Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

StarWasp
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 04, 20:43

Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: StarWasp » 16 lipca 04, 10:06

Z przeprowadzonych przeze mnie pomiarów wynika, iż woda, której jestem zmuszony używać (ku czci rodzimym kanlarzom) ma średnio ciekawe parametry.
Oczywiście badane już w akwarium, więc mogą dochodzić wpływy zewnętrzne (jak kamyczki np.)
pH - 7,6
TwO - 22
TwW - 15
Co Wy na to ?? Co mam z tym uczynić dalej ??
pH jak pH - ujdzie w tłoku, bo zbliżone do neutralnego,
ale woda tfarda jak "psia jucha"
Może się filmów z Pazurą naoglądała.

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: mupet » 16 lipca 04, 10:51

Tensam problem mam ja :D Moja woda jest tak samo bardzo twarda :P Dostepne sa na rynku rozne zmiekczacze i uzdatniacze chociaz nie wiem czy to jest skuteczne i bezpieczne dla ryb... trzeba bedzie sprobowac :)

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: suncho » 16 lipca 04, 13:05

Witam
Widzisz... to ,Åźe woda jest twarda to niestety u nas w Polsce juÅź reguÅ‚a,a zmiÄ™kczyć jÄ… moÅźesz poprzez:

-filtracjÄ™ wody przez warstwÄ™ torfu akwarystycznego(wtedy teÅź jÄ… lekko zakwaszamy)

-stosujÄ…c wymieniacz kationÃłw "kationit"(dostÄ™pny w wiÄ™kszoÅ›ci sklepÃłw akwarystycznych)

-dolewajÄ…c do posiadanej wody wodÄ™ pozbawionÄ… soli ,ktÃłrÄ… uzyskuje siÄ™ poprzez wymieniacze jonowe albo filtry odwrÃłconej osmozy

Te sposoby sÅ‚uÅźĂ„â€Ś do obniÅźenia TwW co ciÄ…gnie za sobÄ… obniÅźenie TwO.

StarWasp
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 04, 20:43

Re: Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: StarWasp » 16 lipca 04, 14:18

No tak, a jakie powinnybyć optymalne parametry.
Ze zmniÄ™kczeniem widzÄ™,Åźe nie ma problemu,ot choćby przysÅ‚ać ekipÄ™ z baseballami,
od razu kaÅźdy miÄ™tknie,ale do jakiego poziomu zmniÄ™kczać takiego twardziela jak u mnie w kranie pÅ‚ynie ??

[ Dodano: 2004-07-16, 14:29 ]
I jeszcze o pH - chciaÅ‚em NeÅ‚ony - to zdaje sie Åźe bÄ™dÄ™ musiaÅ‚ pH obniÅźyć.
Czym ??
Co do filtracji to wyposaÅźyÅ‚em siÄ™ w filtr wewnÄ™trzny Aqua Szut -Senior.
Nie wiem czy ten model umoÅźliwia cokolwiek, co miaÅ‚oby wpÅ‚yw na odczyn i twardość wody.
Natomiast być moÅźe wpÅ‚yw na te parametry majÄ… jakieÅ› mikroby ??
UÅźyÅ‚em BioStartera - Nitrivec firmy Sera.

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: suncho » 16 lipca 04, 15:12

To wszystko zalezy od tego jakie ryby trzymasz w akwa i czy masz rośliny czy nie.
WiÄ™kszość ryb akwariowych preferuje wodÄ™ miÄ™kkÄ… do Å›rednio twardej.Taka woda jest teÅź odpowiednia dla wiÄ™kszoÅ›ci roÅ›lin.JeÅ›li jednak chcesz trzymać ryby z tanganiki to powinienes siÄ™ martwić jak zrobić ,Åźeby woda byÅ‚a bardziej twarda i jak podwyzszyć ph

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Pytanie kolejne - Woda i jej parametry.

Postautor: mupet » 16 lipca 04, 15:23

hehe u mnie nie byloby problemu z rybami z tanganiki :D Mam super twarda wode :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości