Zakup co2

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Zakup co2

Postautor: bandejj » 16 listopada 16, 21:42

Witam, akwarium [450l 150x50x60] stoi od 6 miesięcy, obsada: 30x rodostomus, 4x gurami mozaikowy, 15x piskorek cierniooczek, 5x piskorek srebrny, 4x krewetka filtrująca, 1x krewetka gabońska, "trochę" rc i kilka hellmetów i helenek. Najważniejsze parametry na dzień dzisiejszy pH- 7,2 KH-4. Oświetlenie belka oddysea quad 4x80W, lecz świecę tylko połową belki (11:00-21:00 -160W). Niestety nie jestem zbyt zadowolony z rozwoju moich roślin, niektóre "jakoś" sobie radzą inne stoją w miejscu, zdarzają się też takie, które jakiś czas rosną a później gubią liście i znów stoją ;/ Niby podaje nawozy, które troszkę poprawiły ich kondycje, ale to jeszcze nie to co bym chciał. Z racji, że zbiornik dość wysoki (60cm) górna część akwarium jest po prostu pusta... Dlatego chciałbym się zdecydować na zakup butli co2 znalazłem już odpowiedni zestaw konkretnie - Zestaw CO2 Premium Exclusive z butlą 8l na planetgarden. Chciałbym tylko zapytać czy to dobry pomysł do obecnej obsady i ewentualnie resztę uwag itp :) Załączam dwie fotki dla porównania ta z brązową wodą wykonana we wrześniu natomiast druga jest aktualna .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zakup co2

Postautor: deXter » 17 listopada 16, 10:43

Zestaw raczej standardowy. Kupić możesz,
Jak palisz 160W to weź pod uwagę, że tam jest mało światła.
Jak dasz CO2 to odpalaj dodatkowo na parę godzin druga belkę, aby te rośliny miały siłę rosnąc.

Co do nawożenia to nawozisz czy coś tam lejesz?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Zakup co2

Postautor: bandejj » 17 listopada 16, 10:51

Nawoze w konsultacji z naszym kolega z forum :) co do światła to wiem, że ciut mało, ale żeby zwiększyć musiałbym dołożyć druga belkę co daje 320w a to już zdecydowanie za dużo oczywiście przed zakupem butli :) chciałem jeszcze zapytać czy ten zestaw jest kompletny czy wymaga jeszcze innych zakupów?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zakup co2

Postautor: Hunter » 17 listopada 16, 10:59

Jest kompletny.
Masz tam nawet elektrozawór, który podłączony pod timer z zestawu może automatycznie odcinać dopływ gazu o wyznaczonej godzinie - co nie jest standardem.
Ale czy jest sens używać elektro bez komputera który stabilizuje pH wody to kwestia dyskusyjna. U jednych odłączanie CO2 na noc powoduje wysokie skoki pH wody, a u innych występują tylko niewielkie odchylenia, dlatego wielu z nas dozuje gaz 24h.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Zakup co2

Postautor: bandejj » 17 listopada 16, 11:07

Ja nie widzę problemu żeby stosować 24 na dobę tylko pytanie na jak długo wystarczy mi ta butla w zbiorniku 450?:D

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: Zakup co2

Postautor: mikorcz » 17 listopada 16, 12:14

W zestawie widziałem butle 8litrow. To sporo.
U siebie w 325 litrach miałem butle 2l.
Dozowaniem 24/7 i butla starczała mi na około 2 miesiące. Dozowaniem 2b/s.

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Zakup co2

Postautor: bandejj » 17 listopada 16, 12:27

mikorcz pisze:W zestawie widziałem butle 8litrow. To sporo.
U siebie w 325 litrach miałem butle 2l.
Dozowaniem 24/7 i butla starczała mi na około 2 miesiące. Dozowaniem 2b/s.

Właśnie chodzi o to, że nie chce mi się co 2 miesiące kombinować z nabijaniem itp;/ Mam jeszcze pytanie odnośnie bezpieczeństwa bo jak wiadomo butla zawiera trujący dla człowieka dwutlenek węgla a ja śpię w pokoju gdzie znajduje się akwarium, czy jest ryzyko jakiegoś wycieku np?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zakup co2

Postautor: barttsw » 17 listopada 16, 12:31

jak dobrze bedzie zmontowane nie ma opcji
a jak nie chce ci sie nabijac co 2 miesiace poszukaj butli 20 kg bo wiekszych juz chyba juz nie ma
jeszcze kwestia dyfuzji bo te 20 mm to porazka minim 40mm albo zainwestować w dobry komputer i reaktor co2
Ostatnio zmieniony 17 listopada 16, 15:47 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Zakup co2

Postautor: bandejj » 17 listopada 16, 13:04

Nie nie, 20kg to już chyba lekka przesada, znam wymiar butli 8l i myślę, że jakoś jestem w stanie ją ukryć by nie szpeciła w pokoju:) Żadne dodatkowe inwestycje nie wchodzą w grę bo barttsw już zaczyna swoją listę produktów i zmian :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zakup co2

Postautor: barttsw » 17 listopada 16, 13:07

dyfuzor i tak musisz wymienic
i duze straty gazu sa na dufuzorze a reaktor rozpuszcza 100%

bandejj
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 17 marca 16, 09:04

Re: Zakup co2

Postautor: bandejj » 17 listopada 16, 13:12

Poczekam jednak na opinię innych, Twoje propozycje zawsze wiążą się z wielkimi kosztami albo wyrzuceniem tego co do tej pory udało się stworzyć a ani na jednym ani na drugim mi nie zależy :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zakup co2

Postautor: barttsw » 17 listopada 16, 13:24

pomysl jak dyfuzor 20 mm rozpusci ci gaz w 450l
a jak dasz reaktor koszt okolo 100 zł bez komputyera to jest duza szansa na zagazowanie obsady
tylko fakt dobry komputer to sa ogromne koszta
wiec w twoim wypadku wymiana dufuzora na 40 lub 50 mm i nic wiecej koszt okolo 50 zł

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: Zakup co2

Postautor: mikorcz » 17 listopada 16, 14:14

Zgadzam się z Bartkiem. Dyfuzor 20mm zdecydowanie zbyt mały. Zainwestuj w 40-50mm.
Aby lepiej rozprowadzić gaz możesz nad dyfuzorem zamontować małą pompę aby zapewnić lepsza cyrkulację w akwarium.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zakup co2

Postautor: Hunter » 17 listopada 16, 14:20

Nie ma co kombinować. Jeśli ten mały spiek ceramiczny nie sprawdzi się, bo będą zbyt duże bombelki to można założyć trójnik i pociągnąć na dwa dyfuzory z kostki lipowej.

http://allegro.pl/zlaczka-t-co2-6-trojn ... 43461.html
http://allegro.pl/dyfuzor-co2-z-kostki- ... 67476.html

koszt ok 8zł.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zakup co2

Postautor: barttsw » 17 listopada 16, 14:22

Michał dobry poomysł choc ja mam inny pomysl wsumie musiał bym to przetestować
jak by do pata mini podpiac węzyk i wywalic gąbke to tez byłby pomysl ale nie wiem jak sie to sprawdzi
PS Michał a ty co zlikwidowałes swojego HT?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości