112l bez glonów

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: 112l bez glonów

Postautor: Tissien » 24 marca 15, 08:42

Sance pisze:Skąd ludzie biorą te głupie pomysły o siatkach budowlanych i firankach?


Z tego co wiem na innych forach ludzie doradzają odgrodzenie ziemi od żwirku/piasku właśnie firankami/siatkami, żeby przy ewentualnym przesadzaniu roślin nie wzruszyć zbytnio podłoża i żeby ziemia nie wyszła na wierzch przy tej czynności :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: 112l bez glonów

Postautor: abiba » 24 marca 15, 11:08

Tylko że jak już jakaś roślinka zapuści korzonki w tę firankę to wtedy dopiero masz bajzel

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: 112l bez glonów

Postautor: skrzatekMK » 24 marca 15, 11:58

abiba pisze:Tylko że jak już jakaś roślinka zapuści korzonki w tę firankę to wtedy dopiero masz bajzel


też tak uważam i dlatego zrezygnowałem z jakiegokolwiek oddzielenia ziemi od żwiru.

Niech coś z mocnymi korzeniami się splącze z firanką/siatką to przy próbie wyciągnięcia rośliny można sobie całe podłoże podnieść.

Abaddon84
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 lutego 15, 21:13

Re: 112l bez glonów

Postautor: Abaddon84 » 24 marca 15, 12:27

Ja również mam piasek bezpośrednio na ziemię położony i zero problemów trzeba tylko uważać i tyle.

11jacekj
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 14, 22:00

Re: 112l bez glonów

Postautor: 11jacekj » 24 marca 15, 15:58

Chyba szanowni koledzy/koleżanki zatracili co nie co wątek, lub nie potrafią czytać ze zrozumieniem ;-). Napisałem tak
W końcu uruchomiłem po dłuższym czasie. Roślin mam tyle na ile mi finanse pozwalały nie jest tego za dużo ale chyba też nie mało. Na ziemi ogrodowej, przykryłem firanką i na to drobny żwir, jakiś korzeń też się znalazł ;-) . Mam jeszcze pytanie co do filtra, sypać do niego ceramikę czy sama gąbka wystarczy. I jak z oświetleniem? Akwarium stoi w pokoju z oknem na wschód tak że promienie słoneczne być może padają na akwarium przy wschodzie ale żeby to sprawdzić trzeba wcześnie wstać a ja aktualnie mam wolne więc nikt mnie nie zmusi. Pokój jest dość jasny cały dzień ze względu ma duże okno. Akwarium stoi boczną ścianką do okna w rogu przy przeciwnej ścianie. Jak świecić ile godzin i jaką moc. Jak już pisałem mam 3x 18W każda świetlówka oddzielnie zapalana jedna z nich to 865 a dwie to 765.

Wyróżniłem fragmenty które są tematem głównym.

PS1. Roślin nie wyrywa się tylko przycina tuż przy podłożu a to co zostanie delikatnie przysypuje się żwirkiem.
PS2. Czytanie ze zrozumieniem jest podstawą komunikacji.
Ostatnio zmieniony 24 marca 15, 19:18 przez 11jacekj, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 112l bez glonów

Postautor: Sance » 24 marca 15, 18:49

Odpowiedź dostałeś kilka postów temu:
Hunter pisze:Jeśli to pomoże to odwzoruj się na tym akwarium: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=28747
Identyczny litraż, światło 2x18w. Masz tam wykaz roślin, które byly na początku i te które padły. Masz też obsadę, więc zwróć uwagę na liczebność ;)


Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Dalej wątek się rozwinął w związku z twoim postem i firance w nim zawartym.

11jacekj
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 14, 22:00

Re: 112l bez glonów

Postautor: 11jacekj » 24 marca 15, 19:28

A może jakieś konkrety co do czasu świecenia i mocy? Zostawmy już ten kawałek firanki.
Panie Sance jak nie masz Pan nic mądrego do napisania związanego z tematem to nie pisz Pan i nie psuj wątku.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 112l bez glonów

Postautor: Sance » 24 marca 15, 19:44

11jacekj, nie jestem panem tutaj wszyscy piszą sobie po nicku i są na ty;)

W większości przypadków zaczynamy oświetlenie od 6 godzin dziennie zwiększając co tydzień o godzinę.
Przy low tech możesz zacząć od 36W i zobaczyć co się będzie działo każde akwarium rządzi się swoimi prawami więc nie da się tak dokładnie tego sprawdzić tym bardziej że jak piszesz będzie dostawało sporo światła słonecznego.

Nikt się z ciebie nie wyśmiewa zadaliśmy tylko pytanie dlaczego zdecydowałeś się na tą firankę. I określiliśmy POMYSŁ jako głupi. Chciałbym też poznać źródło gdzie podają taki pomysły.

Ehhh edytowałeś szybciej niż ja napisałem. Peace

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112l bez glonów

Postautor: Hunter » 24 marca 15, 22:00

11jacekj pisze:A może jakieś konkrety co do czasu świecenia i mocy?

A co mówi to wspaniałe firankowe źródło o mocy oświetlenia w akwarium Low-Tech?

Skończ z tą ironią w swoich postach jeśli oczekujesz konkretnej pomocy. My wiemy co i jak, Ty chcesz pomocy, więc ironizujmy dalej. Ciekawe kto na tym wyjdzie lepiej ;)

Na obsadę, ktorą podałeś w 3 poście tego tematu wystarczą same gąbki w filtrze, chyba, że nie masz w planach kontrolowania populacji ryb jajozyworodnych.
Molinezje i bojownik to kiepskie połączenie. Molinezje lubią skubać wszystko co się rusza. Od glonów nitkowych, po ogony bojowników.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

11jacekj
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 14, 22:00

Re: 112l bez glonów

Postautor: 11jacekj » 24 marca 15, 23:03

Hunter pisze:A co mówi to wspaniałe firankowe źródło o mocy oświetlenia w akwarium Low-Tech?

Skończ z tą ironią w swoich postach jeśli oczekujesz konkretnej pomocy. My wiemy co i jak, Ty chcesz pomocy, więc ironizujmy dalej. Ciekawe kto na tym wyjdzie lepiej ;)

Wszystko było ok w tym temacie do momentu wypowiedzi
Rozumiem ze ta firanka tylko dla utrudnienia dodana??
Skąd ludzie biorą te głupie pomysły o siatkach budowlanych i firankach?
Chyba nie ja zacząłem te ironie jak ktoś chciał się wypowiedzieć na temat firanki to mógł to zrobić w inny sposób, nie muszę i nie znam się na wszystkim. Potrzebowałem pomocy i prosiłem o nią. Dziękuję tym którzy poważnie podeszli do tematu i mi pomogli. Tym którzy podeszli do tematu inaczej też dziękuję (szczerze bez ironii). Następnym razem zanim coś na tym forum napiszę dobrze się zastanowię. Tobie Hunter też dziękuję za pomoc pomogłeś mi najwięcej w tym temacie, ale Twoja wypowiedź którą zacytowałem dała mi do zrozumienia że popierasz tych którzy odchodzą od tematu dyskusji. W tej sytuacji proponuję off topic. Pozdrawiam i dziękuję.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 112l bez glonów

Postautor: Sance » 24 marca 15, 23:06

11jacekj pisze:Skąd ludzie biorą te głupie pomysły o siatkach budowlanych i firankach?
Chyba nie ja zacząłem te ironie

Bosz... To nie była ironia tylko pytanie. Jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.
Teraz bez ironii i całkiem serio czy możesz podać to źródło?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości