Porady przy akwarium (około 300l)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 25 marca 17, 22:15

to szukaj miejsca 120x50 dno
a pod akwarioum to miejsca nie bedziesz mial na nic oprocz sprzetu technicznego pokarmow itp
wysokosc rozsadna szafki 60-70 cm

ja na podobnym mieszkaniu mialem 800l :P

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Dhuz » 25 marca 17, 22:24

My tu sobie możemy gadać o wymiarach itp, ale nadal uważam, że przysolenie akwarium na zakręcie między pokojem, a salonem może się kiedyś źle skończyć. No ale przyjmijmy, że to stanie, gdzie ma stanąć i będzie bezpieczne. :P

Piszesz, że chcesz akwarium z roślinami. Ma to być zbiornik z rybami obsadzony dodatkowo roślinami, czy zbiornik z roślinami, w którym pływa kilka ryb? Różnica jest dość spora i dyktuje wybór gatunków z jednej i z drugiej strony, jak i podejście do wymiarów oraz sposobu założenia akwarium.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 25 marca 17, 22:27

już nawet tak stoję i się przyglądam temu, że może nawet ten kamień zedrę z tej wysokości jakby akwarium miało stać bo i tak i tak przecież to zasłoni zyskam z 2cm u mnie nie ma możliwości gdzie indziej, po wprowadzeniu się robiliśmy wszystko na szybko i po czasie stwierdziliśmy, że to się nam nie podoba i tak pokój dopiero co skończyłem remontować i już jest w pełni zagospodarowany, zostały dwa wolne miejsca ale niezbyt wielkie, jedno na łóżeczko dla dziecka a drugie na jakiś skromny stolik, na akwarium na pewno się nie nadają... teraz właśnie będę się brał za przedpokój to i pomyślałem o tym akwarium bo w kuchni też nie mam miejsca, niby to pokój z aneksem kuchennym ale ma może z 13m i jest ten aneks, stół, krzesło, łóżko i mała komoda a i tak myślę gdzie tam jeszcze wwalić zmywarkę i dodatkową zamrażarkę choć i tak lodówkę wzięliśmy na 210cm właśnie by zamrażarka była duża a nie starcza.... na lepszy pomysł jak ten już nie wpadnę


Edit
zawsze hodowałem pyszczaki i pielęgnice, zebry i przeróżne inne i one zawsze były dla mnie ciekawym gatunkiem, uwielbiałem się przyglądać ich życiu w akwarium ale też lubię jak jest zielono w akwarium, że ta roślinność też tętni życiem i chciałbym to właśnie jakoś pogodzić, ostatnio akwarium miałem może z 12 lat temu, wtedy jeszcze tak internetu nie było, wszystko wyczytywałem w książkach bądź z własnego doświadczenia i tak teraz pytam Was, może coś doradzicie
Ostatnio zmieniony 25 marca 17, 22:49 przez kodzaj11, łącznie zmieniany 2 razy.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 25 marca 17, 22:32

zmiescisz 60 cm szerokosci ?
pielegnice to jest to :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 25 marca 17, 22:35

60 to już nie byłoby praktyczne, przynajmniej od tej strony przy drzwiach do kuchni z drugiej jak najbardziej bym zmieścił i dlatego myślałem tak trochę o tym zakolu ale jak mówicie, że lipa to już przestałem o tym myśleć

Edit
Sory zapomniałem dodać, że lubię jak coś się dzieje w akwarium więc na pewno nie tylko kilka rybek a trochę więcej i pełna gęstwina roślinek :) pamiętam była taka pielęgnica Ramireza chyba czy jakoś tak one małe były ale nawet ładne i raczej roślin się nie czepiały ale może ktokolwiek z Was zna jeszcze jakieś inne przykłady właśnie takich rybek ? mówię Wam, że jestem z tematem naprawdę do tyłu po tylu latach rozłąki z akwarium, czytam teraz coś o jakichś kominach przelotowych co to kurde jest ?! :) za moich czasów filtr i grzałka z termostatem, termometr na szybie i heja a tu o jakichś kominach czytam :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 25 marca 17, 22:53

a 50 cm ?
ja mam 70cm szerokosci
kodzaj11 pisze:czytam teraz coś o jakichś kominach przelotowych co to kurde jest
komin przelewowy czesc systemu filtracyjnego typu sump filtr otwarty bardzo duzej pojemnosci

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 25 marca 17, 22:58

niby piszesz od początku tematu a wydajesz się jakbyś zgubił wątek :) no ja chciałbym 50cm ale ta ścianka od drzwi w kuchni to 50cm jednak trochę za dużo, proponowaliście mi 40cm ale już litrarz zbiornika sporo się zmniejsza, pisałem, że myślałem by zrobić trochę nietypowy zbiornik to odpowiadacie mi, że słono za to zapłacę i jest to nie praktyczne i słabe i już nie wiem co robić... ?

Edit
rozumiem, że to specjalnie wygięte szkło by było przy takim zbiorniku i ten co by mi je składał musiałby się trochę namęczyć niż zwykle ale żeby od razu w tysiącach płacić za takie coś ? to tylko metr szkła...

u mnie w Lublinie jest firma, która się tym zajmuje i za 8mm szkło przy 200 litrach wyszłoby 240zł wiadomo przy zwykłym szkle, jakbym chciał to lepsze itd... plus to wygięcie wyniosłoby mnie więcej jak 600zł ? jak myślicie ? bo tyle jeszcze mógłbym dać za to ale więcej to już bym się zastanawiał

Edit
wysłałem maila do tej firmy z projektem i zapytaniem ile by mnie wyniosło takie akwarium w zwykłym szkle i optiwhite i że czekam na ich wycenę, zobaczymy ale temat nadal nie zamknięty, proszę wszystkich o te najważniejsze porady, rybki, rośliny, filtry, grzałki itd... na temat oświetlenia też możemy porozmawiać co dobre będzie dla roślin i rybek.... z przyjemnością poczytam porady od innych

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 26 marca 17, 00:17

kodzaj11 pisze:rozumiem, że to specjalnie wygięte szkło by było przy takim zbiorniku i ten co by mi je składał musiałby się trochę namęczyć niż zwykle ale żeby od razu w tysiącach płacić za takie coś ?

czytasz napisalem ze to bylo 800l
kodzaj11 pisze:u mnie w Lublinie jest firma, która się tym zajmuje i za 8mm szkło przy 200 litrach wyszłoby 240zł wiadomo przy zwykłym szkle, jakbym chciał to lepsze itd... plus to wygięcie wyniosłoby mnie więcej jak 600zł ? jak myślicie ? bo tyle jeszcze mógłbym dać za to ale więcej to już bym się zastanawiał

watpie ze sie tego podejmie erybka sie tego podejmie bez problemu tylko tam terminy dlugie i ceny tez nie niskie ale jakosc z najwyzszej półki

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 26 marca 17, 00:37

nie wiem ? wysłałem zapytanie z prośbą o wycenę i zobaczymy, pewnie na tygodniu się odezwie, więc na razie do wyceny zostawmy ten temat, pogadajmy o florze i rybkach, napisałeś, że pielęgnice to to, więc masz jakieś osobniki, które nie lubią się czepiać roślinności ???

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 26 marca 17, 01:00

ja mam tanganike osobiscie ja juz roslin nie lubie :P
a kada pielgnica kopie w mniejszym czy wiekszym stopniu

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Dhuz » 26 marca 17, 04:25

Ponawiam pytanie z wyżej - jakiego typu to ma być akwarium. Wszystkie pielęgnicowate będą kopać, więc zastanów się jak chcesz te roślinki prowadzić - czy akwarium typu High-Tech (podłoża aktywne, silne światło, nawożenie), czy może Low-Tech (niewymagające rośliny i ziemia pod piaskiem), albo skupienie jednak na rybach i trochę roślin. Jakie gatunki ryb się podobają. Chcesz prowadzić dialog, więc podaj informacje. Cokolwiek. Jaka woda w kranie płynie to też ważna informacja :P
kodzaj11 pisze:rozumiem, że to specjalnie wygięte szkło by było przy takim zbiorniku i ten co by mi je składał musiałby się trochę namęczyć niż zwykle ale żeby od razu w tysiącach płacić za takie coś ? to tylko metr szkła...
Firmy robiące akwaria nie zajmują się zwykle produkcją szkła. Muszą je zamówić. Zwykłe wygięte szkło do panoram to jedno. Częściowo wygięte, jak Ty chcesz, to co innego. No i przypominam, że to nadal będzie Ci perspektywę kaszanić w obserwowaniu swojego zbiornika. Tak tylko mówię, by na pewno dotarło.

Kali
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 16, 11:19

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: Kali » 27 marca 17, 22:33

Dhuz pisze: Firmy robiące akwaria nie zajmują się zwykle produkcją szkła. Muszą je zamówić. Zwykłe wygięte szkło do panoram to jedno. Częściowo wygięte, jak Ty chcesz, to co innego. No i przypominam, że to nadal będzie Ci perspektywę kaszanić w obserwowaniu swojego zbiornika. Tak tylko mówię, by na pewno dotarło.


A nie możesz zrobić zciętego pod kątem tak jak chcesz tylko z szyb prostych. Taki pięciokąt prosty. Na pewno cenowo nie będzie droższe od akwarium na zamówienie. A tak jak Dhuz pisze gięte szkło zawsze zniekształca.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 28 marca 17, 06:04

Kali zawsze kazda nietypówka jest droższa tylko pytanie o ile

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: kodzaj11 » 28 marca 17, 16:30

Witam z powrotem, sory, że tyle się nie odzywałem ale praca :) a na telefonie nie lubię pisać, dziś zamówiłem sobie już szafkę pod akwarium, postanowiłem po Waszych opiniach, że jednak zamówię akwarium 100x45x50 w sześcianie, wyjdzie lekko ponad 200litrów z tego co widziałem stronach internetowych tylko teraz pomóżcie, szkło float i optiwhite, mi się wydaje, że ja zawsze miałem chyba to zwykłe i pytanie czy to jest jakaś wielka różnica między tym optiwhite a zwykłym szkłem? żeby aż tyle przepłacać? znalazłem też szklarza, który może mi zmontować powiedzmy przednie szkło i boczne w optiwhite a tylne w tym float by troszkę zaoszczędzić i jaki silikon ? bezbarwny czy czarny? który lepiej brać ? i przy takich gabarytach grubość szkła 10mm ? prawda?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Porady przy akwarium (około 300l)

Postautor: barttsw » 28 marca 17, 17:14

kodzaj11 pisze:tylko teraz pomóżcie, szkło float i optiwhite
guardian ponizej 10mm nie ma sensu OW
kodzaj11 pisze:jakaś wielka różnica między tym optiwhite a zwykłym szkłem?
miedzy floatem a ow duza a miedzy guardianem a ow prawie nie widoczna
kodzaj11 pisze: przy takich gabarytach grubość szkła 10mm ? prawda?
8mm i to z zapasem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości