O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Draku » 16 września 15, 17:17

mam pytanie otóż dlaczego na preparacie NO PLANTARIA są krewetki namalowane xDDDDDDD
wiem, że to o co pytam jest dziwne :D ale wszędzia zakładają, że będzie się stosować no plantarie do krewetkarium to znaczy że krewetki przyciągają w jakiś sposób wypławki ?

bo ja juz od tygodnia mam te robactwo i chyba muszę zacząć z tym walczyć tak jak się broniłem od chemii (tak wiem to jest z ziół czy tam czegoś) tak teraz będe zmuszony chyba to zastosować :(

krisburdzy
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 lipca 15, 11:34

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: krisburdzy » 16 września 15, 18:34

Draku nie baw sie w w chemie wpusc tam pare wyglodnialych rybek i po klopocie ja tez u siebie mialem poglodzilem rybki 4 dni i ani jednej juz nie widzialem od dluzszego czasu a zwirek mieszany co tydzien przy podmianach

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Draku » 16 września 15, 18:48

po 1 : neonów nie wpuszcze do tak twardej wody,
po 2 : nie bede kupował ryb na 2 dni
po 3: te wypławki są tak małe, że nie ma opcji zauważenia je przez ryby,
po 4: one są też w podłożu
po 5: ten temat jest zupełnie o czymś innym co ty napisałeś :)
Obrazek

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: slaeer » 17 września 15, 09:16

Mozesz bawic sie metodami naturalnymi ale w ten sposob cholerstwa do konca nie wyplenisz. Wyplawki to drapiezniki wiec mlodych krewetek nie zobaczysz dopoki masz te robale w akwa.

Przestan sie szczypac i lej chemie, jedyny minus to taki, ze wybijesz tez slimaki o ile jakies masz.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Draku » 17 września 15, 10:32

A ta NO PLANTARIA nie zaszkodzi krewetka? I czy te wypławki mogą być przyczyna śmierci jednej krewetki ?
Obrazek

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: slaeer » 18 września 15, 06:33

Krewrkom nie powinno zaszkodzic, jak pisalem wyplawki to drapiezniki, potrafia zabic nawet mala rybe.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Sance » 18 września 15, 18:32

slaeer, a male koty też? Jeśli ryba jest hora i słaba to tak, planaria może ją zabić to samo z krewetkami. Natomiast jeśli jest zdrowa i bez problemów żadna planaria jej nie dopadnie. Mam 5 akwariów z krewetkami i w każdym walczyłem z tym robactwem. Moje krewetki żyją w idealnych parametrach wody i żadna nie stała się ofiarą planarii.
BTW ten preparat jest naturalnym wyciągiem roślinnym a nie żadna chemia i daje 99% skuteczność w walce z tymi pełzakami.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: slaeer » 18 września 15, 19:01

Sance, nie wiem jak wypasione te wypławki są u Ciebie, ale młode krewetki padają ofiarą wypławków. Co do ryby najpierw wyśmiewasz, a później dodajesz, że jednak faktycznie ryba może paść ich ofiarą. Nie pisałem w jakim stanie ma być, stwierdziłem fakt, że mogą rybę zabić. Rozmnażałbyś np. Danio perłowe w solidnie zainfekowanym wypławkami akwa ?

BTW ten preparat jest naturalnym wyciągiem roślinnym a nie żadna chemia


Ciekawie podchodzisz do ziół i ekstraktów z nich, wiele powaliło by Ciebie, nie tylko zabiło życie w akwa.

Przeważnie szanuje Twoje opinie bo sporo wiesz, ale w poprzednim poście widzę, ze zwyczajnie stęskniłeś się za słownymi przepychankami ze mną :mrgreen:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Sance » 18 września 15, 23:56

O kotach to był żart. Nie chciałem cię urazić. Nie napisałem nigdzie że nie dopadnie ryb;)
Faktem jest że planaria atakuje tylko osłabione lub chore szt zarówno ryb jak i krewetek. W moim przypadku jest to nawet plusem. Pozbywam się słabszych szt.
Co do części o chemii miałem na myśli różnego rodzaje preparaty syntetyczne. Ja porównuje no planaria bardziej do wszelkiego rodzaju z szyszek, torfianki itp.

gdc
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 24 lipca 15, 15:04

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: gdc » 5 października 15, 14:53

Na kartoniku NO Planarii jest dlatego krewetka - bo to preparat dla krewetkarium :P
W 90% akwariów są wypławki, ale są eliminowane przez ryby w takim stopniu że nie masz szans zobaczyć pełzającego po szybie.
Posiadając typowe krewetkarium - bez ryb- zaczynasz mieć takie "nierealne" z punktu widzenia akwarysty "rybnego" problemy jak :
Oczliki.. co z tym zrobić, wypławki, stułbie...
Normalnie ryby wszystko zjadają. Krewetki mają to gdzieś.
Ja osobiście walczyłem z wypławkami i małżoraczkami.
Małżoraczki wydawały się trudniejszymi zwierzakami do wybicia ale w sumie okazało się że chyba wygrałem używając ostatecznie pestycydu pyretryny naturalnej. (wiem wiem zaraz naturaliści rozedrą szaty i posypią głowy popiołem - ale to metoda sprawdzona na forach amerykańskich i działa. Ryby i wszystko co żyje trzeba na czas leczenia wywalić - zostają rośliny. Od ok 2-3 miesięcy się nie pojawiły.
Wypławki nawet to przeżyły. No planaria działa idealnie na kwarcach itd.., ale pamiętaj że na aktywnym podłożu (ja mam ADA amazonia) jest masakra z dozowaniem. Śmiem sądzić nawet że nie działa.
Na piasku kwarcowym efekty są o wiele ciekawsze.
Ja osobiście mam metodę taką.
Wypławki lub oczlik się pojawiają - noplanaria (nie działa na oczlika) ORAZ stadko młodziutkich gupików. ja używam 10 na 20l krewetkarium.
No planaria według zaleceń. Gupiki do podrośnięcia lub pierwszych przejawów agresji skierowanej na krewetki. Potem do akwarystycznego za free lub jakiś gadzet.
Mnie 10 gupików kosztuje od0- do max 10zł. Jest to dobra inwestycja działająca o wiele lepiej niż np Bystrzyki czy Galaxy trzymane na stałe.

W tym czasie pozbywamy się lub uszczuplamy populację oczlika, wszelkich kolonii pierwotniaków itd.
No Planaria w tym czasie wybija wypławki, czy pewne gatunki ślimaków.

ps.
Ryb nie kupujesz na "dwa dni".. cykl rozrodczy wypławka to nawet 8 tygodni i więcej. To samo z małżoraczkiem. Ja pestycyd lałem w małych porcjach prawie przez dwa miesiące. Każde kolejne pokolenie małżoraczków musiało być zabijane oddzielnie. (ryby małżoraczków niezbyt chcą jeść - zwłaszcza dorosłych).

To samo tyczy się wypławków. To są naprawdę zdumiewające zwierzęta z punktu widzenia biologa. Właściwie niezniszczalne. W świetle najnowszych badań potrafią nawet regenerować swoje "wspomnienia" co nie jest do końca wytłumaczone.
Wiesz czy zwalczasz formę przetrwalnikową? Wykluwająca się z jaj?
Jaka faza księzyca? jakie jest nagromadzenie pożywienia. To wszystko ma znaczenie, bo forma przetrwalnikowa "zjada sama siebie" i dłużej przeżyje dorosły wypasiony osobnik, a inaczej młodziak zaraz po wykluciu. NO Planaria blokuje wchłanianie pokarmów..
Dlatego No Planarię użwywam czasem po 3-4 serie. A i tak potrafią się pojawić (nie jestem pewien czy z mojej populacji niedobitki czy nie przyszły z czymś tam z zewnątrz).

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Draku » 6 października 15, 09:51

Ja po 1 seri mam czyściutko. Ryb nie dam bo to krewetkarium a nie ogólniak...
Po za tym i tak w tym tyg restart baniaka bo bazalt zabija mi krewecie i caly zbiornik
Obrazek

gdc
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 24 lipca 15, 15:04

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: gdc » 8 października 15, 13:51

Jak długo masz czysto po tej pierwszej serii? ;-)

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: misiek1784 » 8 października 15, 15:24

A czy pułapki na wypławki są skuteczne?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Draku » 8 października 15, 18:57

pułapki nie wyłapią nigdy wszystkich ale redukują zdecydowanie ich ilość, a a czysto po 1 seri miałem caly czas czyli miesiąc bo juz jestem po restarcie bo miałem bazalt przez który padały mi krewetki bo nie mogły przejść prawidlowo wylinki
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: O CO CHODZI - WYPŁAWKI

Postautor: Alina_33 » 8 października 15, 21:19

Tylko najlepiej ponoć zrobić nie pułapkę z gazą i sznurkiem, tylko probówka z zatyczką w której jest wężyk i zostawiamy na całą noc. Wężyk tak ustawić, żeby dna dotykał, przy łączeniu z szybą. Wypławki drogę znajdą, grunt, by krewecie nie znalazły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości