Korzenie - problem z zapachem, oraz wody po ich włożeniu

mario108
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 17 stycznia 10, 18:15

Korzenie - problem z zapachem, oraz wody po ich włożeniu

Postautor: mario108 » 2 listopada 15, 18:28

Witam.

Mam problem z korzeniami w moim akwarium. Po włożeniu korzeni po kilku dniach zaczynają one pachnieć czymś w rodzaju siarko-wodoru, a samam woda też nabiera podobnego zapachu. Próbowałem już 3 różnych korzeni. Podłoże mam piaskowe, na dnie bio grunt oddzielony kamieniami. Po wyjęciu i podmianie wszystko wraca do normy po kilu dniach. Nie potrafię sobie z tym poradzić a che mieć korzenie. Nie sądze ze korzenie są zgnite. To już 3 korzenie o to sami zjawisko.

Czy jest kwestia gatunku drewna (tutaj dwa rodzaje) ? Czy może składu wody? Może tego że mam piaskowe podłoże związku z tym na pewno robią się strefy beztlenowe. Ale jaki one mogą mieć wplyw na korzenie?

Proszę o pomoc.

http://s10.postimg.org/f0hjycy95/20151102_174533.jpg

Akwa 35 l, temp 24/25 stopni, 10 neonów, 4 gupiki, 15 narybku gupika, jeden glonojad.
112L 2x18W

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Korzenie - problem z zapachem, oraz wody po ich włożeniu

Postautor: misiek1784 » 2 listopada 15, 20:03

Skąd masz korzeń?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Korzenie - problem z zapachem, oraz wody po ich włożeniu

Postautor: Dhuz » 2 listopada 15, 20:07

Spreparowałeś korzeń jak należy przed włożeniem do akwarium?
Czy w akwarium jest należyty obieg wody, czy też korzeń go powstrzymuje? Masz potężnie przerybione akwarium, więc każda blokada obiegu wody do filtra będzie Ci tworzyła 'martwe strefy'.

mario108
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 17 stycznia 10, 18:15

Re: Korzenie - problem z zapachem, oraz wody po ich włożeniu

Postautor: mario108 » 2 listopada 15, 20:37

Korzenie moczylem 3 dni w solance. Bez gotowania. Pochodzą ze sklepu. Przerybione akwa to efekt przymusowej przeprowadzki z wiekszego i okocenie się samiczki.

Uwazasz ze może to być efekt zlego obiegu wody? Sprobuje skierowac strumień inaczej. Czy mieliście podobne zjawisko? To się dzieje po włożeniu korzeni. Poprzedni korzeń robil to samo. Typ korzenia ten sam co na froncie zdjecia.
112L 2x18W

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości