Filtr w akwarium 160 l

Chomer01
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 16, 14:33

Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Chomer01 » 3 lipca 16, 15:06

Hej,
jestem w trakcie kompletowania sprzętu do startu akwarium 160 litrów.
Mam ogromny problem z wyborem filtra, ogranicza mnie trochę kasa bo mój limit to 250 zł.
Całkowicie zrezygnowałem z filtra wewnętrznego są tańsze ale o ich skuteczności w takim akwarium jest niewielka- jak doczytałem na niejednym z forów.
Zastanawiam się nad filtrami Aquaela:
MIDIKANI 800
MULTIKANI 800 przynajmniej z 3 kubełkami
Asap 800
Wszystkie te filtry działają na jednej i tej samej pompce jednak różnią się co do budowy pojemników.
W podobnej cenie są również filtry HW 302, 303 wiem, że to chińszczyzna jednak wiele osób wypowiada się o nich pozytywnie.
Znalazłem również filtry takich firm jak:
AQua Nowa ncf 800
Ikola filtr 350

Niestety w takiej kwocie trudno o filtry eheima czy JBL a do takiego litrażu wiem, że w większości polecalibyście te filtry. Wiem, że dobre opinie mają takie filtry jaka modele 900 czy 901 z JBL lub 2213 eheima, jednak na takie jeszcze nie mogę sobie pozwolić.
Gdybyście wybierali filtry na które byście postawili?
A jeśli ktoś posiada w/w filtry i chce się podzielić swoimi uwagami które pomogą mi podjąć decyzję, będę wdzięczny

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: ArturAzja » 3 lipca 16, 15:17

Naprawdę nie dasz rady dozbierać tych 50zł do eheima 2213?
Chociaż filtr ten ma jedną wadę o której wiele osób albo nie wie albo milczy.
Po kupnie tego filtra nieco się zdziwiłem bo media filtracyjne dołączone do tegoż sprzętu nie zajęły nawet połowy(!) kubełka. Musiałem dokupić za bodajże 90zł media filtracyjne (media set), także może nie najlepszy pomysł...
Aqua Nova osobiście odradzam z dwóch powodów:
- zżera dużo prądu
- jest dosyć głośny.
Na plus że naprawdę nieźle filtruje (znajomy ma kubełek ncf1200 w 400l z pielęgnicami i woda kryształ).
HW302 opinie ma dobrą, sam nie miałem styczności to się nie wypowiem.
Ale jak poszperać po alledrogo to można trafić na perełkę:

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-jbl- ... ml#thumb/1

Jedynie przesyłka 25zł powyżej ,,budżetu".

Chomer01
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 16, 14:33

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Chomer01 » 3 lipca 16, 15:55

Powiem tak pewnie i bym dozbierał jednak taki wydatek na początek swojego hobby, trochę za duża kwota. Dlatego chciałem poznać opinie innych dotyczącą tych tańszych filtrów. Jeśli nie będą warte swojej ceny chociaż są tańsze trzeba będzie zmienić swoje podejście.
Liczę wiec, że dostanę trochę opinii aby wybrać optymalne rozwiązanie dla mojego akwarium i portfela.
Będę bardzo wdzięczny każdemu kto napisze choć słowo dotyczące w/w filtrów, lub może podsunie coś nowego do moich propozycji.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Marcinus71 » 3 lipca 16, 17:20

Chomer01, powiem tak, na wielu rzeczach mozna i nawet warto oszczędzić, ale nie na filtrze. Osobiście to gdybym miał oszczędzać to na innych rzeczach po to aby kupic dobry filtr czyli o dobrym przepływie i duzej objętości na media filtracyjne, a do środka lawa wulkaniczna - najlepsze media bioligiczne w cenie 5-6 zł za 1 litr więc za ok 25 zł wypełnisz duzy filtr. Jak nie chcesz isc w eheima lub jbl ew aquaela unmaxa 250 to kup w ostatecznosci chinola hw 302.

Chomer01
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 16, 14:33

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Chomer01 » 3 lipca 16, 17:44

To nie jest kwestia tego, że chcę na tym zaoszczędzić. Rozpoczynam przygodę z akwarystyka i myślałem, że tańsze filtry np. aquaela dadzą radę w takim baniaku. Dlatego proszę o opinię aby zweryfikować swoje pomysły i nie ma co ukrywać luki w wiedzy
Jeśli wasz przekaz będzie wskazywał jasno na jbl lub eheima to kupię pewnie to co większość mi zarekomenduje. Tylko wystartuje z baniakiem trochę później

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Marcinus71 » 3 lipca 16, 17:51

Ja rozumiem o co ci chodzi dkatego napisałem w ten sposob. Mowiac inaczej filtr jest najważniejszym elementem akwarium. Co do tego modelu eheima to się nie wypowiem sam mam 2073, ale jbl e901 czy unimaxa 250 moge z czystym sumieniem polecić.
Tansze filtry moze dadzą rade moze nie któż to wie. ..? W akwarium warto miec tzw nadfiltracje biologiczna. Filtr to serce calego twojego mini ekosystemu w akwariumm. Z sercem nie warto ryzykować czy da rade czy nie :)
Ostatnio zmieniony 3 lipca 16, 17:54 przez Marcinus71, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: KAMYK32 » 3 lipca 16, 17:51

Z wymieniony to nr:1 eheim nr:2 jbl ;-) .

Awatar użytkownika
Monster
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 3 maja 16, 15:49

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Monster » 3 lipca 16, 18:11

Jeśli chcesz wydać jak najmniej i być zadowolony to Ja polecam hw302 mam go i wbrew ceny daje rade. Co do wkładów to także polecam lawe wulkaniczna jak kolega Marcinus

Chomer01
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 16, 14:33

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Chomer01 » 3 lipca 16, 18:35

Do tej pory moim faworytem do kupna był Midikani 800. Trochę o nim czytałem opinie o nim były całkiem dobre jednak tu nikt mi go nie poleca. Większy kubełek oraz przepływ wody niż w eheimie 2213. Rozumiem, że tych marek nawet nie powinno się zestawiać jednak czy faktycznie te filtry aquaela są, aż tak słabe i niewarte swoich pieniędzy?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: barttsw » 3 lipca 16, 18:39

powiem tak jak sa fundusze to tylko EHEIM tylko seia 3 lub 4

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Marcinus71 » 3 lipca 16, 18:41

Chomer01, te wsrtisci przepływów podawane przez producentów są po pierwsze zawyżone a po drugie czesto podawana jest maksymalna wydajność pompy jako przeplyw o to z realnym przepływem ma niewiele wspólnego. Najbardziej realne wartosci podaje eheim, jbl juz nieco mniej, aquael jeszcze mniej itd na końcu chyba hw.

barttsw pisze:powiem tak jak sa fundusze to tylko EHEIM tylko seia 3 lub 4

Bartek tylko ze jak eheim to 2073, a taki to juz ponad 550 zl więc nie proponowalismy go z tego względu. Oczywiscie jak kolega chciałby tyle wydać to kwestia wyboru filtra zamknieta. Sam go mam w 112 l i nie ma co gadać.
Ostatnio zmieniony 3 lipca 16, 19:10 przez Marcinus71, łącznie zmieniany 3 razy.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: barttsw » 3 lipca 16, 18:43

Marcin tylko w wersji profesjonal podaje najbardziej realne pozostale sa zawyzone

Awatar użytkownika
jowtek
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 216
Rejestracja: 15 czerwca 16, 13:07

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: jowtek » 3 lipca 16, 18:46

Też ostatnio miałem podobny problem do twojego miałem brać JBL ale po rozmowie z kolegą barttsw, wybrałem Eheima niby ponad 200 zł różnicy ale jak wszystko będzie dobrze to wydatek na długie lata więc nie ma co oszczędzać.
Wszystko zależy tylko od funduszy :)

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: Marcinus71 » 3 lipca 16, 18:47

barttsw pisze:Marcin tylko w wersji profesjonal podaje najbardziej realne pozostale sa zawyzone

Mimo wszystko bardziej realne niż inne firmy pewnie, choc tak jak pisalem mam tylko proffesional i na tym się opieram.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Filtr w akwarium 160 l

Postautor: barttsw » 3 lipca 16, 18:49

Marcin jak brac tylko linie profesjonal

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości