Prośba o pomoc-nowicjusz

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: Maciej94 » 1 marca 15, 20:06

Witam serdecznie.

Otóż zarejestrowałem się na tym forum ponieważ nie mam wiedzy na temat akwariów a chcę pomóc mojemu bratu i liczę że może ktoś mi z Was pomoże.

Otóż sprawa ma się tak mój brat otrzymał na urodziny akwarium o pojemności 200 litrów. Dokupił do niego filtr i grzałkę oraz skruszoną lawę w kolorze czerwonym. Chcieliśmy założyć akwarium w którym pływałyby pyszczaki jednak odstraszyła nas cotygodniowa wymiana 20% wody o której przeczytaliśmy z jednych z forum. Czy to prawda???

Swoją drogą zastanawiam się czy do tego podłoża (które kupiliśmy) w akwarium lepiej będzie pasować jakiś korzeń znaleziony w pobliskim jeziorze czy rzece a następnie wyparzony, czy może jednak kamienie.

Napiszę sprzęt który udało się nam zgromadzić.
1. Filtr EHEIM Professionel 3 250 przeznaczonego jak przeczytałem na opakowaniu do akwarium 120-250 litrów oraz z przepływem 950l/h

2. Grzałka EHEIM 3616 Thermo control 150 wat i przeznaczona do akwarium 200-300 litrów

3. Oświetlenie w pokrywie (jest cała z plastiku) to dwie jarzeniówki po 30 wat każda.

4. Na podłoże kruszona lawa w kolorze czerwonym.

I tu chciałbym Was prosić o porady czy lepiej jak znajdę jakieś korzenie czy kamienie oraz jakie ryby będą najlepiej pasować do tego typu akwarium, oraz ile można by ich było wpuścić.




Z góry bardzo dziękuje za pomoc i mam nadzieję że kiedyś będę mógł się pochwalić zdjęciem co mi i mojemu bratu udało się osiągnąć.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: slaeer » 1 marca 15, 20:14

Podmiany bedziecie musieli robic tak czy inaczej.
Wystroj akwarium dobiera sie pod ryby lub biotop. Jezeli nie wiesz co chcesz hodowac ciezko bedzie Ci pomoc.
Zacznij od sprawdzenia parametrow wody w kranie (twardosc, odczyn). Mozesz to zrobic testami kropelkowymi lub zobaczyc na stronie wodociagow.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: Maciej94 » 1 marca 15, 20:16

Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź. W testy do wody postaram się zaopatrzyć w przeciągu kilku dni. Następnie będziemy myśleć jakie ryby dobierać.
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź.

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: misiek1784 » 1 marca 15, 21:25

Tylko nie daj się skusić na testy paskowe typu 6w1...

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: Maciej94 » 1 marca 15, 21:28

A właśnie o takich myślałem. Ale jeżeli odradzacie je to sobie podaruję :)
Dzięki Misiek1784.

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: misiek1784 » 1 marca 15, 21:32

Dokładniejsze są testy kropelkowe i takie lepiej kupić. I pamiętaj ze jak czegoś nie wiesz to niepytaj w zoologicznym tylko tutaj na forum...

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Re: Prośba o pomoc-nowicjusz

Postautor: Maciej94 » 1 marca 15, 21:36

Tak tak wiem że w zoologicznym lepiej nie pytać bo albo oni się na tym nie znają albo wciskają to co chcą sprzedać. Tak samo miałem jak szukałem właśnie szkła, sprzedawca tak mi odradzał zakup przez internet ale nie dałem się namówić na zakup u nich a szkło przyjechało całe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości