60l i nowe zalozenie

Przemko4ever
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 grudnia 16, 09:32

60l i nowe zalozenie

Postautor: Przemko4ever » 3 grudnia 16, 18:41

Witam :) jestem nowym użytkownikiem i zaczyna mnie interesować akwarystyka( nie sama chęć posiadania rybek a założenie w miarę sprawnie funkcjonującego zbiorniczka :mrgreen: ) moja wiedza jest na poziomie pierwszych kroków :D szukam pomocy w urządzeniu (względnie) 60l akwa, sam mam sporą wiedzę i uczę się architektury krajobrazu więc wiem jak bd was skrecalo jak zobaczycie mój zbiorniczek :? Tak jak ja patrzę na źle skomponowane rośliny u ludzi. Mam te akwarium od roku, niestety przez ostatnie 3.5 miesiąca nie było mnie w domu i cale założenie przeszło kataklizmy. Pokrywa została w trakcie remontu gdzieś zgnieciona, rybki jedne się rozmnozyly na potęgę inne wyleciały, nurzaniec mi porosł akwa. Nie wiem czy mam teraz wszystko założyć od nowa czy w tym stanie coś działać. Zdj zalacze gdy będę mógł to zrobić bo teraz nie posiadam. Prosiłbym też o radę jaka pokrywę kupić, jakie oświetlenie założyć żeby roślinki w miarę rosły. O Co2 słyszałem ale na butle narazie chyba bd musiał poczekać, widzialem tez jak się robi to samemu. Akwarium ma wymiary 60/30/30 wiem małe ale takie tylko mogło się zmiescic. Podłoże to drobny piasek\zwirek rzeczny. Ryby natomiast to molinezje, 3neony,2 gupiki,1 Danio pręgowane, molinezje zawładnęły akwa. Woda jest w dobrym stanie, podmieniana regularnie co tydzień,(tak kazałem robić bratu podczas mojej nieobecności :D) Jeśli ktoś może mi pomóc w urządzeniu akwa tak aby ryby i roślinki dobrze się czuły będę wdzięczny :D oczywiście ryby są do zmiany, zapewne trafia do innego akwa u kogoś ze znajomych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości