Jak spreparować tak duży korzeń?

patryk103
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 26 czerwca 14, 05:52

Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: patryk103 » 6 lutego 16, 21:54

Witam!
Mam pytanie, mam naprawdę duży korzeń z drzewa czereśni, leży on od wiosny zeszłego roku na dworze pod gołym niebem, wymiary kawałka pnia wraz z mniejszymi korzeniami to ok 150 długi na 60 wysoki i 50 szeroki po małym przycięciu, jak go przygotować przed włożeniem do akwarium, mam do dyspozycji starą wannę i myjkę ciśnieniowa, wie ktoś jak to zrobić? Z góry bardzo dziękuje :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: abiba » 6 lutego 16, 22:26

Mój problem rozwiązałem z wanną i po prostu moczyłem go kilka miesięcy od czasu do czasu podgrzewając tam wodę i oczywiście ją wymieniając.

(Nie odnoszę sie do czereśni bo nie mam pojęcia czy się nadaje )


PS
podsłuchałem rozmowę jak koleś miał fajny nie tonacy korzeń a że w bloku mieszkał to w strumieniu uwiązał go do czegoś tam jesienia i na wiosnę miał tonacy :)

owsianka
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 listopada 13, 12:32
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: owsianka » 7 lutego 16, 00:03

A może dało by się go jakoś w większym garnku wygotować. Może po kawałku da się przekładać, albo znajomości w zbiorowym żywieniu: przedszkole, stołówka w szkole. Tak bez zdjęcia to trudno Ci doradzić. Mój znajomy to taki duży korzeń umył o włożył do zbiornika i ma pewien czas przycisnął kamieniami. Korzenie z drzew owocowych jak najbardziej mogą być.

patryk103
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 26 czerwca 14, 05:52

Re: Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: patryk103 » 7 lutego 16, 00:06

Zdjęcie postaram się wstawić jutro i postaram się jakoś zobrazowac jaki naprawdę jest duży :)

patryk103
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 26 czerwca 14, 05:52

Re: Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: patryk103 » 8 lutego 16, 11:05

Mam bardzo ważne dla mojej aranżacji pytanie. Korzeń ma pełno małych i cienkich odstajacych korzonków, dzięki nim ma on wspaniały charakter i świetnie wygląda. Ale martwi mnie to że po obraniu go z kory odejdą one razem z nią. Więc tu moje pytanie, czy trzeba go obrać z kory? Czy jeżeli ją zostawie, to czy wpłynie to negatywnie na życie w akwarium?

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak spreparować tak duży korzeń?

Postautor: slaeer » 8 lutego 16, 12:43

Kora zgnije, reszte dopowiedz sobie sam.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości