pierwsze akwarium

marcin21
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 17, 23:20

pierwsze akwarium

Postautor: marcin21 » 26 marca 17, 23:29

witam od miesiąca posiadałem akwarium 30 L właśnie dostałem od znajomego akwarium 100l i natychmiast zrobił się problem , mętna woda nie mam pojęcia jak mogę się jej wyzbyć stawiam na słaby filtr claro 300 , nie jestem aktualnie zaopatrzony w nic lepszego i właśnie dlatego chciałbym was prosić o pomoc , jaki filtr (zewnętrzny) i co do tego abym mógł utrzymać takie akwa w należytym stanie , rośliny aktualnie brak same kamyczki oraz ozdoba , (rybki) 3x welon 5-7 cm , 1 skalar , 1 glonojad 7-8 cm chciałbym zacząć już powoli zajmować się większym akwa dlatego piszę do was o pomoc , poradę będę wdzięczny

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: pierwsze akwarium

Postautor: Dhuz » 27 marca 17, 04:52

Ktokolwiek doradzał Ci ten zestaw gatunkowy nie działał z myślą o Twoim dobrym interesie. Welonki to ryby rosnące do 25cm, grubości pięści. Ryby wód zimnych ( <21°C, długoterminowo w wyższej skraca im życie), twardych i zasadowych. Skalary to ryby rosnące do 15cm długości, 20cm+ wysokości, tropikalne ( >25°C), wód miękkich i kwaśnych. A glonojady żywią się glonami bardzo rzadko - któregokolwiek gatunku Ci nie wciśnięto, bo gatunki 'glonojadów' są rozmaite. Prawdę powiedziawszy, 100-litrowe akwarium nie nadaje się do długoterminowej pielęgnacji ani welonów, ani skalarów. Tzn, jeśli chcesz mieć zdrowe, dobrze wyglądające ryby. Co z tą informacją zrobisz to już Twoja sprawa, acz sugerowałbym przemyślenie, czy na pewno ma być taka, a nie inna obsada, bo za rok-dwa, gdy ryby przestaną - jak to jest często mówione - dawać sobie świetnie radę, pojawia się choroby, a nikt nie lubi widoku chorych ryb. :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: pierwsze akwarium

Postautor: barttsw » 27 marca 17, 06:06

wlasnie tak sie konczą prezenty :(
ten filtr to nie mozna nazwac filtrem lecz zabawka reszte juz Mateusz napisał

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: pierwsze akwarium

Postautor: wespazjan » 27 marca 17, 07:23

Najlepiej znajdz rybkom nowy dom, z tych powodów, o których chlopacy już pisali i poczytaj o zakładaniu akwarium. Jak już będzie pusto to trzeba będzie kupić jakis filtr kubełkowy, posadzic roslinki, poczekać aż akwarium dojrzeje i wtedy wpuscic odpowiednio dobraną obsadę.
Mętna woda przez jakiś czas po zalaniu jest normalna, tylko że zazwyczaj nie ma w niej wtedy ryb.
Obrazek

PeHa68_pl
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 lutego 17, 12:04

Re: pierwsze akwarium

Postautor: PeHa68_pl » 27 marca 17, 09:54

Niestety, ale tutaj muszę się zgodzić z powyższymi opiniami dotyczącymi akwarium oraz hodowli skalarów czy welonków, gdzie litraż jaki posiadasz jest zwyczajnie za mały i obsada moim zdaniem jest nieodpowiednio dobrana, przemyśl tą kwestię i może zacznij od podstaw w kwestii zakładania akwa z doborem innej obsady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości