korzeń

Awatar użytkownika
Aq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 grudnia 05, 16:03

korzeń

Postautor: Aq » 8 lutego 06, 09:44

Pisałam juz na ten temat, korzeń pływa pod powierzchnią wody. Napisaliscie, że mam czekać i po jakimś czasie sam opadnie. I czekam już trzeci tydzień... A najgorsze jest to, że woda sie od niego zabarwiła... Cała mętna... Chciałam już wpuszczać ryby i nic... HELP ME!!!

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: korzeń

Postautor: Marcinus » 8 lutego 06, 10:01

Przycisnij korzeń kamieniem i po pewnym czasie napewno zatonie,cięzko powiedziec ile to moze trwac miesiąc,czy pół roku.
Korzenie mają to do siebie,że lekko barwią wodę.
Mętna woda to oznaka pierwotniaków,bo korzeń wodę barwi na kolor herbaty.

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: korzeń

Postautor: Jakus » 8 lutego 06, 17:34

u mnie korzeń jest w wodzie już rok i jeszcze delikatnie go podnosi więc tylko cierpliwości trzeba.
pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: korzeń

Postautor: sylwia14 » 11 lutego 06, 18:58

ja ma 2 i oba odrazu siedziały i siedzą na dnie :D
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: korzeń

Postautor: kasiaole » 12 lutego 06, 16:43

no własnie-ja mam inny problem z korzeniem-mój od razu leżał na dnie,ale teraz,mam go trochę ponad 2 lata, jakby się rozpada,na żwirku wokół korzenia są kawałki drwena,dno jest brudne-nie wiem-pewnie trzeba go wyrzucic zanim całkiem się rozpadnie?
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: korzeń

Postautor: kiler » 12 lutego 06, 19:37

pewnie masz w akwa glonojady i to one skrobiac drewno doprowadzaja do tego ze sie nieco sypie z niego
moje korzenie tez barwily wode na kolor herbaty i na poczatku mnie to wnerwialo ale pozniej zauwazylem ze neonki w takiej ciemnej wodzie wygladaja poprostu bosko
moj nowy korzen przywleklem do akwa w tamte wakacje i dopiero jakies 2 tygodnie temu zdjolem z niego kamien bo nie chcial mi zatonac
ale ten kamien znow na korzeniu polozylem bo ladnie mech sie na niego naprowadzil i powinno za jakies 2-3 tygodnie nie widac kamienia :lol:
na wszystko trzeba cierpliwosci :lol:

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: korzeń

Postautor: maciej_ostrow » 17 lutego 06, 11:29

SOry że w tym temacie, ale nie chcę zakładać nowego.
Mianowicie chodzi o korzęń, który chce zakupić, jest to korzeń dębowy - to dobrze czy źle?
CZEKAM NA ODPOWIEDŹ ! ! ! POZDRAWIAM
I mam jeszce jedną prośbę, niech mi ktoś napisze wiadomść prywatną, jak wgrywa się zdjęcia na forum, gdyż chce wgrać zdjęcia mohego 112 l akwa.
Z GÓRY DZIEKI !

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: korzeń

Postautor: jonasz78 » 17 lutego 06, 11:55

Jesli chodzi o dodawanie zdjec to jest link http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=3165.
Jesli chodzi o korzenie to wlasnie korzenie z tzw twardego drewna jakie ma dab sa najlepsze. Sa one mniej podatne na rozpad pod wplywem niekorzystnych warunków no i nie zostana tak szybko zjedzone przez glonojady jesli takowe znajduja sie w akwarium
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: korzeń

Postautor: maciej_ostrow » 17 lutego 06, 14:28

Welkie dzięki jonasz ! ! !

Awatar użytkownika
Ewik
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 9 grudnia 04, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: korzeń

Postautor: Ewik » 17 lutego 06, 20:45

Ja mam korzeń już z pół roku i też jeszcze go musze czyms na dnie przytrzymać. Może do wakacji zatonie całkiem :) Także cierpliwości.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości