Pierwsze akwarium

ziembek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 15, 21:34

Pierwsze akwarium

Postautor: ziembek » 27 stycznia 15, 22:10

Witam wszystkich!
Przymierzam się do kupna akwarium. Chciałbym mieć tam kilka ładnych ryb np. neonki, sumy szkliste, chociaż najbardziej chciałbym skalary, ale one są chyba poza zasięgiem. Mam do wydania na razie tylko 200 zł. Pytanie czy opłaca się kupić gotowy zestaw z allegro np taki LINK czy co innego, a może lepiej dołożyć trochę pieniędzy i wtedy myśleć?

Awatar użytkownika
kemustek
Ryba
Ryba
Posty: 104
Rejestracja: 16 stycznia 15, 12:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: kemustek » 27 stycznia 15, 22:11

W takich litrażach to nie masz co marzyć o rybach, te zbiorniki są za małe. Mowa o tych 25-30 litrów co dałeś linka.

Ogólnie bardziej się opłaca kupić osobno sprzęt niż w zestawach.
Było o tym na forum.

Tylko 200 złotych to chyba trochę mało aby coś sklepać.
"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco bo często słowa jak by z worka lecą!"

ziembek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 15, 21:34

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: ziembek » 27 stycznia 15, 22:14

Przepraszam zły link wkleiłem LINK2

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:16

ziembek, hmmm malutkie to ... najlepiej zrobisz jak obierzesz sobie jakiś cel akwariowy i poczytasz sobie co gdzie i jak oraz z czym to sie je wszystko i systematycznie z pochłanianiem wiedzy akwarystycznej zbieraj pieniążki i nie rób nic pochopnie a efekt będzie zadowalający ;))) ja proponuje uzbierać sobie na jakieś np 100l akwarium i zacząć zabawe po troszku nie od nie wiadomo czego;) pozdrawiam


PS. miałem takie dwa lata i hmm żałowałem że na początek nie kupiłem wiekszego.. teraz mam 300 od kilku miesiecy i na pewno na tym nie zakończe;)

Awatar użytkownika
kemustek
Ryba
Ryba
Posty: 104
Rejestracja: 16 stycznia 15, 12:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: kemustek » 27 stycznia 15, 22:18

to niestety tylko 37 litrów, na jednego bojownika się nadaje albo na krewetki.
Tym bardziej nie ma szans aby trzymać tam skalary bo to duże ryby.
Nie jestem żadnym znawcą więc pewnie wypowiedzą się bardziej obeznani, ale ja na twoim miejscu dozbierał bym fundusze. Albo kup narazie sam zbiornik ale większy a z czasem dokup sprzęt.

Aby "uruchomić" akwarium potrzebne jest sporo funduszy, nawet małe.
Koszt zbiornika, osprzętu, roślin, gruntu, testów wody itp.
"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco bo często słowa jak by z worka lecą!"

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:23

kemustek, dokładnie ja kupująć chrześnikowi na mikołaja krewetkarium 30l plus pare rybek roślinki podklad itp wydałem 300zł efekt hmm no super fajnie ale to tylko małe krewetkarium..

PS. nie całe trzy lata temu kupowałem akwarium z pokrywą 55l plus całe wyposażenie z rybami roślinami itd koszt 550zł
A kilka miesiecy temu kupiłem akwarium 300l z pokrywą koszt 700zł nie całe + reszta wyposażenia z mieszkańcami itd bez kubełka tylko z filtrem wewnętrznym i już koszta zamkły sie w 1200zł a gdzie jeszcze musze kupić kubełek to jakieś 450zł i dołożyć oświetlenia .. Teraz sam sobie przemyśl wszystko co i jak..

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: Sance » 27 stycznia 15, 22:31

ziembek, Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z ograniczonymi funduszami polecami ci używane akwarium. Za 100-150 kupisz na pewno używane akwarium 100-150 litrów w którym będziesz mógł urządzić black water dla skalarów. a z tego co zostanie zakupisz testy i być może nawet rybki. Rozejrzyj się na olx i po działach giełda na forach. Pamiętaj tylko z głową i na spokojnie.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:34

Sance pisze:ziembek, Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z ograniczonymi funduszami polecami ci używane akwarium. Za 100-150 kupisz na pewno używane akwarium 100-150 litrów w którym będziesz mógł urządzić black water dla skalarów. a z tego co zostanie zakupisz testy i być może nawet rybki. Rozejrzyj się na olx i po działach giełda na forach. Pamiętaj tylko z głową i na spokojnie.


dokładnie na olx pełno ciekawych ofert

nawet mój kolega miał do opchnięcia 240l ze wszystkim nawet z woda hehe na 250zł tylko to w krakowie było i może nadal to ma
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 15, 22:35 przez BORYS27, łącznie zmieniany 1 raz.

ziembek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 15, 21:34

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: ziembek » 27 stycznia 15, 22:35

W takim wypadku na razie wstrzymam się z hodowlą skalara. Nie mniej jednak chciałbym się od Was dowiedzieć ile potrzebuję funduszy na hodowlę kilku neonek i paru sumików. Z tego co mi wiadomo są to małe ryby.

Na marginesie dodam tylko, że zawsze hodowla rybek kojarzyła mi się z prostotą. Wiecie: Mamo, Tato chcę rybkę! Kula z piwnicy, bojownik lub małe rybki i wymiana wody jak już nie widać nic. Teraz przynajmniej wiem czemu taka "hodowla" nie wytrzymywała nigdy dłużej niż dwa miesiące. Strasznie dużo ryb jest zamęczanych przez zwykłą niewiedzę czy ignorancję.

@Edit
Oczywiście rozglądam się za używanymi tylko często są bez wysyłki albo z rybami w środku. Proszę jeszcze o przybliżenie terminu "black water" gdzieś coś chyba przeczytałem ale nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 15, 22:38 przez ziembek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:37

ziembek pisze:W takim wypadku na razie wstrzymam się z hodowlą skalara. Nie mniej jednak chciałbym się od Was dowiedzieć ile potrzebuję funduszy na hodowlę kilku neonek i paru sumików. Z tego co mi wiadomo są to małe ryby.

Na marginesie dodam tylko, że zawsze hodowla rybek kojarzyła mi się z prostotą. Wiecie: Mamo, Tato chcę rybkę! Kula z piwnicy, bojownik lub małe rybki i wymiana wody jak już nie widać nic. Teraz przynajmniej wiem czemu taka "hodowla" nie wytrzymywała nigdy dłużej niż dwa miesiące. Strasznie dużo ryb jest zamęczanych przez zwykłą niewiedzę czy ignorancję.


dozbieraj do hmm max 500zł i zmontujesz na pewno coś fajnego tylko szukaj ofert na olx u ciebie w okolicy a sam zobaczysz co ludzie sprzedają za marne grosze')) na razie czytaj przeglądaj i wszystko na spokojnie a będzie cacy;)

Awatar użytkownika
kemustek
Ryba
Ryba
Posty: 104
Rejestracja: 16 stycznia 15, 12:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: kemustek » 27 stycznia 15, 22:39

ziembek, powiem ci na moim przykładzie, 2 tygodnie temu robiłem zakupy:
zbiornik 63l - 90zł
filtr, grzałka - 140zł
testy wody - 100zł
rośliny - 40zł
żwirek - 15zł
oświetlenie - 40zł (nie mam jeszcze pokrywy)
i pewnie było sporo innych wydatków o których zapomniałem.
A tu już wydałem ponad 400zł.
"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco bo często słowa jak by z worka lecą!"

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:43

kemustek, niestety koszta czasem przerastają nas.. zwłaszcza na początku potem jakoś to idzie;)
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: Sance » 27 stycznia 15, 22:44

ziembek pisze:Was dowiedzieć ile potrzebuję funduszy na hodowlę kilku neonek i paru sumików

Wszystko zależy jakiej wielkości akwarium i jaki filtr zastosujesz. wiadomo nowe będzie mniejsze używane większe.
Zobacz na akwaria black water. Czy podoba ci się taki styl tam najlepiej czyją się ryby które wymieniłeś.

Ja dałem za prawie nowy zestaw kompletny FLUVAL ROMA 240L "tylko" 200 funtów co odpowiada mniej więcej 200zł.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 15, 22:46 przez Sance, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kemustek
Ryba
Ryba
Posty: 104
Rejestracja: 16 stycznia 15, 12:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: kemustek » 27 stycznia 15, 22:44

BORYS27, no właśnie, ale teraz sam wiem że zrobiłem to zbyt pochopnie, ale teraz to po ptokach. Dlatego wszystkim innym będę mówił aby się dobrze zastanowili czego oczekują od akwarium.
"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco bo często słowa jak by z worka lecą!"

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: BORYS27 » 27 stycznia 15, 22:49

dlatego zakładając akwarium trzeba wszystko dokładnie przeliczyć ew kupować na raty a na końcu zalać zbiornik by efekt był od początku taki jaki zamierzaliśmy.. już się tego nauczyłem i wiem jedno że jak będę zakładał zbiornik 700l kiedyś tam już na swoim jak będę to na pewno wszystko będzie dopracowane by się nie sparzyć na początku z tak obszernym tematem .
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości