Porady przy akwarium (około 300l)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 28 marca 17, 17:24

już dziś sobie odpuszczę z dzwonieniem ale jutro przedzwonię i zapytam się o ten mix float z optiwhite ile by mnie to mniej więcej wyniosło, tak właśnie sobie czytam po różnych stronkach internetowych, że właśnie lepiej wziąć grubość szkła 10mm a silikon jaki będzie lepszy ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 28 marca 17, 17:29

kodzaj11 pisze:rzedzwonię i zapytam się o ten mix float z optiwhite
jak ow to min 10 mm i ful ow zadne mixy bo i tak bedzie przeswitac
kodzaj11 pisze:a silikon jaki będzie lepszy ?
tylko bezbarwny
kodzaj11 pisze:tak właśnie sobie czytam po różnych stronkach internetowych, że właśnie lepiej wziąć grubość szkła 10mm

wez zadzwon do mycioka on ci to zrobi w dobrej cenie i szklo guardian 8mm

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 28 marca 17, 17:34

to guardian to to float ? tak ? bo już się pogubiłem...
ale jeśli moje akwarium będzie stało w rogu i nie będę widział ani tylnej ściany ani jednej bocznej to jest sens robienia całego w optiwhite ??

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 28 marca 17, 17:37

nie dokonca
ow w 100% odzelazione szklo guardian w 90%
float wogole
to nie rob ow bo to bezsens

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 28 marca 17, 17:44

kurde to mi dałeś teraz do myślenia, wchodzę sobie na ich stronie w ten kalkulator, żeby sobie wyliczyć ile to miałoby kosztować mnie mniej więcej bo o to też mi chodzi a nie widzę do wyboru tego szkła guardian

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 28 marca 17, 19:27

tam jest float pod guardianem

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 04:30

no to nawet tanio wychodzi, wczoraj juz nikt nie odbieral ale dzis po pracy bede dzwonil, czytalem, ze troche lipa jest z dostawa no ale bede pozniej gadal, no to teraz mozna powoli juz zastanawiac sie nad osprzetem, wyczytalem, ze przy takim zbiorniku lepszy filtr zewnetrzny ale u mnie i tak malo miejsca bedzie, wiec musi byc wewnetrzny, jakis pomysl macie? oslone na akwarium bede robil sam ale jakie oswietlenie i ile to musicie mi pomoc bo w ogole sie nie znam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 05:57

filtr albo kubeł albo kadeciak DIY
a oświetlenie belka LED zadnych pokryw tylko ewentualnie szyba nakrywowa
jaka lipa z dostawą?

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Doody » 29 marca 17, 08:16

Troszkę się panowie zagalopowali z tym szkłem :wink:
Akurat zajmowałem się zawodowo tym tematem. Wszystkie obecnie produkowane tafle szklane są tworzone metodą "float"
Płynne szkło rozpływa się po powierzchni ciekłej cyny co daje idealnie płaską powierzchnię wolną od zniekształceń. Niezależnie czy producentem szkła będzie Guardian, Saint Gobain, Pilkington , Glaverbel itd. szkło taflowe będzie floatem. Jeżeli chodzi z kolei o szkło odbarwione w masie (czyli np. Optiwhite) to jest to z kolei nazwa handlowa używana przez Pilkingtona. Jest to szkło o tzw. współczynniku Lt (Light transmition) powyżej 90. Inni producenci również produkują szkło odbarwione o takich samych parametrach ale innej nazwie handlowej np. Clear glass itp.
440l - Roślinne

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 08:23

doody to powiec dlaczego jest taka roznica zwykłym floatem a guardianem w przejrzystości ? (to nie jakis atak a ciekawość)

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Doody » 29 marca 17, 09:00

Jeszcze raz tłumaczę, że każdy producent produkuje tafle typu float.
Guardian oprócz "zwykłych floatów" produkuje bardzo dużą gamę (w zasadzie z tego słynie) szkieł o obniżonej przenikalności energetycznej. Są to szkła oznaczone np. 70/40 i określają dwa współczynniki Lt (o którym już wspomniałem) oraz drugi, którego nazwy teraz nie pamiętam ale jak Ci zależy poszukam w domu. Mamy teraz całą game szkieł 70/42, 68/44 itd itp. Każda z tych szyb ma minimalnie inny odcień. Może właśnie widziałeś jedną z takich szyb.
Ale nawet "zwykłe floaty" określane jako np. clear różnią się minimalnie odcieniem w zależności od producenta, ba! nawet różne partie szkła (każda ma swój numer) od tego samego producenta minimalnie różnią się odcieniem. Pracując w branży okienno fasadowej miałem duży problem aby czasami wytłumaczyć klientowi skąd taki odcień. Zamawialiśmy już później wyłącznie szkło z jednej partii aby nie było problemów. Szkła odbarwione w masie od różnych producentów też będzie się minimalnie różniło (choć tu różnica jest najmniejsza ponieważ nie ma koloru) Pomimo że współczynniki będą identyczne.
Skąd biorą się różnice? Szkło produkuje się z piasku. Znajdź mi na kuli ziemskiej dwa miejsca, w których piasek jest identyczny :wink:
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 10:27

dzwonilem no i takie duze akwarium jedynie na palecie czyli okolo 230zl za wysylke, troche duzo moim zdaniem, rozumiem, szklo itd... ale to chyba nie na moja kieszen, zeby za dostawe az tyle dac

Kali
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 16, 11:19

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Kali » 29 marca 17, 14:07

Dużo nie dużo zawsze możesz szukać bliżej i sam podjechać samochodem ale radzę szukać firmy które się specjalizują w robieniu akwarium a nie zwykły szklarz co powie " że ci zrobi" .
Nie stać nas na tanich fachowców.
Myciok i eRybka sprawdzeni na 100%
Moim zdaniem możesz dać tylną szybę i boczną tą która będzie pod ścianą oraz dno ze zwykłego szkła aby było taniej reszta OW.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 14:10

kali masz duzo racji tylko ze to bedzie to ze szkla 8mm wiec nie odróżni :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 29 marca 17, 14:42

a czemu nie może być zwykły float ze szkła 10mm ??? wyczytałem gdzieś na internecie, że przy 8mm to straszne odchyły są i żeby lepiej robić z grubszego szkła, właśnie jest firma w Lublinie, która zajmuje się sklejaniem zbiorników do Lublina mam znacznie bliżej, także koszt dostawy to wyjdzie mi z 30zł na gaz w obie strony :) dzwonilem przed chwila do tej firmy na prywatny numer jaki był podany ale trafiłem akurat jak był na montażu, kazał wysłać sms'em wymiary i szczegóły to mi wyceni, ma mi zrobić wycenę z całego szkła Pilkington float o grubości 10mm i tak jak napisał kali wszystko ze zwykłego a przód i jeden bok z opti white, no i zobaczymy ile sobie zaśpiewa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości