Paletki

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Paletki

Postautor: goro5 » 26 stycznia 16, 17:57

Witam,
Jak pisałem w innym dziale, przygotowuje swój 240 l zbiornik na przybycie paletek. No3 mam na poziomie 20 mg/l, ph ok 7.5, d(kh) ok 10. Wiem, że powinienem jeszcze ze 2 tygodnie poczekać i poprawić parametry, ale tak się składa, że jutro będę w sklepie zoologicznym, do którego mam dość daleko. Zastanawiam się zatem, czy przy takich parametrach można wpuścić 4-5 sztuk i spokojnie pracować nad parametrami. Zwiększe proporcje wody z ro względem kranówy. I tu drugie pytanie, czy w tej sytuacji nawozic mikro, makro wg zaleceń etykiety?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Paletki

Postautor: Dhuz » 26 stycznia 16, 18:21

1. W zoologu prawdopodobnie siedzą na kranówie, więc nie ma wielkiego pośpiechu, ale popracuj nad parametrami w ciągu najbliższych tygodni. Nie zapomnij o aklimatyzacji nowych ryb.
2. Po kiego chcesz nawozić akwa z paletkami?

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Paletki

Postautor: goro5 » 26 stycznia 16, 18:27

Mam kilka roślin. Pytanie pewnie głupie, ale czy mikroelementy są tylko dla roślin, czy ryby dałyby radę nawet w czystej ro?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Paletki

Postautor: Dhuz » 26 stycznia 16, 18:49

No, jeśli rośliny potrzebują naprawdę, to nawozić i obserwować, myślałem, że na HT się porywasz z plackami. ;)

Ryby dałyby radę, ale IMO nie ma potrzeby na czystym RO cisnąć.

Awatar użytkownika
marek661
Ryba
Ryba
Posty: 336
Rejestracja: 19 stycznia 13, 21:09
Lokalizacja: Myślenice

Re: Paletki

Postautor: marek661 » 26 stycznia 16, 20:06

Jak zaczniesz nawozić wodę to automatycznie zmieniają się parametry wody a palety nie lubią takich zmian

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Paletki

Postautor: goro5 » 27 stycznia 16, 21:12

Byłem w sklepie, po rozmowie ze sprzedawcą postanowiłem zakupić testy kropelkowe i zaczekac jeszcze do ustabilizowania się parametrów wody. Do poprawy ph i kh. Nie mogę się doczekać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości