Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Awatar użytkownika
Marnes
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 28 grudnia 07, 19:06
Lokalizacja: Rzeszów

Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Postautor: Marnes » 11 kwietnia 15, 17:22

Witam. Niedawno, kilka dni temu w moim akwarium zawitała 8-osoborybowa grupa Razbor. Jedna z nich była jakaś odizolowana od grupy i zaginęła - nie mam pojęcia gdzie jest (w wieczór był komplet, rano jej już nie było), przeszukałem filtr i pod korzeń zaglądnąłem. Koniec OT.
Dziś myślałem, że kolejne pójdą się paść bo większe dwie się przytulały i pływały do góry brzuchem przy kryptokorynie. Teraz wiem, że to ma jakiś związek z rozmnażaniem. Czy mam jakieś szanse, że będę miał jakiś nowy narybek? Nie potrafię znaleźć na liściach żadnych oznak ich baraszkowania. Testów też nie używam, bazuję tylko na informacjach, że woda z mojego źródła jest bardzo w porządku(neutralna i mała twardość). Ryby zjedzą ikrę(jeśli jest) czy dopiero zajmą się małolatami zaraz po wykluciu? Jeśli mam jakieś szanse to trzeba zakładać nowe akwarium czy można umieścić je w jakimś kotniku?
Pozdrawiam
i nie wiem czy już nie jest za późno :roll:

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Postautor: Brajanero » 11 kwietnia 15, 19:59

Za późno ,ale nic straconego robią tak prawie po każdej podmianie wody.
W ogólnym prawie 0 szanse ,lubią zjadać nawet własną ikrę .

Btw ja u siebie znajdowałem duże skupiska ikry,były szczególnie widoczne na czerwonych roślinach i w sumie głownie na tych składały nie wiedzieć czemu .Ale jakoś nie mogłem zabrać się za odizolowaniem ikry .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
Marnes
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 28 grudnia 07, 19:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Postautor: Marnes » 11 kwietnia 15, 21:04

OK. Czyli trzeba akwarium założyć. Piękne są Espeiki prawda? :) Skoro są łatwe w rozmnażaniu to nie wiem tylko czego w sklepach są stosunkowo drogie :/

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Postautor: Greek » 11 kwietnia 15, 21:12

Marnes, to że do tarła często dochodzi to nie znaczy jeszcze, że rozmnażanie jest łatwe ;) Sam widzisz, że tu problemem jest brak opieki nad młodymi i duże prawdopodobieństwo konsumpcji ikry. Poza tym warto pamiętać, że odpowiednie warunki dla rozwoju ikry i narybku to pH poniżej 6, i bardzo miękka woda. A to też niełatwo osiągnąć.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Marnes
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 28 grudnia 07, 19:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Razbora Espei - przypadkowe rozmnażanie

Postautor: Marnes » 12 kwietnia 15, 08:10

Ach :) Czyli jednak niełatwe. Dzięki za pomoc!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości