Zmiany kolorow u rybek ??

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Zmiany kolorow u rybek ??

Postautor: AnDrEv » 20 lipca 04, 22:09

Wiam własnie mam nastepnujace pytanie odnosnie zmiany ubarwienia rybek natomiast zaobserwowałem u niektorych rybek ze w czasie dnia znieniaj swoje ubarwienie sa ta nastepujace rybki :
Glonjady - miejscami pojawiaja sie jasnijejsze plamki
Kirski i Kosiarki robia sie bardzo jasne a wrecz biale a raz to sa szare i maja prazki
Zastanawiam sie czy to normalne czy moze to jakas choroba ??
Z gory dziekuje za odpowiedz i czekam na ewentualne rady

Saddamek
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 04, 12:25

Re: Zmiany kolorow u rybek ??

Postautor: Saddamek » 20 lipca 04, 22:19

Glonojady - pewnie zbrojiniki nieb. też tak miałem u swoich- od maleńkości tak miały też niewiedziałem czemu ale mam takie przypuszczenia (moje nie chorowały - teoretycznie może to być horoba ale to wymaga dalszej obserwacji- moje nie chorowały) : może zmiana pory dnia??? ranek, wieczór itp, moje tak miały przed tarłem ale czy to był powód w 100% do przebarwień to nie wiem.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany kolorow u rybek ??

Postautor: Elmo » 21 lipca 04, 00:40

Czesc :)

Zmianę nasycenia barw najlatwiej zaobserwowac w nocy podczas odpoczynku ryb z własnych obserwacji zauwazylem ze :

Kosiarki stają się mleczno szare całkiem zanika im czarny pas
Neonki też "wyłączają" swoje neony prawie całkowicie

Dużo rybek zmienia nasycenie barw , spowodowane jest różymi czynnikami , np stres , odpoczynek itp ....

Pozdrawiam :)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany kolorow u rybek ??

Postautor: Idzikowski » 21 lipca 04, 22:41

Ryby bardzo często zmieniają barwy w zależności od tła na jakim się znajdują. Dla takich właśnie powodów nie powinno sie trzymać paletek w akwa gdzie jest czarne podłoże bo jeżeli zalezy nam na barwach to niestety będą pogorszone i dokładnie tak samo albo i jeszcze mocniej jest z trofami.

No i oczywiście jak powiedziane wcześniej, stres, tarło, zależec może od oświetlenia baniaka i tego czy raz pada a raz nie słońce słoneczne no można tak długo wymieniać ;)

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiany kolorow u rybek ??

Postautor: Veronika » 25 lipca 04, 16:46

Moje brzanki jak idę spać to robią sie strasznie blade :)
<<<Van Halen>>>

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości