ikra

nikoś
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 04, 16:56
Lokalizacja: Wałbrzych

ikra

Postautor: nikoś » 15 lipca 04, 19:17

witam moje czerwieniaki zlozyly ikre czy mam je odłowic i zabrac ikre czy zostawic w zbiorniku razem z innymi rybami? pomocy dzieki Piotr

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: ikra

Postautor: mupet » 15 lipca 04, 19:23

Najlepiej bedzie jak je oddzielisz od inncyh ryb jakims kawalkiem szyby bo inne ryby moga zjesc ikre a przy przenoszeniu mozesz ja uszkodzic chociaz moze sprobowac. Napewno jesli zostawisz ikre w baniaczku to inne ryby zjedza ja albo juz wykluty narybek pozdro :D

nikoś
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 04, 16:56
Lokalizacja: Wałbrzych

ikra

Postautor: nikoś » 15 lipca 04, 19:40

mupet czy mam oddzielic sama ikre czy z rodzicami??jak dlugo trwa wyleg ,czym karmic narybek??

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: ikra

Postautor: mupet » 15 lipca 04, 20:37

szczrze mowiac nie wiem czy ten gatunek opiekuje sie ikra czy nie musisz poczekac na opinia kogos kto zna te rybke dobrze :D jesli tak to musisz zostawic rodzicow wraz z ikra. Po wylegnieciu mlode karmisz "pylem", czyli rozdrobnionym pokarmem takim jakim karmisz rodzicow. Byc moze sie myle wiec poczekaj na kogos bardziej doswiadczonego :D pozdro :P

Awatar użytkownika
Molly
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 04, 08:14
Lokalizacja: Kraków

Re: ikra

Postautor: Molly » 15 lipca 04, 21:07

Ikrę należy oddzielić wraz z rodzicami, bo te rybki opiekują się potomstwem. Dokładnie nie pamiętam, ile trwa wylęg młodych, ale kilka dni. Młode rybki możesz karmić pokarmem dla narybku lub larwami komara albo solowca. Pozdrawiam :wink:
Ludzie są po to, żeby żyć i tańczyć, ludzie są po to, żeby mogli walczyć. ludzie są i nie będą nigdy lepsi...

nikoś
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 04, 16:56
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: ikra

Postautor: nikoś » 16 lipca 04, 09:24

dzieki molly juz to zrobilem ,po jakim czasie mozna zdjac przegrode??

Awatar użytkownika
mala_lady_pank
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 04, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: ikra

Postautor: mala_lady_pank » 16 lipca 04, 10:35

Na razie przegrody nie zdejmuj, bo będzie to niebezpieczne zarówno dla narybku(choć rodzice go pilnują, to i tak mogą maluszków "nie dopilnować") oraz dla innych ryb; barwniaki w czasie tarła co agresywne(z rersztą jak wszystkie pielegnice) i współlokatorzy mogą znaleźć sie w niebezpieczeństwie. Jak maluchy podrosną i rodzice nie bedą się już nimi zajmować można zdjąć przegrodę :wink:
ktoś znów wczoraj mówił mi: "trzeba przecież KOCHAÆ coś by ŻYÆ!"

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ikra

Postautor: Idzikowski » 21 lipca 04, 22:52

Jakieś dwa tygodnie temu moje czerwieniaki złożyły ikrę w akwa z innymi większymi pielęgnicami i bez problemów sobie poradziły z opieką nad ikrą a potem ochroną narybku. Nic nie oddzielałem żadnych szyb, wszystko naturalnie. Dopiero teraz gdy już maluszki sa takie 1cm odłowiłem je przedwczoraj do nowego domu na odchowanie. I teraz rodzice szukają już sobie miejsca na nowe tarło, lecz mają trudne zadanie bo para Salvini złożyła ikrę i teraz są larwy zużywają właśnie woreczek zółciowy i za kilka dni zaczną pływać.


Co do pokarmu to podaje wszystko co podaje rybom dorosłym tylko rozdrobnione na pył, możesz także kupić jakiś mięsny pokarm dla narybku gotowy w sklepie, jest tego całe mnustwo, że aż głowa boli ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości