Problemy z woda

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Problemy z woda

Postautor: mupet » 15 lipca 04, 15:25

W moim mniejszym baniaczku hoduje sobie brzanki ktore potrzebuja miekkiej wody... Nato
miast ja mieszkam w regionie gdzie niestety jest cholernie twarda woda :D Co myslicie o uzdatniaczach wody i zmiekczaczach???? Czy jest to rzeczywiscie skuteczne i przede wszystkim nie szkodliwe dla rybci?? Slyszalem tez ze mozna stosowac deszczowke ale czy to nie za duze ryzyko????? dzieki zgory pozdrawiam :P

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Problemy z woda

Postautor: BigFish » 16 lipca 04, 11:00

Zmiękczaczy nigdy nie stosowałem, więc się w tej sprawie nie wypowiem. Za to z deszczówką mam doświadczenie. Kiedyś wystawiłem w czasie deszczu wiaderko na dwór i gdy się trochę wody nazbierało zobaczyłem jedną krople pod mikroskopem. Full zaskoczenie, były tam różne pyłki, sadza (mało) i inne podobne świństwa, więc ci nie radzę

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Problemy z woda

Postautor: mupet » 16 lipca 04, 12:44

ja tez lapalem deszczowke moja wizualnie byla czysciutka :D Mam dosyc nowe plastykkowe rynny wiec nic z nich nie splynelo :P Przynajmniej wizualnie byla spoko ale czy tak naprawde jest czysta??

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Problemy z woda

Postautor: BigFish » 16 lipca 04, 19:11

Możesz zaryzyować wlewając deszczówke ale o bardzo małym stężeniu (1 litr na 10 litrów).
Jesli ją (deszczówkę) wlejesz napisz jakie zmiany zauważyłeś.

PS.

Wpierw sprawdź twardość deszczówki.

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Problemy z woda

Postautor: tomeek7 » 19 lipca 04, 11:58

kup w sklepie wode demineralizowana lub destylowana i wlej do akwa. Sciagnij sobie z aquawiadomosci kalkulator i tyle, sam tak zrobilem i efekt pierwsza klasa :)
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z woda

Postautor: Idzikowski » 21 lipca 04, 22:56

Przy wodzie destylowanej należy mieć pewność, że woda nie jest robiona w instalacji miedzianej !!!

Preparaty do zmiękczania są OK i działają, ale...kosztują swoje, zużywają się naprawdę szybko no i po trzecie im mniej chemii tym lepiej ;). Wrzuć do filtra duuużo torfu włóknistego lub granulatu, włóż do akwarium jakiś pokaźny korzeń torfowy i przy takim składzie woda powinna stopniowo robic się coraz miękciejsza aż osiągnie pewien poziom, lecz musisz wymieniać powiedzmy przy dobrym korzeniu raz na meisiąc torf, ale to akurat rzecz droga nie jest ;)

Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Re: Problemy z woda

Postautor: Baj_tek » 22 lipca 04, 08:07

Hmmm... Ja do swojej kaskady włożyłem torf akwarystyczny no i mi zmiękczyl chyba wode. Kosztowało mnie to chyba z 14 zl nie pamiętam dokładnie . Ale efekty były... :D
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości