Akwarium pod filtr hw-302

Devilus
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 24 października 13, 16:08
Lokalizacja: Orzesze

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Devilus » 17 października 16, 19:01

Ciągle nie mogę się zabrać w sobie i jakoś postawić tej przysłowiowej kropki nad i ;)

Akwa 120x45x45 243L
Hw-302 + jakiś mały pomocnik, z czasem wymiana na jakiś jeden większy kubeł
Oświetlenie, belka 4x54 (spory wydatek, około 460-470, myślałem nad jakąś samodzielną konstrukcją ale trochę zależy mi na estetyce a samemu nic ładnego nie poskładam a i oszczędność nie była by jakaś mega miażdżąca :))
Podłoże aquael aqua floran + żwirek 1-2mm albo piasek w jakiejś kombinacji z lawą wulkaniczną 3/5mm
Roślinność, na początek wszystko co się brzydko mówiąc napatoczy, szybko rosnące i mało wymagające, później będzie selekcja i przesiadka na takie które bardziej mi podpasują
Nawożenie: Na początku w małych dawkach Blu-line od Huntera ;) Poźniej pomyśle o pełnych dawkach lub wedle zapotrzebowania
Obsada: ogranicza mnie mocne oświetlenie w wersji docelowej akwarium, myślałem nad tęczankami bo chyba jako tako znoszą oświetlenie ale nie mam jeszcze danych na temat wody, na razie nie myślę o tym punkcie,

Myślę o świeceniu na początku tylko dwoma świetlówkami oraz używania carbo a za jakiś czas dokupię butlę co2 i odpalę komplet świetlówek

Parametry wody mam zamiar sprawdzić za pomocą usługi w okolicznym sklepie akwarystycznym (pH, kH, gH oraz NO2), jeśli nie w sklepie to może znajdę w okolicy kogoś kto poratuje ;)
Kupiłbym tylko test na NO3 i PO4 żeby sprawdzać jak akwarium funkcjonuje za jakiś czas, gdy etap dojrzewania akwarium będzie już zakończony

Proszę bardzo o przejrzenie tegoż posta i ewentualne poprawienie czy też totalne zbesztanie ;D Obecnie z rzeczy które mam już kupione mam tylko chinolka, reszta jest ciągle do zmiany ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Dhuz » 17 października 16, 19:16

Tęczanki to akurat ryby żyjące w zacienionych zaroślach.

W takich wymiarach lepiej sprawdzą się już brzanki różowe.

Devilus
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 24 października 13, 16:08
Lokalizacja: Orzesze

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Devilus » 18 października 16, 17:31

Tak jak pisałem wcześniej, obsadą jeszcze za bardzo się nie interesuje, tak tylko gdzieś zobaczyłem tęczanki w HT i jakoś mózg od razu przyswoił taką informacje bez sprawdzania ;)

Największy problem mam w podłożem, w głowie mam aranżację z dwóch lub więcej korzeni spotykających się czubkami a pod nimi "ścieżka" z czegoś jaśniejszego lub odwrotnie. Wcześniej miałem zwykły piasek z obi czy tam innego budowlańca ale podłoże szybko się wyrównało i nie było żadnych wzniesień, dołów i dlatego tak rozmyślam czego użyć...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: barttsw » 18 października 16, 18:09

kolego chcesz ht a juz na poczatku szukasz oszczednosci
to sobie odpusc ht

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Dhuz » 18 października 16, 18:16

Obsadą zarówno roślinną, jak i zwierzęcą trzeba się zainteresować od razu, bo potem kończy się szukaniem 'czegoś, co będzie pasowało'. ;)

Na boki daj podłoże do rośliniaka ADA, a na środek jak chcesz ścieżkę, to zwykły piasek, albo jak chcesz firmówkę, to jeden z jaśniejszych produkcji ADA :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: barttsw » 18 października 16, 18:21

Dhuz pisze:Na boki daj podłoże do rośliniaka ADA, a na środek jak chcesz ścieżkę, to zwykły piasek, albo jak chcesz firmówkę, to jeden z jaśniejszych produkcji ADA

Mateusz masz racje raz robilem taka aranzacje

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Hunter » 18 października 16, 18:32

Devilus pisze:albo piasek w jakiejś kombinacji z lawą wulkaniczną 3/5mm

Lawa pod podłoże aktywne, jednak kombinacja z piachem kiepsko wyjdzie. Lawa jest stosunkowo lekka, natomiast piasek drobny i ciężki. Prędko się wymiesza, zwłaszcza przy przesadzaniu roślin.

Reszta OK, prócz obsady ;p Ale mnie nie pytaj ;)

Devilus pisze:Największy problem mam w podłożem, w głowie mam aranżację z dwóch lub więcej korzeni spotykających się czubkami a pod nimi "ścieżka" z czegoś jaśniejszego lub odwrotnie. Wcześniej miałem zwykły piasek z obi czy tam innego budowlańca ale podłoże szybko się wyrównało i nie było żadnych wzniesień, dołów i dlatego tak rozmyślam czego użyć...

No tu będzie problem. Jeśli nie planujesz ryb kopiących to można ewentualnie pokusić się o jakieś ścieżki/plaże ect. Odgradzaj skałkami i kamieniami. Jakie zastosujesz podłoże to już inwencja twórcza. Rośliny dobrze rosną zarówno w piasku jak i w żwirze. Najlepiej piaski kwarcowe. Nawet bazalt 1-3mm nada się pod warunkiem, że ryby nie będą ani kopiące, ani denne.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Devilus
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 24 października 13, 16:08
Lokalizacja: Orzesze

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Devilus » 26 listopada 16, 10:27

Ehh w dalszym ciągu nie zdecydowałem jak ma to wszystko wyglądać

Akwarium trochę urosło, tzn 120x50x50 czyli 300l ;)
Obsada to Ameryka Południowa czyli spora ławica neona czerwonego (30 sztuk?), mniejsza ławica zwinników i pewnie grupka kirysków,
Sporo mało wymagających roślin, podłoże to ziemia ogrodowa + piasek, do dekoracji korzenie i kamienie. Światła nie więcej niż 0.5w/l (zobaczę co tam poskładam z gratów bo nazbierałem tego trochę od znajomych)

Pytanie mam teraz o filtr, mój chinolek hw-302 nie da rady z takim litrażem, czy w budżecie do 400 mogę kupić coś sensownego?

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: ArturAzja » 26 listopada 16, 11:02

hw-302 + Unimax 250.

Albo hw-302 + używany Eheim Pro 3

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: barttsw » 26 listopada 16, 13:12

lepiej bedzie 2 x HW-302

Devilus
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 24 października 13, 16:08
Lokalizacja: Orzesze

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: Devilus » 26 listopada 16, 14:25

HW 302 jak na swój przepływ żre dosyć dużo prądu , dodatkowo podnoszenie słupa wody ma do 1,4 m a u mnie górna krawędź będzie właśnie na takiej wysokości, obawiam się że to nie najlepszy wybór mimo że na niego nie narzekałem wcześniej

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium pod filtr hw-302

Postautor: barttsw » 26 listopada 16, 14:51

no to bierz eheima albo 2x unimax 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości