Inkubator dla jajeczek krewetki, napowietrzacz za 3-4 złote

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Inkubator dla jajeczek krewetki, napowietrzacz za 3-4 złote

Postautor: Draku » 23 stycznia 16, 12:11

Witam,
wczoraj zauważyłem, że krewetka z jajeczkami (nosiła je juz ponad tydzień) zaczęła dziwnie się zachowywać,
dziś rano była już martwa :( nie wiem co jej zaszkodziło, czy męczyła się z tymi jajeczkami czy jak, dodam też, że była to młoda krewetka która pierwszy raz miała jajeczka, natychmiastowo ją odłowiłem i delikatnie oddzieliłem z niej wszystkie jajeczka do kieliszka, po czym skonstruowałem mini inkubator, http://scr.hu/0e5w/j1epq
całość napędza silniczek z ciśnieniomierza (takie same są w napowietrzaczach) który jest podpiety pod baterie tą cieniutką a ona wpieta jest w ładowarkę, w ten sposób bateria nigdy się nie rozładuje, a z racji, że jest to mała bateria to napięcie jest tam niskie i silniczek pracuje dużo wolniej, dodatkowo jest zgięty wężyk, aby wylatywał 1 bąbelek na sekunde, który porusza jajeczkami i podskakują, napowietrzając się w ten sposób aby nie zgniły.

Co do silniczków z ciśnieniomierza, kupiłem 2 małe i 2 duże na olx koleś sprzedaje po 3 zł małe a duże po 4 zł, dostałem 1 dużego w gratisie, dolutowałem kabelki bo nie było i za 14zł mam 5 napowietrzaczy :D można je podłączyć pod zwykłą starą ładowarkę od telefonu których mam pełno, lub pod baterie jakie tam chcecie.

Wiem, że napowietrzacze nie kosztują majątku, ale ja lubie kombinować i się troche pobawić, a przy okazji zaoszczędzić kilka złoty

gdyby ktoś chciał to wrzucam link do pana z olx http://olx.pl/oferta/silniczek-mikropom ... c94dff512b
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Inkubator dla jajeczek krewetki, napowietrzacz za 3-4 złote

Postautor: deXter » 23 stycznia 16, 15:43

Draku pisze:z ciśnieniomierza (takie same są w napowietrzaczach

Nie takie same, albo ja się nie spotkałem z takim napowietrzaczem.

Jak z głośnością tych pompek bo w ciśnieniomierzach to akurat za ciche nie są.

Wiesz, że z tych jajek nic nie będzie :P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

tere1
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 17 listopada 14, 23:12
Lokalizacja: Dębica

Re: Inkubator dla jajeczek krewetki, napowietrzacz za 3-4 złote

Postautor: tere1 » 24 stycznia 16, 11:16

Ciekawe rozwiązanie z silniczek z ciśnieniomierza. Ja do tej pory stosowałem napowietrzacz który napędza moje filtry. Problem z tym był taki że trzeba było mocno skręcać bo robił wirówkę w strzykawce.
450l - 150x50x60 Malawi
Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Inkubator dla jajeczek krewetki, napowietrzacz za 3-4 złote

Postautor: Draku » 24 stycznia 16, 14:31

deXter pisze:Nie takie same, albo ja się nie spotkałem z takim napowietrzaczem.


ważne, że pompują :D
deXter pisze:Jak z głośnością tych pompek bo w ciśnieniomierzach to akurat za ciche nie są.

na bateriach cichutkie, przy pracy na full, troche je słychać, ale zawsze można je wyciszyć troszke :D

deXter pisze:Wiesz, że z tych jajek nic nie będzie


gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, Warto spróbować !

tere1 pisze:Ciekawe rozwiązanie z silniczek z ciśnieniomierza. Ja do tej pory stosowałem napowietrzacz który napędza moje filtry. Problem z tym był taki że trzeba było mocno skręcać bo robił wirówkę w strzykawce.


kupujesz ten mniejszy, bawisz się z prądem jaki mu dostarczasz i tyle :D
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości