jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: mupet » 13 lipca 04, 13:11

Mam w akwarium 80 l nim stadko brzanek sumatrzanskich (okolo 20 sztuk) do tego pare zbrojnikow. Jakie ryby moglbym jeszcze wpuscic???(slyszalem ze nie wszystkie gatunki moga przebywac brzankami).. z gory dzieki
Ostatnio zmieniony 3 marca 12, 16:53 przez mupet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Apropos brzanek

Postautor: Monikaaa » 13 lipca 04, 14:23

Cze Mupet. Oto moje sugestie dotyczące brzanek. Z brzankami sumatrzańskimi to jest tak - z nimi właściwie można hodować wszystko (dosłownie), np. mieczyki, molinezje, gupiki, labeo itp. Te najpopularniejsze rybki, nie wymagające dużej opieki. Przy brzankach należy pamiętać o tym, aby w akwa było ich przynajmniej 8. Wtedy nie będą obgryzać innym rybkom płetw. Bo jak jest ich mało (mniej niż 8), to wtedy potrafią zmasakrować całą hodowlę. Życzę miłej "uprawy". :D

Awatar użytkownika
mala_lady_pank
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 04, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: mala_lady_pank » 13 lipca 04, 19:41

Tak, rzeczywiście, gdy jest wieksze stadko, jest duża szansa że brzanki zajmą się sobą i nie będa atakować współlokatorów. Nie zgodzę się z Tobą Monikaaa w kwestii gupików(powiało grozą :P ). Gupików absolutnie nie polecałabym z sumatrami. Nawet gdy bedzie duża grupa to....hmm....kolorowe ogonki kuszą :mrgreen: Gdyby jeszcze akwarium było większe to mozna by bylo ryzykować, ale 80 l to troszkę za małe na takie połączenie. Takie jest moje zdanie :)
ktoś znów wczoraj mówił mi: "trzeba przecież KOCHAÆ coś by ŻYÆ!"

djdrago888
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 12, 16:59
Lokalizacja: Otwock

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: djdrago888 » 2 marca 12, 17:20

Sporo czasu minęło od ostatnich wpisów ale może kogoś uszczęśliwię...
Monikaaa "Z brzankami sumatrzańskimi to jest tak - z nimi właściwie można hodować wszystko (dosłownie), np. mieczyki, molinezje, gupiki, labeo itp. "
I tak i nie...w moim akwarium powstał prawdziwy mały ekosystem-silny zjada słabszego a większy musi uciekać :D
Mam 4 brzanki-ganiają same za sobą a na domiar tego jeszcze za innymi...podskubują ogon mieczykowi ale ten często się chowa w roślinach i ma spokój,dziś w nocy zjadły ogon gupikowi i biedaczek poszedł spać;/
Neonów (aż dziw) nie tykają,owszem pływają koło nich ale nie robią im żadnych psikusów...molinezje żółte są obecnie o połowę większe od brzanek więc są neutralne,obskubały kirysia i też poszedł spać;/ ale może był za mały...hm...welona nie ruszają-też mnie to dziwi...i najciekawsze...mam skalara...dosyć spory...podpływa do innych ryb i natychmiast brzanki się zjawiają i go ustawiają do pionu...tak to wygląda u mnie...
250L
4xBrzanka Sumatrzańska
4xNeon Niebieski
2xGlonojad
1xMieczyk
2xMolinezja Żółta
1xMolinezja Bananowa
1xSkalar
1xWelon

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: polak.krk » 2 marca 12, 17:29

Fajny z Ciebie sadysta skoro tak lubisz meczyc biedne rybki. Moze zastanow sie nad swoim postepowaniem co? :czacha:
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Krysztof
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 12, 20:51
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Krysztof » 2 marca 12, 17:44

djdrago rada ode mnie.
pozbądź się wszystkich ryb i zacznij hodować bąbelki - one też się fajnie ganiają od dołu do góry a nikomu się krzywda nie dzieje.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Killifish » 2 marca 12, 18:15

Myslalem, ze juz widzialem wszystko, jednak sie mylilem. Ja ********, djdrago888, jestes skrajnie nieodpowiedzialny, nie wiem czy to skrajna niewiedza, czy masz radosc z tego, iz Twoje ryby cierpia? Trudno nazwac Ciebie czlowiekiem.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Aublet » 2 marca 12, 18:28

djdrago888 pisze:poszedł spać;/
(...) i też poszedł spać;/


Idź spać ...

Cenzura. - polak
Ostatnio zmieniony 2 marca 12, 18:34 przez Aublet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Hunter » 2 marca 12, 19:06

djdrago888, Twój kawał nie jest śmieszny. Nie wiem co ci dało napisanie takich bzdur, ale jak mamy uwierzyć w to, ze taka obsada:
djdrago888 pisze:4xBrzanka Sumatrzańska
4xNeon Niebieski
2xGlonojad
2xMieczyk
2xMolinezja Żółta
1xMolinezja Bananowa
1xSkalar
1xWelon


Zmieściła się w akwarium 25l o standardowych wymiarach 40x25x25 i do tego żyje, to głupich szukaj gdzie indziej. Ciężko jest mi to sobie wyobrazić ;) Dasz zdjęcia?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Killifish » 2 marca 12, 20:12

Hunter, jestes pewien tej fotki? ;) boje sie, ze to jednak prawda.

Wracajac do tematu - brzanki sumatrzanskie trzymane same, w ponad 100l. zbiorniku, zarosnietym kryptokorynami... Tak z 18 szt. . Cudowny widok. W wiekszych akwariach duza lawica brzanek sumatrzanskich plus bocja wspaniala, cierniooczek kuhlii i normalnie wszedzie paski ;) Cudowniejszy widok :)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

flozbi
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 17 lutego 12, 21:06
Lokalizacja: Kings Langley(uk)

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: flozbi » 3 marca 12, 10:28

Ja mam 15 brzanek z bocjami królewskimi i konfliktów nie ma :)
[thumbnail]http://speedtest.net/result/1636742056.png[/thumbnail]

Mloody
Ryba
Ryba
Posty: 126
Rejestracja: 25 lutego 12, 13:21
Lokalizacja: 3-city

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Mloody » 3 marca 12, 11:34

Te ryby jeszcze plywaja czy leza na sobie. Na taka obsade to nawet okreslenia odpowiedniego nie znajdziesz.Robisz z akwarium garnek zupy z dodatkiem azotanow 150 mg/l,ryby szybko oddaj i zajmij sie uprawa glonow. :?

[ Dodano: 3 Marzec 12, 11:52 ]
to co ty nazywasz ekosystemem to walka o kazdy cm3 akwarium

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Aublet » 3 marca 12, 13:00

Killifish pisze:duza lawica brzanek sumatrzanskich plus bocja wspaniala, cierniooczek kuhlii i normalnie wszedzie paski Cudowniejszy widok


Ty to chyba lubisz paski :) więc dodaj do tego jeszcze babki złote - większe troszkę czyli Brachygobius Doriae

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: Killifish » 3 marca 12, 13:18

Aublet,
Jak juz piszemy to poprawnie - Brachygobius doriae.
Babka zlota - B. xanthozona.

Niestety obie maja troche inne wymagania i do kwasnej wody o odpowiedniej dla brzanek, bocji przewodnosci nie pasuja. Babki pasuja w biotopowych baniaczkach. Fakt, akwarium z Babkami zlotymi wyglada swietnie.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

djdrago888
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 12, 16:59
Lokalizacja: Otwock

Re: jakie ryby moge hodowac z brzankami sumatrzanskimi

Postautor: djdrago888 » 3 marca 12, 13:20

???
Wczoraj szybko profil zakładałem i dziś dopatrzyłem się kilku błędów,min.nie 25 a 250,a jaką tym debatę obudziłem i to po tylu latach,admini powinni mnie jakoś nagrodzić,zainteresowanie forum wzrosło ;D

No ale dobrze,przejdę do odpowiedzi na te wszystkie obraźliwe wpisy (gdybym był nie miły nazwał bym was pajacami którzy się za dużo naoglądali info ochronie praw zwierząt,zielonych,itp. pozdrawiam was serdecznie i nie mam żalu do was,może i ja bym uwolnił z siebie takie emocje ale najpierw musiał bym zobaczyć i zaobserwować a nie przeczytać)

A więc aqua 250l to już sobie wyjaśniliśmy-później poprawię.
Początkowym akwarystom nie jestem niestety.
Zły dobór ryb-owszem,ale to nie zależało ode mnie niestety ponieważ tydzień temu u mojego kolegi pękło akwarium 500l,z różnymi drobnymi rybkami,oczywiście tylko pękło nie rozbiło się do końca,ale woda ciekła,szybko odłowił rybki-część zawiózł do sklepu-i kilka oddał mi bo mu było szkoda wszystkiego sprzedawać. Ja nie byłem przygotowany na takie mieszanki gatunkowe-wczoraj postawiłem wodę w mniejszym i dziś je odłowię-a to co się działo przez te 24h postanowiłem opisać bo brzanki mam nie od dawna i sam nie wiedziałem. Owszem miałem ich więcej ale się przeprowadzam i część już "przepłynęła"do nowej lokacji a część nie.

MOŻNA TO BYŁO NAZWAĆ EKSPERYMENTEM ALE NIEŚWIADOMYM!
Brzanki można hodować z welonem,skalarem,neonem,molinezjami,glonojadami,mieczykami (ale tylko z samicami...)
NIE HODUJEMY Z KIRYSIEM,MIECZYKIEM (SAMCEM) , GUPIKAMI-...innych ryb?być może ale ja już tego nie będę sprawdzać.

w postach poniżej...PRZEPRASZAM?
Ostatnio zmieniony 3 marca 12, 16:51 przez djdrago888, łącznie zmieniany 1 raz.
250L
4xBrzanka Sumatrzańska
4xNeon Niebieski
2xGlonojad
1xMieczyk
2xMolinezja Żółta
1xMolinezja Bananowa
1xSkalar
1xWelon

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości