Chore SKALARY !!!!!!!!

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Chore SKALARY !!!!!!!!

Postautor: Nikita^^ » 15 lipca 04, 11:32

Rosly,byly piekne a teraz mam wielki problem ze skalarami. Jeden juz zdechl. U innych zaobserwowalam ze rozpadaja im sie pletwy!Odpadaja drobniutkie kawaleczki.Nie wiem jak dokladnie to opisac ale wyglada to tak: najbardziej widoczne to jest u czarnego skalara... na tylnej pletwie ma cos malutkiego,bialego i wlochowatego a na dodatek pletwy piersiowe (czy jak to sie tam nazywa :) )jedna odpadla mu w polowie.Czy to jakas choroba??? Bo nie zauwazylam walki miedzy skalarami a pozostalymi rybami(2 samiczki bojownik,labeo)Co zrobic???
Nikita

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Chore SKALARY !!!!!!!!

Postautor: mupet » 15 lipca 04, 11:38

Podobnie jak u bojownika kaliny :D moze to byc "Fleksibakterioza". Objawy sa identyczne. Spróbuj leku jakie polecil elmo kalinie czyli FMC FORMACOR FORTE. Nie jestem oczewiscie pewien poczekaj na opinie innych. pozdro nie martw wyleczysz swoje skalarusie :D

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Chore SKALARY !!!!!!!!

Postautor: Nikita^^ » 15 lipca 04, 17:31

No a teraz jeszcze widze ze pojawia sie na rybciach jakis bialy nalot............ :(
Nikita

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Ratunek dla skalarów

Postautor: Monikaaa » 15 lipca 04, 17:54

Cze Nikita. Z twojego opisu wnioskuję 2 choroby (nie jestem oczywiście pewna): jeśli są białe kropki, to zapewne masz rybią ospę (też ją miałam). Powstaje ona na skutek skoków temperatury w akwa. Temp. jest BARDZO ważna. Zastosuj "Ichtiosan" firmy Tropical (nie płacą mi za reklamę). Ja go użyłam i pomogło. Instrukcja "obsługi" jest na opakowaniu. Tylko po wyleczeniu ryb, zmień co najmniej 2/3 wody. Jeżeli zaś chodzi o drugą chorobę - to myślę, że to pleśniawka. Powstaje ona wtedy, gdy kupisz np. nową rybę, roślinkę, a te były już zarażone i chorobę przywlekłaś ze sklepu. Zabiją mnie inni "akwamaniacy" za tę chemię, ale tu zastosuj "Abioseptynę" Tropicalu. Też pomaga. Jak ją kupisz, to pamiętaj o tym, aby zawsze płukać w niej wszysko co nowe. Napisałam tu, to co sądzę ja i wiem na swoim przykładzie, że jeśli to te choroby, to te preparaty powinny pomóc. Pozdrawiam. Aha. Nie chce cię obrażać, ale wg mnie skalary są chyba jednymi z najłatwiejszych ryb w hodowli (ja mam 4 u siebie) i jeśli one ci chorują, to z twoim akwa jest coś naprawdę bardzo kiepsko. Powodzenia w wyleczeniu. Jeszcze raz pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości