Instalacja co2

Rafik37
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 16, 23:24

Instalacja co2

Postautor: Rafik37 » 22 marca 16, 15:22

Witam,zastanawiam się nad zakupem co2.Akwarium jest gęsto. zarośnięte, niektóre rośliny słabo rosną,posiadam tylko 0,5wata /l.
Czy jest sens pchania się w co2,przy tym świetle?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Instalacja co2

Postautor: barttsw » 22 marca 16, 15:23

jajk najbardzie i to niest tak malo jak sadzisz

Awatar użytkownika
danielR
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 23 listopada 15, 18:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Instalacja co2

Postautor: danielR » 22 marca 16, 18:44

Sam stałem przed dylematem zakupu CO2. W końcu zakupiłem i nie żałuję zakupu. Gdyby policzyć światło to jest około 300 W co daje 1,5 W/litr ale akwarium ma 60 cm wysokości a do tego Pistie pędzone CO2 rozrastają się i stale zasłaniają.
W moim przypadku niepotrzebnie zakupiłem elektrozawór - wybrałem akurat firmy Camozzi więc oszczędność odczuwalna. Gazuję całą dobę. Najpierw wyłączałem na noc, potem delikatnie przykręcałem zawór a teraz mam tak wycyrklowane, że chodzi całą dobę. CO2 obniżyło pH, glon jakby mniej się ima... nie ma o czym gadać - jest dobrze!
Przy 0,5 W butla na dłużej wystarczy;)

Rafik37
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 16, 23:24

Re: Instalacja co2

Postautor: Rafik37 » 22 marca 16, 19:34

Zastanawiam się teraz czy brać ten elektrozawór, czy może dozować co2 przez całą dobę. Jak widoczne będą efekty przy 0,5w,I na ile da się obniżyć ph z 7,6 przy twardości weglanowej około 8?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Instalacja co2

Postautor: abiba » 22 marca 16, 21:34

Rafik37 pisze:I na ile da się obniżyć ph z 7,6 przy twardości weglanowej około 8?
Nie martwiłbym sie o ile da sie pH zbić bo to możesz własciwie ile chcesz ale martwiłbym sie aby zbytnio nie obnizyć bo poniżej 6,8 to ryby podusisz

M.in z tego powodu odczuwam pewną niechęć do gazowani całą dobę (i jeszce do kilku rzeczy związanych z CO2)

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Instalacja co2

Postautor: luki174 » 22 marca 16, 21:49

Obrazek
Tutaj masz tabelkę. Przy teście na pH oraz KH możesz obliczyć zawartość CO2 w wodzie. Oczywiści w zielonym, jest najlepiej, gdyż dla roślinek jest dobrze, jaki i dla rybek ;)
A jesli chodzi o elektrozawór to moim zdaniem warto go miec, nawet jesli chodzi 24/7, tak jak m.in. u mnie. Bo weźmy pod uwagę to, ze niekiedy bywają chwilowe, badz dłuższe przerwy w dostawie prądu, może nie jest to powszechne, no ale... I co wtedy? Brak falowania wody/filtracji, brak oświetlenia, fotosyntezy, rośliny nie pobierają co2, a rybki mogą zacząć "odpływać", czyli zdychać. A dzieki elektrozaworowi przy braku prądu, automatycznie jest odcinany jego doplyw To takie moje sugestie ;)
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
danielR
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 23 listopada 15, 18:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Instalacja co2

Postautor: danielR » 23 marca 16, 08:54

Ja dokładnie zjechałem z pH 7,5 - 8 na 6,8 - 7, GH12, KH6. Mam akwarium na ziemi ogrodowej i dodałem do niej trochę kwaśnego torfu. Chciałem do filtra ale w sprzedaży był tylko taki zmielony i do tego w gigantycznym worze - będzie do ogródka;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości