chore welonki-pomocy!!

Awatar użytkownika
olaseczka
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 18 lipca 04, 15:22
Lokalizacja: Zyrardow

chore welonki-pomocy!!

Postautor: olaseczka » 18 lipca 04, 15:32

moja ukachana welonka zarazila sie ospa od nowej welonki-powiekszylam sobie akwarium.obie rybki sa strasznie ospale,a dodatkowo moja dafne ma chyba cos z pecherzem,bo wypycha ja pod powierzchnie wody. dodalalm juz do wody lekarstwo na ospe wczoraj wieczorem i nie ma poprwy,a nawet na ogonie jednej pojawila sie juz biala plama od tej ospy. co mam robic? i z ta ospa i z rybka pod powierzchnia wody od 2 dni??
mam ta welonke od roku i strasznie sie do niej przywiozalam.juz chorowala na ospe i wyzdrowiala szybciej niz zachorowala,ale tym razem jest gorzej.no i co z tym pecherzem?

Elixir
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 9 lipca 04, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: chore welonki-pomocy!!

Postautor: Elixir » 18 lipca 04, 18:37

Kiedy moje rybki zachorowały na ospę podniosłem temperature do 30 stopni, wlałem sera costopur a na koniec użyłem węgla aktywnego. Przy czym starannie oczyszczałem dno zbiornika. Podam Ci teraz grafik , który i mi pomógł zwalczyć ta chorobe , którą jest Ichtifririoza.
1 dzień
Uderzeniowa dawaka preparatu o 10% wyższa niz zaleca producent.
Podnieśc temperaturę wody do 33 C na 8-10 godzin, a następnie obnizyć do 18 C
2 dzień
Utrzymywac temperature wody na poziomie 28 C
3 dzień
50% pierwotnej dawki.
Podmienić 50% wody na świeżą, starannie oczyszczać przy tym dno z zbiornika.
Preparat wlej po wymianie wody.
4 dzień
Jak w dniu 1.
5 dzień
Jak w dniu 2.
6 dzień
Jak w dniu 3.
7 dzień
-
8 dzień
Jak w dniu 1 i 4
9 dzień
Uruchomić filtr z wkładem z węgla aktywnego. Ustalic temperaturę wody na 28 C i utrzymywac na takim poziomie jeszcze około 5-7 dni. Przez ten czas podmieniać co drugi dzień 30% wody na świeża, starannie czyszcząc przy tym dno zbiornika.

MAm nadzieję ,ze Twoje rybki wyzdrowieją.
Ja użyłem jako środka Castapur Sery :lol:
Życzę wszystkim sukcesów w hodowli ryb...

Awatar użytkownika
olaseczka
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 18 lipca 04, 15:22
Lokalizacja: Zyrardow

Re: chore welonki-pomocy!!

Postautor: olaseczka » 18 lipca 04, 19:17

dziekuje za rozklad uzdrawiania.mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze.ta jedna welonka ma chyba zly okres w zyciu-dzis jeszcze przyczepily sie do niej bakterie i zjadaja jej ogonek.doczytalam sie,ze ten preparat co polecasz na to tez moze pomoc.
od jutra rana zaczynam leczenie,jak tylko kupie ten specyfik.

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości