Wyłupiaste oczy

Awatar użytkownika
Nabla46847
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 04, 12:04
Lokalizacja: Kielce

Wyłupiaste oczy

Postautor: Nabla46847 » 19 lipca 04, 11:07

Mam nastepujący problem! Opekuję sie przez najbliszy miesiąc akwarium kumpla i dzien po jego wyjezdzie dalem lego rybkom ochotkę (sam mi wszystko przygotował). Ok 2 godzin po podzniu jego pielęgniczka Ramireza zaczeła plwać pod powierzcznią wody, szybko oddychać i jedno oko stało sie lekko wyłupiaste. W literaturze znalazłem wzmiankę, że jest choroba przy której oczy ryb stają się wyłupiaste, ale też czasami jest to jeden z objawów posocznicy. Wyczytałem też, ne może byś to spowodowane jakością wody, wię c podmieniłem trochę. Po ty mabiegu oko troche "się naprawiło". Co o tym sądzicie!? Co może to powodować?Co na to poradzić?

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyłupiaste oczy

Postautor: suncho » 19 lipca 04, 18:58

To jest najprawdopodobniej posocznica.Najlepiej zastosowac srodek o nazwie aquafuran lub cos zaw. zielen malachitowa(jezeli nie mozna dostac tego pierwszego)To po pierwsze
Po drugie Ochotka-nie dawaj jej rybom!Bo to syf.Oczywiscie to nie twoje ryby wiec zadzwon do kumpla zeby ci oddal kase za lekarstwo jak wroci :D

Awatar użytkownika
mala_lady_pank
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 04, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyłupiaste oczy

Postautor: mala_lady_pank » 19 lipca 04, 20:13

To może być posocznica ale nie musi. Jeśli rybka nie ma innych objawów tzn. wzdety brzuch, nastroszone łuski, to możliwe że to jakis pasożyt na przykład. Nabla46847 mówisz że juz jest lepiej?? Tzn oko się "zmniejszyło",a czy rybka zachowuje sie juz normalnie?? I nie ma przypadkiem innych objawów(np takich o jakich wspomniałam)??
Wytrzeszcz oczu to objaw wielu schorzeń, nie koniecznie musi to byc posocznica. Chorobę pewnie "przyniosły" ochotki.
ktoś znów wczoraj mówił mi: "trzeba przecież KOCHAÆ coś by ŻYÆ!"

Awatar użytkownika
Nabla46847
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 04, 12:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyłupiaste oczy

Postautor: Nabla46847 » 21 lipca 04, 08:10

Ramirezka praktycznie cały czas plywa pod powierzchnią wody (byl okres,że pływała normalnie, ok 12h).Oko nadal jest wylupiaste (choc troche mniej niz na poczatku).Cały czas ma nastroszoną plętwę grzbietową, brzuch jest normalny,barwy ciemniejsze niz zwykle.Dzisiaj pojade nabyć aquafuran i zobaczymy co się bedzie działo dalej. DZIEKI ZA POMOC!!! Postaram sie niedlugo napisac czy cos się poleprzyło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 16 gości