potrzebna pomoc od zaraz !

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 21 lipca 15, 14:25

Siemka!
Jwstem tu nowy i potrzebuje pomocy zaawansowanego akwarysty
do postawienia zbiornika roslinnego 150x50x50. Problem jest taki ze mieszkam w Szwecji.
A moze niekoniecznie ;-) w zamian za fachowa pomoc oplace wszystko i zapewnie mily pobyt u mnie. Czekam na mailu - patrixonbygg@gmail.com pozdrowionka

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: skrzatekMK » 21 lipca 15, 18:18

hahaha

żonę/kochankę też udostępnisz?

Sory nie mogłem :mrgreen:

Samo postawienie zbiornika to jedno, a pielęgnacja to drugie. I co myślisz, że znajdziesz takiego co będzie co tydzień przylatywał do Ciebie i robił podmiany itp. A obserwował akwa będzie przez skajpaja?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: abiba » 21 lipca 15, 19:17

Przecież nie o to chodzi
Chodzi o zaprojektowanie kompletacje i uruchomienie
jestem w stanie sie założyć o srebrnego bażanta że kolega nawet nie bierze pod uwagę zbiornika bez podstawowej automatyki a automatyczna podmiana to akurat banał

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 23 lipca 15, 06:02

Dzieki abiba!
Calkowitym laikiem to nie jestem.
Akwarium zawsze mialem i bede mial, tylko ze to co zalozylem 20lat temu ruzni sie od tego co chce zrobic dzisiaj. Reszta pracy zwiazana z akwarium po uruchomieniu go to tylko hobby ktore mam od dawna.
jesli chodzi o automatyke, to jak najbardziej (nawet niewyobrazalem sobie bez) iwszystko co bedzie potrzebne kupie.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: Sance » 23 lipca 15, 19:04

patrixon, zdjęcia pokoju. Postawienie zbiornika i resztę się dobierze. szkoda twojej kasy na przeloty i kwaterunek. Lepiej przeznacz ją na sprzęt.

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 24 lipca 15, 14:47

Zapozno! sprzet juz kupilem ;-) , wszystko czeka na kogos kto przyleci i pomoze mi w jego uruchomieniu. Dziwne ze nikogo chetnego niema na darmowa wycieczke :roll:

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: abiba » 24 lipca 15, 15:22

Dziwne ze nikogo chetnego niema na darmowa wycieczke

Dla mnie to nie jest dziwne - raczej sie spodziewałem takiego rozwju wypadków .

Trzeba by wziąść odpowiedzialność za przedsięwzięcie

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 24 lipca 15, 16:19

i c ja teraz poczne :neutral:

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: misiek1784 » 24 lipca 15, 22:45

A to w Szwecji nie ma żadnego doświadczonego akwarysty??
Ostatnio zmieniony 25 lipca 15, 07:51 przez misiek1784, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: Setrion » 24 lipca 15, 23:17

No co poczniesz no nic. Zrób zdjęcie pokoju i miejsca gdzie ma stać zbiornik. wymiary zbiornika i litraż aby sprawdzić czy miejsce gdzie ma stać jest na tyle bezpieczne, ze wytrzyma ciężar, który na nim będzie stać. Dokładny spis sprzętu jaki zakupiłeś i jaki byś chciał to akwarium, czy biotop czy po prostu ogólne roślinne aby ładnie wyglądało. Te informacje pomogą w ustaleniu metody i poinstruowaniu Cię co masz robić krok po kroku. Co do wyjazdu to raczej się nikt nie zgodzi. Wiesz co tu koloryzować wszyscy raczej tu nie znamy się w realu i raczej nikt nie pojedzie za granice do obcej osoby na jej koszt :D. Mimo chęci zawsze jest wysokie ryzyko, że potem Ci się odwidzi i taka osoba będzie miała problem z powrotem :D. No ale może koś się znajdzie. Jednak polecał bym sprawę załatwić w wyżej wymienionym sposobem.
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 25 lipca 15, 10:42

pojawil sie kolejny problem, nie mam pojecie jak wstawic fotke

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: Sance » 25 lipca 15, 10:50


patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 25 lipca 15, 16:34

Dzieki wielkie! Setrion, Sance
zaczne od tego , ze ma by to roslinne akwarium
Zaraz sprawdze czy mi sie uda wstawic fotki z pokoju, ale zanim je wstawie podziele sie tym co juz posiadam.
- Akwarium 150x50x50 375lprzednia i boczne szyby optiwhite i bedzie stalo w tym samym miejscu co poprzednie 200litrowe, sprawdzalem nie zawali sie ;-)
- oswietlenie kupilem u "emi18wawa" 4 listwy 150cm 30W + pasmo dla roslin
- filtr Eheim 2075 Professionel 3 / 600
- oczywiscie zestaw Co2 kompletny
- jesli chodzi o automatyke to jestem w trakcie rozmow z "marekkon" w poniedzialek ma mi doradzic co dobrac (chodzi o sterownik co2)
- do tego chce tez miec automatyczny podajnik nawozow i w tym tez mi on pomoze
- podloze lezy zakupione 6 x 9l ADA Aqa Soil
kamienie, korzenie mozna kupic wszedzie od reki, jedynie co musze to zamowienie odpowiednich roslin ,no i tam gdzie dojada do mnie najszybciej.
Tak jak wczesniej wspominalem to nie jast moje pierwsze akwarium i laikiem kompletnym nie jestem, tylko teraz chce miec wiekszy zbiornik i roslinny.
Jesli chodzi o aranzacje to pewnie tez sam sobie z tym poradze (bo to najwieksza frajda) najwiekszy moj problem bedzie z nawozeniem :sad:
W szkole na hemie niechetnie chodzilem a z tego co widze zeby zalozyc roslinne akwarium to trzeba byc niemal hemikiem.
Cytat:
[u]raczej nikt nie pojedzie za granice do obcej osoby na jej koszt :D . Mimo chęci zawsze jest wysokie ryzyko, że potem Ci się odwidzi i taka osoba będzie miała problem z powrotem[/u]
Mam 40lat zone i 5letnia corke, mieszkamy w jednorodzinnym domu.
nie ma czego sie obawiac , bilet kupie w obydwie strony i wysle jeszcze przed wylotem.
Podam nr. tel po ktorym mozna w Szwecji wszystkie moje dane znalesc bez problemu.
Prowadze wlasna dzialalnosc, zatrudniam rodakow, takze bez obaw ;-)

Znajda sie osoby i nawet juz sa hetni do wyjazdu ale po przeczytaniu ich ofert to nozki sie gna,
Nie stac mnie na firme ktora wpadnie i zrobi to za 15 000 i pojedzie, a potem rob co chcesz.
Dlatego wybralem wersje jaka wybralem.
Wolalem poznac kogos i w zamian za doswiadczenie zaprosic do siebie na moj koszt , nie ma zadnego problemu nawet wpasc do mnie np. z zona
...........dobraaaaa bo sie rospisalem , sprubuje wrzucic te fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i nawet sie udalo.
Pokoj 5x3m jak widac na fotce jest to moje biuro (sorki za burdel)z duzym przejsciem do salonu
jest tez jedno okno ktorego nie ma na zdjeciu ale zawsze sa zasloniete w nim zaluzje.
No i to chyba na tyle z mojej strony, jesli nieznajdzie sie chetny to bede musial sam wszystko ogarnac tak jak to powiedzial "Setrion"

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: Sance » 25 lipca 15, 16:48

No to teraz decyzja jakie podłoże.
Za to co zaoszczędzisz na bilecie i gościnie poszukaj jakiegoś markowego.

patrixon
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 17 lipca 15, 18:17

Re: potrzebna pomoc od zaraz !

Postautor: patrixon » 25 lipca 15, 18:21

podloze juz tez jet, pisalem, przeoczyles pewnie, ale dzieki za troske :ok:
duzo czytalem i rozne sa opinie na kazde podloze j zdecydowalem sie na ADA
i kupilem, lezy juz w domu 6 x 9l ADA Aqa Soil, ale czy dobry wybor i czy wystarczy? nie wiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości