Krewetki z rybami

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Krewetki z rybami

Postautor: Draku » 14 października 16, 09:04

Hej wszystkim. Dawno mnie tu nie było, ze wzgledu na brak czasu
Mam pytanie. Aktualnie mam szkielko 30l z RC i 72l z 8 neonami innesa. Bylo cos tam jeszcze ale przez lato padlo ze wzgl na duze skoki temperatur, ktorych nie bylem w stanie opanowac.
Ostatatnio brak czasu daje mi sie we znaki co zreszta widac po mojej aktywnosci na forum ktorej nie ma...
Jako ze przy kostce 30 litrow mam mniej roboty ze wzgledy na mniejsza ilosc roslin (glownie krypty mech, pozostalosci polispermy i cos tam jeszcze) to chcialbym postawic te 72l na nowej obsadzie roslin. Wywalic za duzy korzeń kroty juz mi sie nie podoba i zrobic jakiegos LT z malobrudzaca obsada aby moc ograniczyc podmianki do raz na 2 tyg. Chcialbym napewni tam krewetki blue velvet i jakas lagodna obsade. Ktora moze byc z krewetkami. Wiem ze w teori zadna ryba nie moze byc z krewetkami bo zje male. Ale mysle ze w troche wiekszym akwarium dadza rade. Kompletnie nie mam pomyslu na obsade roslinna, ryb jak i aranżacje. Mysle tez nad zmiana akwa z 72 na kolejna kostke z samymi krewetkami ale jakos nie chcialbym rezygnowac z ryb. Licze na wasza pomoc
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki z rybami

Postautor: barttsw » 14 października 16, 09:20

albo ryby albo krewetki taka jest okrutna prawda

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki z rybami

Postautor: Dhuz » 14 października 16, 09:48

Krewetki tylko jako karma. Po pierwsze po wylince są miękkie i mogą być skubane, po drugie młode będą najbardziej barwne zjadane, po trzecie krewetki przy rybach się stresują.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Krewetki z rybami

Postautor: Draku » 14 października 16, 10:35

To co polecacie? W tak duzym akwa musialbym miec z 500 krewetek zeby bylo ladnie je widac. Tym bardziej ze chcialbym cos gesciej posadzic. Chyba ze krewetki filtrujace? Z rybami sie nadadza bo wieksze
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki z rybami

Postautor: Dhuz » 14 października 16, 10:48

Zawsze możesz amano próbować.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Krewetki z rybami

Postautor: KAMYK32 » 14 października 16, 12:05

Draku pisze:Wiem ze w teori zadna ryba nie moze byc z krewetkami bo zje male.

Oczywiście jeżeli chodzi o jakieś bardziej "wyrafinowane" krewety to można sobie odpuścić,ale te najbardziej pospolite czemu nie ;-) jakoś u mnie w bw spokojnie sobie radziły z kakadu :mrgreen: na wszystko ma wpływ charakter samych ryb,ale i odpowiedni aranż(schronienie).

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Krewetki z rybami

Postautor: Draku » 14 października 16, 13:19

Chyba ze blue velvety do 30 a RC do 72 z rybami. Ale wylapanie ich to jest chyba nie wykonalne. A restartu nie chce robic bo dopiero 3 miesiace temu robilem resart wiec za wczesnie. A to jedna rodzina wiec beda kundle jak nie wylapie jakiegos RC

A co do obsady to co proponujecie. Nie chce za duzo bawic sie z parametrami. Przy tej obsadzie co mialem to osmosy szlo bardzo duzo. Bo mam twarda kranowe. Neocardiny nie sa wymagajace wiec i ryby potrzebuje zblizone parametrami
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości