpowiednią dla takiego zbiornika?:P
Żabaaa pisze:OŚWIETLENIE: Narazie 2x24w zamierzam dokupić jakiegoś leda, mój portfel wzbogacił się o 150zł więc mam wyposażenie ok. 400zł. Coś polecić?
Zajrzyj do działu Sprzedam do tematu barttsw, niech Ci ogarnie konkretne ledy, a nie jakieś ledy, bo na jakichś ledach, to u mnie zwartki ledwo rosły. :ok:
Żabaaa pisze:PLANOWANA OBSADA:
1x Bojownik Syjamski
30x Razbora Klinowa
10x Kirysek

Coś doradzić co do obsady zbiornika?
Ryby kopiące w podłożu na cienkim żwirze z substratem pod spodem? Miejże litość, nawet nie dla zwierząt, ale dla siebie. :P Poza tym... parametry. Nie podajesz, zatem ciężko cokolwiek doradzić.

Co do wyglądu... Pomieszane plany w obsadzie roślinnej. Potężne żabienice na drugim, ludwiga na pierwszym, pusty, płaski, bezpłciowy środek. Może jednak... trochę mniej rozplanowane? Natura nie lubi linijki :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: kodzaj11 » 24 czerwca 17, 08:52

Nie lubie baniakow z takimi pokrywami :)
Kazdy upiera sie na zwir, sam popelnilem ten blad, nie wiem czemu tak sie dzieje :P

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Mattija2 » 24 czerwca 17, 09:56

kodzaj11 pisze:Nie lubie baniakow z takimi pokrywami :)
Kazdy upiera sie na zwir, sam popelnilem ten blad, nie wiem czemu tak sie dzieje :P


Bo każdy początkujący myśli, że żwir to magiczne podłoże, a piasek jest jałowy :mrgreen:. Co oczywiście nie ma sensu, oba podłoża są obojętne chemicznie i dla roślin to nie ma większego znaczenia (pod względem wzbogacania np słupa wody)- prócz granulacji, lepszego korzenienia etc.
Żwir, piach, pył, ił - to tylko wielkości ziaren danego kruszywa. Norma geotechniczna definiuje dane granice. Abstrahując od składu chemicznego - kwarc w granulacji 0.063-2,0mm jest piaskiem a już np w 2 - 63mm jest żwirem. Chodzi o oczko kruszywa.
Ale to tak trochę z innej działki.

Piach jest bardziej praktyczny, czego już pewnie każdy, kto wystartował na nim się dowiedział. Nie mniej jednak na drobnym żwirze stawia się świetnie baniaki roślinne przy czym eliminujemy ryby kopiące.

Coś za coś :D

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: mimo12 » 24 czerwca 17, 10:12

Żabaaa pisze:Mama będzie miała akwarium pod opieką ja tam jej powiem co trzeba zrobić jeżeli będzie bardzo źle to poproszę ją o kupienie filtra lub dolanie wody.


Filtr nie jest na już, nie zniszczy się baniak przez to, ale obsada na tym wewnętrznym może być niewielka( duuużo mniejsza niż ta, co zaproponowałeś). Po prostu, jak potem wstawisz kubeł/kaskadę, to będzie trzeba trochę dłużej zaczekać z dojrzewaniem, żeby nowy filtr dojrzał. Starego nie wyjmuj przez miesiąc od wprowadzenia nowego.
Co będzie należeć do jej obowiązków związanych z opieką nad akwarium?

Żabaaa pisze:Woda kranówka.

Żabaaa pisze: Nie chcę robić BW. Nie podoba mi się... Uważam że mogą spokojnie żyć w normalnej wodzie...

Żabaaa pisze:Oświetlenie zamierzam dołożyć bo dla mnie jest "zimne"...


Nie zrobisz BW, nie bierz tych ryb. One wolą trochę cienia i kwaśniejszą, mniej twardą wodę.

Żabaaa pisze:Specjalnie dałem mało żwiru po prawej stronie gdyż roślin tam dużo zasadzać nie zamierzam.


Ale substrat Ci wywali, poza tym w podłożu zamieszkają również bakterie nitryfikacyjne. Im więcej podłoża, to tym bardziej stabilny baniak po pewnym czasie.

Żabaaa pisze:Roślin jest wystarczająco dużo na ten moment?


A jaki efekt chcesz uzyskać? :P

kodzaj11 pisze:Nie lubie baniakow z takimi pokrywami :)


Są mniej estetyczne, ale woda tak przy nich nie paruje. ;)

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 24 czerwca 17, 17:01

mimo12 pisze:
Żabaaa pisze:Mama będzie miała akwarium pod opieką ja tam jej powiem co trzeba zrobić jeżeli będzie bardzo źle to poproszę ją o kupienie filtra lub dolanie wody.


Filtr nie jest na już, nie zniszczy się baniak przez to, ale obsada na tym wewnętrznym może być niewielka( duuużo mniejsza niż ta, co zaproponowałeś). Po prostu, jak potem wstawisz kubeł/kaskadę, to będzie trzeba trochę dłużej zaczekać z dojrzewaniem, żeby nowy filtr dojrzał. Starego nie wyjmuj przez miesiąc od wprowadzenia nowego.
Co będzie należeć do jej obowiązków związanych z opieką nad akwarium?

Żabaaa pisze:Woda kranówka.

Żabaaa pisze: Nie chcę robić BW. Nie podoba mi się... Uważam że mogą spokojnie żyć w normalnej wodzie...

Żabaaa pisze:Oświetlenie zamierzam dołożyć bo dla mnie jest "zimne"...


Nie zrobisz BW, nie bierz tych ryb. One wolą trochę cienia i kwaśniejszą, mniej twardą wodę.

Żabaaa pisze:Specjalnie dałem mało żwiru po prawej stronie gdyż roślin tam dużo zasadzać nie zamierzam.


Ale substrat Ci wywali, poza tym w podłożu zamieszkają również bakterie nitryfikacyjne. Im więcej podłoża, to tym bardziej stabilny baniak po pewnym czasie.

Żabaaa pisze:Roślin jest wystarczająco dużo na ten moment?


A jaki efekt chcesz uzyskać? :P

kodzaj11 pisze:Nie lubie baniakow z takimi pokrywami :)


Są mniej estetyczne, ale woda tak przy nich nie paruje. ;)

Ołraj. Kupię kubełek. Skoro nie mogę tych ryb. To jakie? Ja chcę roślinniaka aby po lewej stronie był roślinniak a reszta Miała mało roślin.
Dhuz pisze:
Żabaaa pisze:jako iż jestem osobą rozważną i nie lubię pochopnych decyzji to zdecydowałem się zapytać czy wszystko dobrze założyłem. Akwarium założyłem wczoraj.
Szkoda, że nie zapytałeś przed założeniem...
Żabaaa pisze:Limphonia Sessiflora
Cryptocoryne (Nie znam odmiany, raczej wendtti)
Żabienica (Póki co dwie, niedługo jedną przełożę do mniejszego akwarium, jeżeli nie będzie pasować :D )
Jakaś trawnikowa roślina, rosnąca dosyć wysoko
Ludwigia Repens
Oraz pewna czerwonawa roślinka.
Limnophila sessiflora. Tak na przyszłość. I... nazwy gatunkowe piszemy z małej litery. Skoro masz "jakieś" żabienice i "jakiś" trawnik sugeruję dość szybko zrobić identyfikację, co masz, oraz jak się tym zajmować.
Żabaaa pisze:Żwirek o niskiej granulacji rzeczny
Pomniejsza optycznie akwarium. Eliminuje Ci ryby kopiące, będzie przepuszczać poniższe do wody:
Żabaaa pisze:Jakiś nawóz pod podłoże 5l
Skoro jest to jakiś nawóz pod podłoże, to... powinien znaleźć się pod podłożem i to raczej mało przepuszczającym - najlepiej piaskiem. Teraz może wywalać do wody jakieś substancje :P
Żabaaa pisze:FILTR: Póki co wewnętrzny daje radę, 800l/h Aquanova
"Daje radę" to znaczy, że... co? Miesza w akwarium wodę, czy zapewnia filtrację biologiczną i mechaniczną odpowiednią dla takiego zbiornika?:P
Żabaaa pisze:OŚWIETLENIE: Narazie 2x24w zamierzam dokupić jakiegoś leda, mój portfel wzbogacił się o 150zł więc mam wyposażenie ok. 400zł. Coś polecić?
Zajrzyj do działu Sprzedam do tematu barttsw, niech Ci ogarnie konkretne ledy, a nie jakieś ledy, bo na jakichś ledach, to u mnie zwartki ledwo rosły. :ok:
Żabaaa pisze:PLANOWANA OBSADA:
1x Bojownik Syjamski
30x Razbora Klinowa
10x Kirysek

Coś doradzić co do obsady zbiornika?
Ryby kopiące w podłożu na cienkim żwirze z substratem pod spodem? Miejże litość, nawet nie dla zwierząt, ale dla siebie. :P Poza tym... parametry. Nie podajesz, zatem ciężko cokolwiek doradzić.

Co do wyglądu... Pomieszane plany w obsadzie roślinnej. Potężne żabienice na drugim, ludwiga na pierwszym, pusty, płaski, bezpłciowy środek. Może jednak... trochę mniej rozplanowane? Natura nie lubi linijki :)

Do Bartka pisałem
Nie mam pieniędzy na oświetlenie od jego. Jak tak to jaka obsada? Bo już sam nie wiem...Jeżeli bart sprzeda za 400zł dobrego ledach to chill. Czy na zdjęciu starczy roślin na start? Po lewej stronie ma być ich dużo.. Po prawej mniej. Ma być prawie roślinniak.
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: mimo12 » 24 czerwca 17, 17:28

Żabaaa pisze:Ołraj. Kupię kubełek. Skoro nie mogę tych ryb. To jakie? Ja chcę roślinniaka aby po lewej stronie był roślinniak a reszta Miała mało roślin.


Jeżeli chcesz roślinniaka, to sensownymi rybami są te, które lubią mocniejsze oświetlenie.
W zależności od tego, co u Ciebie w kranie płynie. Ryby, którym pasuje światło: danio pręgowane( wystrzegaj się kolorowych i z długimi płetwami), żyworódki, neon czarny, itd. Zwróć uwagę też na temperatury w domu w ciągu roku, żeby ryb nie przegrzewać. Coś się wybierze, ale najpierw podaj, jaka woda jest dokładnie.

IMO lepiej korzeń dać do tyłu i dorzucić jeszcze trochę łodygowców.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Dhuz » 24 czerwca 17, 17:54

Żabaaa pisze:Do Bartka pisałem
Nie mam pieniędzy na oświetlenie od jego. Jak tak to jaka obsada? Bo już sam nie wiem...Jeżeli bart sprzeda za 400zł dobrego ledach to chill. Czy na zdjęciu starczy roślin na start? Po lewej stronie ma być ich dużo.. Po prawej mniej. Ma być prawie roślinniak.
Zdajesz sobie sprawę, że by sprzedawać ledy po cenach, jakie ludzie żądają, Bartek musiałby dopłacać do czyjegoś światła i jeszcze z tym robić? :P

Nie wiem, czy starczy, bo nie wiem, jaki jest docelowy plan. O ile nie wybije substratem/nawozem do wody, to powinny się jako tako przyjąć i rosnąć, tyle.

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Póki co, jest okej z akwarium 160l?

Postautor: Żabaaa » 25 czerwca 17, 06:17

mimo12 pisze:
Żabaaa pisze:Ołraj. Kupię kubełek. Skoro nie mogę tych ryb. To jakie? Ja chcę roślinniaka aby po lewej stronie był roślinniak a reszta Miała mało roślin.


Jeżeli chcesz roślinniaka, to sensownymi rybami są te, które lubią mocniejsze oświetlenie.
W zależności od tego, co u Ciebie w kranie płynie. Ryby, którym pasuje światło: danio pręgowane( wystrzegaj się kolorowych i z długimi płetwami), żyworódki, neon czarny, itd. Zwróć uwagę też na temperatury w domu w ciągu roku, żeby ryb nie przegrzewać. Coś się wybierze, ale najpierw podaj, jaka woda jest dokładnie.

IMO lepiej korzeń dać do tyłu i dorzucić jeszcze trochę łodygowców.

Dać korzeń do tyłu i dodać łodygowców? Przemyślę to :) Neon czerwony jest spoko. Ale wtedy mam go samego? Czy jakieś Molinezje dodać? Ile tego wszystkiego? Bez czyścicieli? Bo z korzenie zajmującym połowę akwarium będzie ciężko czyścikiem magnetycznym...
Dhuz pisze:
Żabaaa pisze:Do Bartka pisałem
Nie mam pieniędzy na oświetlenie od jego. Jak tak to jaka obsada? Bo już sam nie wiem...Jeżeli bart sprzeda za 400zł dobrego ledach to chill. Czy na zdjęciu starczy roślin na start? Po lewej stronie ma być ich dużo.. Po prawej mniej. Ma być prawie roślinniak.
Zdajesz sobie sprawę, że by sprzedawać ledy po cenach, jakie ludzie żądają, Bartek musiałby dopłacać do czyjegoś światła i jeszcze z tym robić? :P

Nie wiem, czy starczy, bo nie wiem, jaki jest docelowy plan. O ile nie wybije substratem/nawozem do wody, to powinny się jako tako przyjąć i rosnąć, tyle.

A jakim sposobem ten nawóz możee się przebić? Z czasem? Od razu po powrocie do domu zamierzam pojechać do sklepu po ważne rzeczy :P
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości