Zakwit pierwotniaków?

Awatar użytkownika
davidvilla
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 768
Rejestracja: 28 stycznia 14, 22:20
Lokalizacja: Nowa Huta

Zakwit pierwotniaków?

Postautor: davidvilla » 26 stycznia 15, 14:52

Od kilku dni jestem trochę skonfundowany. Z dnia na dzień w krewetkarium zrobiła się mleczna woda. Ale po kolei.
Krewetkarium 30 litrów. Stoi już trzeci miesiąc.
Obsada : Red crystal 10 sztuk
Oświetlenie 5.6 watt led aquael
Podłoże Substrat dla krewetek Shrimp sand, szyszki olchowe, liście dębu, połówka kokosa, niewielki korzeń
Filtr kaskadowy AquaClear 150-30
Woda czysta osmoza + mineralizator
Parametry:
Ph 6.6
Gh 3
NO2 - 0
Podmiany wody co tydzień 4 litry oraz płukanie wkładów filtra
Temp. 22-23 stopnie

Nagle z dnia na dzień pojawiły sie wypławki i oczliki a woda stała się mleczna.

Obrazek

Obrazek


Zastanawiam się czy walczyć z wypławkami czy nie. Nie chcę w tym krewetkarium żadnej chemii bo krewetki będą miały za chwilę młode. No i co zrobić z zakwitem?
Visca El Barca! Més que un club!

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Zakwit pierwotniaków?

Postautor: BORYS27 » 26 stycznia 15, 18:03

może odczekaj kilka dni i zobacz co się dzieje albo jeśli jest możliwość wymienić trochę wody na wodę z jakiegoś innego akwarium może coś by pomogło.. hmmm szkoda tego ładnego baniaczka i mieszkańców
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zakwit pierwotniaków?

Postautor: Sance » 26 stycznia 15, 18:41

Możesz spróbować z uv. Ale to rozwiązanie ostateczne.
U siebie też mam wypławki i nie jesem w stanie z nimi walczyć nie uśmiercając przy okazji kreweci. a mam na okrągło 6-7 samic z jajkami i ciągle malutkie pływają. więc nie ma jak odłowić.

Anik801
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 09, 16:42

podpinam się pod temat

Postautor: Anik801 » 26 stycznia 15, 19:20

Ja też mam oczliki-chyba,bo nie jestem pewna. Małe(wręcz mikroskopijne),białe,wyglądają jak miniaturowy narybek,lecz nieco inaczej. Pływają,albo siedzą na szybie. Tylko,że wodę mam ok-krystalicznie czystą. Akwa 30l, podłoże JBL MANADO oraz Aqua Substrate II+ POWDER - AQUA ART na wierzchu jakiś drobny czarny żwirek. W akwarium mam tylko rośliny,korzenie oraz 2 ślimaki helmet. Filtr z deszczownią o wydajności 250l/h. Oświetlenie aquael deco light 2x9w. Grzałka 25w. Temperatura w akwarium 24st. No3-0, No2-0, Nh3-0,ph 7,5. Nie wiem,czy z tym walczyć,czy zostawić?Skąd się to w ogóle bierze?

Toiko
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 20 grudnia 14, 18:34

Re: Zakwit pierwotniaków?

Postautor: Toiko » 26 stycznia 15, 19:25

ja zrobiłem tak:

wymiana połowa wody, zaciemnienie na 4-5 dni, UV na filtrze, do filtra dodałem zeolit, rybia dieta i po 5 dniach znowu podmiana wody. Dziś jest jest czysta woda :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości