Glony (krasnorosty?) w akwarium

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: Marcinus71 » 10 czerwca 16, 06:44

barttsw pisze:koleedzy patrze na zdjecie z 1 posta i to śą zielenice czyli nastapila destabilizacja N:P


Wszystko zaczyna wychodzić ... :) bioogii praktycznie nie ma, makro nie podawane (PO4 = 0,05) a NO3 przy tych rybkach na pewno malutkie nie jest więc NO3:PO4 -> 100:1, 200:1 a nie 10:1 :), dodatkowo te nagłe przenosiny bez ustabilizowania nowego akwarium.

Jeszcze kwestia co w tej kaskadzie jest włożone czy biologia czy tylko same gąbki?
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 16, 06:53 przez Marcinus71, łącznie zmieniany 2 razy.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: barttsw » 10 czerwca 16, 06:52

przypuszacz ze standartowe gąbki
zelazo bewno tez jest nioskie jedynike ze jest substrat tetry to jest za wysokie i to tez moze byc powodem zielenicy

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: Marcinus71 » 10 czerwca 16, 06:54

barttsw pisze:zelazo bewno tez jest nioskie jedynike ze jest substrat tetry to jest za wysokie i to tez moze byc powodem zielenicy

On ma JBL AquaBasis

Bartek myślisz że przy tym oświetleniu CO2 jest sens? Nie lepiej rośliny mało wymagające i jechac bez CO2 przy dobrej filtracji i zmianie obsady na pasującą do akwarium i do siebie i wody.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: mimo12 » 10 czerwca 16, 07:34

Gdzie Wy zielenice widzicie? Krasne jak nic.
Zwiększ filtację, ustabilizuj zbiornik po przeprowadzce i same padną( z kamieni, czy anubiasów trzeba będzie usunąć mechanicznie, bo są to twardsze glony, więc się tak po prostu nie rozpuszczą w całości po obumarciu, z łodygowców zejdzie razem z odpadającymi starymi liśćmi, a anubiasy cóż- rosną powoli ;-) ). Dołóż roślin niewymagających dużego oświetlenia i zapewnij choć trochę piachu Ramirezkom. Obsadę pozmieniaj na pasującą do wielkości zbiornika.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: Marcinus71 » 10 czerwca 16, 08:17

mimo12 pisze:Gdzie Wy zielenice widzicie?

Na liściach :) w telefonie tez nie widziałem dopiero na dużym ekranie...

mimo12 pisze:i zapewnij choć trochę piachu Ramirezkom


Przy tym podłożu Ramirez nie ma sensu męczyć, albo większość podłoża jeśli już nie całe piach albo Ramirezy do oddania, jak Skalary czy Bocja. W ogóle obsada jest bardzo źle dobrana no ale to całkiem inna kwestia, a jeszcze nie wiadomo nic jakie pH i twardość ma woda w akwarium :niewiem: Może już to nie pozwala na trzymania Skalarów, Ramirez, Otosków itd...

To kolejny problem z którym autor wątku będzie musiał się zmierzyć.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: barttsw » 10 czerwca 16, 08:40

Marcinus71 pisze:On ma JBL AquaBasis
dodatkowo zatwa wode:P

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: KAMYK32 » 10 czerwca 16, 09:05

Marcinus71 pisze:KAMYK32 napisał/a:
Przy takim podłożu będziesz miał wiecznie problem z glonami :neutral: cały syf będzie się w tym zbierał co będzie wpływało na parametry i biologię-odmulanie dużo nie pomoże.


Marcinus71 napisał/a:
Żwir jest kiepskim rozwiazaniem bo caly syf będzie się w nim zbieral z czasem. Lepiej juz piach ...


Ten wpis jak mam traktować :roll: rozumiem,że nikt już nie może potwierdzić tego co ktoś już wcześniej napisał? czy ktoś po prostu chce zabłysnąć (bez urazy) :mrgreen:

Marcinus71 pisze:praktycznie w tej samej cenie (może z 20zł więcej) kupić JBL e901:

Polecam -używam od kilku lat żadnych problemów,przepływ,filtracja na dobrym poziomie no i jest cichy ;-) .

thestak
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 14, 12:44

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: thestak » 10 czerwca 16, 09:42

barttsw pisze:Bracie o NCF to szkoda gadać u mnie chodził jak czołg wiec nawet nie mówiłem o tym "RUDY 102"
Marcinus71 pisze:Zamiast Unimaxa 250 można praktycznie w tej samej cenie (może z 20zł więcej) kupić JBL e901:
http://www.aquariumsklep....rzny-p5438.html

KAMYK32 pisze:Polecam -używam od kilku lat żadnych problemów,przepływ,filtracja na dobrym poziomie no i jest cichy .

OK, NCF na pewno nie wezmę ;)
Z tych dwóch: Aquael Unimax 250 i JBL e901 który lepiej wybrać? Różnica w cenie tych dwóch nie gra już roli. Przypomnę że bardzo zależy mi na ciszy ;)

barttsw pisze:kolego proponuje zakup nawozów z serii BLUE-LINE
carbo
azot
fospor
potas
zelazo

Czy to znaczy że mam kupić 6 butelek i dawkować je zgodnie z tym co piszą na opakowaniu? Rozumiem że będe musiał kontrolować ich poziom i zakupić testy. Jakie powinienem kupić, żeby zbyt drogo mnie to nie wyszło?

Marcinus71 pisze:Jeszcze kwestia co w tej kaskadzie jest włożone czy biologia czy tylko same gąbki?

W kaskadzie mam 1/3 gąbki i reszta ceramika.

Marcinus71 pisze:nie wiadomo nic jakie pH i twardość ma woda w akwarium

Nie pamiętam w tej chwili wartości, dam znać jak sprawdzę.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: Marcinus71 » 10 czerwca 16, 10:02

Ten wpis jak mam traktować rozumiem,że nikt już nie może potwierdzić tego co ktoś już wcześniej napisał? czy ktoś po prostu chce zabłysnąć (bez urazy)

Alez w zadnym wypadku :) chodzilo o to ze thestak, odpisal w tej kwesti ze jak dla niego za późno taka informacja i zmieniac nie bedzie skoro już ma co ma ... a to dodatkowo komplikuje obsade np Ramirezy.
thestak pisze:Na zmianę podłoża raczej już za późno.
o to dokladnie chodziło :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: barttsw » 10 czerwca 16, 12:41

thestak pisze:Czy to znaczy że mam kupić 6 butelek i dawkować je zgodnie z tym co piszą na opakowaniu? Rozumiem że będe musiał kontrolować ich poziom i zakupić testy. Jakie powinienem kupić, żeby zbyt drogo mnie to nie wyszło?

kolego napisz tu na forum do kolegi HUNTER zamów u niego a on ci dobierze nawozenie
thestak pisze:Z tych dwóch: Aquael Unimax 250 i JBL e901 który lepiej wybrać
ja bym brał unimaxa cichy i dobry obsługuje dosc troche unimaxow zero preblomów

thestak
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 14, 12:44

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: thestak » 11 czerwca 16, 10:36

Zdecydowałem się na zakup e901. Zauważyłem że ma w koszach 3x gąbkę i 1x kulki micromec. Czy powinienem wymienić te wkłady na inne?

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: misiek1784 » 11 czerwca 16, 10:47

Kupujesz na allegro ten filtr? Ja założyłem prefiltr w filtrze zostawiłem jedną gąbkę a reszta to siporax od sery.

thestak
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 14, 12:44

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: thestak » 11 czerwca 16, 10:49

Filtr kupuję w sklepie internetowym.
Czyli najlepiej dorzucić tylko ceramikę?

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: Marcinus71 » 11 czerwca 16, 10:50

thestak pisze:Zdecydowałem się na zakup e901. Zauważyłem że ma w koszach 3x gąbkę i 1x kulki micromec. Czy powinienem wymienić te wkłady na inne?

Tak. Możesz ew zostawić jeden na gabki ten na samej górze a resztę dac lawe którą tez możesz kipic za pare zl razem z nawozami od Huntera zeby nie wywalac kasy na jakies ceramiki (i nwwozy) duzo drozsze a mniej przydatne od lawy wulkanicznej.

Tania ceramika może być kiepskiej jakości i nie warto kupować a markowa np micromec jbl to koszt rzędu 45-50zl za opakowanie do jednego koszyka. Za 25-30 zl masz 5 litrow lawy nie mniej skutecznej w filtracji biologicznej od najlepszych ceramik i taka ilosc zapelni ci caly filtr a nie jeden koszykm

thestak
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 14, 12:44

Re: Glony (krasnorosty?) w akwarium

Postautor: thestak » 12 czerwca 16, 11:06

Marcinus71: dzięki.

Zakupiłem e901, włożyłem do akwarium. Na razie trzymam dwa filtry.

Zmierzyłem parametry wody i wyszło mi:
Cl2: 0, NO3: 10, NO2: 0, GH: 14, KH: 12, pH: 7,3, PO4: 0,05.

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą części żwiru na piach, żeby nie oddawać Ramirez, ale nie za bardzo wiem jak to zrobić bez restartu akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości