Moje pierwsze akwarium

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 8 lutego 15, 05:17

CO do oświetlenia to 9-10h spokojnie wystarczy. Ustaw tak programator żeby się wyłączał pracował13:00- 22:30. Co do samej świetlówki-żarówki to osobiście bym ją zmienił. Ważne jest odpowiednie widmo światła, dla przykładu jeżeli jest sporo widma zielonego roślinki będą ładnie się prezentowały ale większość światła odbiją i przestaną rosnąć. Nie znasz parametrów więc do wymiany na coś typowo akwarystycznego o barwie ok 8000 k.

Carbo leje się codziennie więc lej tak dalej.
Setrion pisze:NO2 0,3 mg/l

Dużo, nie masz tam chyba jeszcze ryb ?
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 8 lutego 15, 09:43

Dzięki za odpowiedź a wracając do carbo wyszło tyle wiec tyle leje ile powinienem lac ??
.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: deXter » 8 lutego 15, 13:27

slaeer pisze:świetlówki-żarówki to osobiście bym ją zmienił.

Czym według Ciebie różni się świetlówka kompaktowa od świetlówki liniowej ;>

Lej codziennie tyle ile policzyłeś.
Ostatnio zmieniony 9 lutego 15, 02:39 przez deXter, łącznie zmieniany 1 raz.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 9 lutego 15, 00:25

deXter pisze:
slaeer pisze:świetlówki-żarówki to osobiście bym ją zmienił.

Czym według Ciebie różni się świetlówka kompaktowa od świetlówki liniowej ;>

Leje codziennie tyle ile policzyłeś.


A gdzie Ty widzisz, ze napisalem cos o swietlowce kompaktowej. Swietlowka to nie zarowka. Napisalem zeby zmienil bo w gruncie rzeczy nie wiadomo co tam jest. Zero specyfikacji.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: deXter » 9 lutego 15, 02:39

slaeer pisze: Co do samej świetlówki-żarówki to osobiście bym ją zmienił

No napisanie czegoś takie wskazuje właśnie na pisanie o kompakcie.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 9 lutego 15, 17:12

Wnikasz w jakies zbedne szczegoly ktore nie maja najmniejszego znaczenia.
Troszke dalej napisalem, ze wazne jest widmo swiatla. Rozumiem, ze mimo iz kompletnie nie wiadomo co tam jest zostawil bys to oswietlenie, poniewaz kompakt to swietlowka i jest ok.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 16 lutego 15, 21:49

Panowie i Panie jestem załamany. Wyjechałem na 4 dni i zostawiłem mój piękny baniaczek do opieki mojej zonie. I całe wasze porady piorun trafił. Żona uznała nie konsultując się ze mną że ilość pokarmu jaką jej nakazałem dawać jest nie wystarczająca dla 8 gupików i codziennie rano i wieczorem dawała po łyżeczce pokarmu płatkowego. Nie muszę chyba pisać jak akwarium 25 litrowe obecnie wygląda. Kaskada jeszcze to ładnie porozrzucała. Wszędzie pokarm na roślinach syf kompletny. Glony rozrosły się wszędzie. Co jaj mam zrobić:( (płacz).

Ile zrobiłem to to że nie wymieniając wody odmulaczem odmuliłem 4 razy następnie z wiaderka do następnego tez odmulaczem przeciągnąłem tyle ze na końcówkę założyłem gąbkę żeby sama wodę bez syfu przelać i ja wlewałem. glony czyścikiem z szyb sciągłęm. Ale nadal ten syf tam jest na dnie i nie mam pojęcia co dalej. Nie mam zbiornik zastępczego.

Czy mogę zrobić tak ze wyciągnę wszystko z akwarium, kamyki, korzeń, roślinki rybki wyłapie. Następnie odmulaczem ze żwiru wyciągnę parę razy syf, przemyje scianki. Te wodę cala z innego wiaderka jeszcze ze dwa razy odmulaczem z gąbka przeciągnę. odleje trochę wody umyje to wszystko, włożę, zaleje akwarium, włączę kaskadę z pol dnia pochodzi i wrzucę rybki.


A może ktoś ma zloty środek żeby to inaczej zrobić??


(płacz , płacz, płacz, Tyle czytania tyle roboty wysłuchiwania, ze to, ze to źle doprowadzenia tego do satysfakcjonującego mnie efektu gdzie oko me cieszyło i klapa syf mogiła)

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: remigiuszl » 16 lutego 15, 21:53

Kolego, z kobietami nie wygrasz ;)
Zrób tak jak piszesz.
Jak masz testy, to sprawdź czy coś nie poszło w górę, ale kładę głowę, że NO3 masz w kosmos wystrzelone.
Jeśli to się potwierdzi, to co 2 dzień 50% podmiany wody, tak ze 3 razy.
Rybki karm oszczędnie.
Daj zdjęcia glonów, to pomożemy dalej.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Sance » 17 lutego 15, 07:24

Rybek przez kilka dni nie karm w ogóle. Poradzą sobie i przy okazji wyjedzą to czego nie zdołasz wyczyścić.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 18 lutego 15, 00:07

Dzięki za rady zrobiłem tak jak wyżej pisałem jest git ( trzy roślinki padły) rybki w dobrym stanie


Pozdro

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: misiek1784 » 18 lutego 15, 00:13

A zona już wróciła od mamy do domu po tej akcji z karmieniem :mrgreen: Musisz babinie przetłumaczyć że rybki nie mogą tyle jeść bo będą grube :mrgreen:

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 1 marca 15, 21:40

Już wszystko jest ok. Zobaczymy czy zrozumiała, bo za tydzień nie będzie mnie od 3 do 6 dni jak wrócę to się okaże. Na ten czas to jeszcze jedno akwarium zrobiłem 10 litrów. Bo się potomstwa doczekam :) Moja samiczka gupika będzie mamą. Tydzień temu założyłem i czekam jak dojrzeje. gdzieś za tydzień ja odłowie.

Pozdro dla wszystkich

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 2 marca 15, 21:56

Mam takie szybkie pytanko. Mam dylemat w tym moim małym akwarium. Zamontowałem filtr Claro 300 ma on deszczownice która umieściłem nad poziomem wody. I teraz nie wiem który sposób jest trafniejszy. Wyczytałem, ze można deszczownice umieścić również pod lustrem wody około 6- 7 cm i ustawianie wypływu pod kontem?
Mam jeszcze jeden filtr AQUA SZUT Mini n 5 z napowietrzaniem bez deszczownicy i nie wiem który filtr i opcje wybrać. Zbiornik ma 10 litrów obecnie będzie służył jako kotnik dla gupika. jest w nim sporo roślinek. Po odchowaniu mam zamiar tam wrzucić krewetki.

Dzięki z góry za pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania

Awatar użytkownika
sylwekw
Ryba
Ryba
Posty: 422
Rejestracja: 30 grudnia 09, 08:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: sylwekw » 2 marca 15, 22:25

Deszczownia umieszczona pod powierzchnią wody i skierowana w górę, ma tą zaletę, że nie hałasuje plusk wody. Efekt napowietrzania prawie taki sam jak deszczownia umieszczona nad lustrem wody.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 16 marca 15, 19:06

Cześć

Mam pytanko. Bo nie wiem czy to naturalne czy nie. Zauważyłem, że w moim akwarium na powierzchni wody pojawiła się taka delikatna jakby pianka. i jakby to powiedzieć woda ma takie jakby tłuste plamy. Temp mam 27 stopni, filtr kaskadowy. Czy to normalne jest? Wodę podmieniam raz na tydzień, zaczęło mi się to dziać dwa tygodnie temu. Nie zauważyłem aby rybom to w jakiś sposób przeszkadzało. Akwarium mam pod pokrywa. Codziennie dodaje carbo. Ostatnio dołożyłem jeszcze roślin.

Czy mam się tym zajmować czy nie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości