Moje pierwsze akwarium

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 30 stycznia 15, 10:21

Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 30 stycznia 15, 13:11

Minikani jet super :) O taki mi chodziło i tak przez najbliższe 3 lub 4 lata nie będę miał większego akwarium jak te 60 litrów, wiec będzie do każdego super. Takiego sobie zamówie

Dzięki

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 30 stycznia 15, 13:12

Nie ma za co, niech dobrze służy :)
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 30 stycznia 15, 23:23

Zamówiłem :D we wtorek powinien już być. Mam jednak pytanko. Czytałem sporo opinii na jego temat Procentowo jak bym miał określić 30 na nie 70 na tak. Ale mądry Polak po szkodzie. Tak teraz się zastanawiam czy on jednak w 25l nie zrobi tsunami :D. W każdym razie jak przyjdzie i go zamontuje to na pewno zdam raport co i jak. Ale poruszę jeszcze dwie kwestie jeśli mogę. Jeżeli będzie działał ok, to potrzebne będzie dodatkowe napowietrzanie ? Bo akwa mam pod pokrywą. A druga rzecz, czy możliwym jest, że po mojej operacji usuwania pasożyta ospy, zwiększając do tych 31 stopni temp, nie stworzyłem warunków na ruszenie rozwoju glonów. Bo powiem tak normalnie można, by rzec widzę mikroskopijnej wielkości taki jakby nitkowy meszek, ale tylko na jednym rodzaju rosliny „Ludwigia”. Bardzo dokładnie obejrzałem baniak i nigdzie indziej nie zauważyłem nic takiego.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 31 stycznia 15, 00:16

Setrion pisze: czy on jednak w 25l nie zrobi tsunami

Nie zrobi, od tego jest regulacja przepływu, zawsze można go zdławić.
Setrion pisze: potrzebne będzie dodatkowe napowietrzanie ? Bo akwa mam pod pokrywą

Nie będzie potrzebne, wystarczy, że ustawisz wylot i moc w taki sposób żeby powierzchnia wody falowała. Zwłaszcza w akwa z bojownikiem.
Setrion pisze:nie stworzyłem warunków na ruszenie rozwoju glonów

Wątpię, ale niech jeszcze ktoś się wypowie na ten temat.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 31 stycznia 15, 21:43

To znowu ja. Sie naczytałem o tych przeciekach filtra i zalewach ze mam głupie pytanie. Czy można taki filtr zewnętrzny włożyć do jakiegoś pojemnika np 30 litrów, bo zona by mnie wywaliła razem akwarium jakbym parkiet zalał.

A jeszcze może za wcześnie, ze o to pytam, ale ostatnio przerabiam temat bimbrowni. Czy u mnie będzie działać w akwie czy raczej coś innego zastosować. Bo w sumie kolejna rurka w baniaku będzie? a aż takie wielkie to ono nie jet. Roślinki te z przodu nawet rosną, ale jak się tak przyglądam tym wysokim z tyłu to taj jakby mi marniały.

Awatar użytkownika
Danquei
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 10 listopada 13, 21:35

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Danquei » 31 stycznia 15, 22:20

Ale jakby Ci przeciekał filtr to pojemnik 30l nie zrobi różnicę bo połowe jego zajmie i tak ten kubełek + woda nie będzie wyciekać kropelkami tylko jest w stanie Ci całą wodę z akwarium wypompować. Ale to jest w skrajnych przypadkach, jak często się otwiera kubeł do czyszczenia.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 31 stycznia 15, 23:07

Setrion pisze:To znowu ja. Sie naczytałem o tych przeciekach filtra i zalewach ze mam głupie pytanie. Czy można taki filtr zewnętrzny włożyć do jakiegoś pojemnika np 30 litrów, bo zona by mnie wywaliła razem akwarium jakbym parkiet zalał.


Jeżeli zacząłby przeciekać to tak, niektórzy trzymają filtry w miskach :) Z nowym gdy wszystko złożysz jak należy nie powinieneś mieć takich problemów.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 1 lutego 15, 01:21

Przepraszam was, że tak męczę wszystkich tymi pytaniami :D. Nie jest to bynajmniej oznaką, że idę na łatwiznę bo naprawdę sporo czytam, oglądam filmów. Ale tego jest taki ogrom, że jako początkujący muszę to sobie usystematyzować. A jak to mówią teoria ma niewiele wspólnego z praktyką. Dlatego swoje rozważania i spostrzeżenia wole tutaj w pewny i skuteczny sposób sprawdzić pytając się was specjalistów.

1) Po zaaplikowaniu tej soli akwarystycznej 25g /25l woda stała się niebieska mimo standardowej podmiany wody czy to nie oznacza przedawkowania i nie ma to wpływu na obecne znajdujące się rośliny ?
2) Poczytałem też trochę o oświetleniu i od razu poszedłem sprawdzić na kartonie jaka to mam żarówkę w tym zestawie. 11W świetlówka energooszczędna, ale nie ma nic bardziej szczegółowo opisanego, czy taka jest wystarczająca.
3) Kontynuując światło Obrazek Czy takie jakbym to powiedział według mnie nierównomiernie w sumie padające światło jest ok. Od lewej jest ok, ale od prawej wydaje mi się ze trochę mało jest. Czy ewentualne wyklejenie pokrywy samoprzylepna folia aluminiowa zmieni efekt odbicia? Lub prośba o jakieś inne rozwiązanie o ile jest to w ogóle potrzebne.
4) Patrząc jeszcze na to zdjęcie miał bym prośbę Czy moglibyście mi coś doradzić odnośnie roślin czy ewentualnie warto by gdzieś coś jeszcze dosadzić, czy taka ilość roślin będzie wystarczająca dla rybek i dla samego akwarium. Być może należało by ja zwiększyć? Jeżeli tak to prosił bym o nawy jeszcze roślin które mógłbym zakupić i mniej więcej ilość
5) Jeszcze temat roślin. Bimbrownie warto robić do czegoś takiego czy wystarcza nawozy pałeczkowe
6) Mam zakupiony korzeń w sklepie zoologicznym, można takie coś włożyć jeszcze do akwarium. Jeżeli tak jak go preparować. Tak samo jak ze znalezionym, czy wystarczy wygotować z sola z godzinkę a potem przetrzyma z tydzień w wodzie i go włożyć?

To są pytania na, które chciałbym otrzymać od was porady. Jakby to powiedzieć. Mam zamiar wszystko co mnie martwi ewentualnie skorygować zanim wpuszczę cokolwiek żywego do tego akwarium. Mam nauczkę z bojownikiem. Nie jestem już niecierpliwy. Już się nauczyłem, że tu chcąc mieć wynik i satysfakcje potrzeba czasu. Nawet miesiąc może minąć, ale jak nie będę wiedział że mam warunki optymalne do życia w tym baniaku dla roślin i zwierząt to nic nie będzie w nim pływać :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kozub
Ryba
Ryba
Posty: 207
Rejestracja: 7 lutego 12, 12:30
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Kozub » 1 lutego 15, 10:09

Toiko, czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy to troll.
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Setrion » 1 lutego 15, 10:53

Zwał jak zwał :D Ale jak już zainteresowały Cie moje posty. Jak sam stwierdziłeś, że je czytasz, to czy mógłbyś mi jako pomoc na któreś z tych pytań. Będę wdzięczny

Z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Kozub
Ryba
Ryba
Posty: 207
Rejestracja: 7 lutego 12, 12:30
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: Kozub » 1 lutego 15, 11:13

Setrion, przepraszam, zapomniałem się:) Juz pomagam na ile umiem:
1. Nie pomogę, a w błąd nie chcę wprowadzić.
2. Na żarówce powinien być napis z parametrami, [moc, barwa].
3. Folia aluminiowa jak najbardziej się nadaje jako odbłyśnik, więc śmiało.
4. Tu poczekaj na korzeń. Wtedy możemy popatrzeć i dołożyć coś
5. Zamiast bimbrowni, z którą jest sporo zamieszanie kup tzw. Carbo - jest gdzieś na wierzchu temat o tym. Nie do końca tak skuteczne jak CO2, ale do takiej szklanki bym się nie bawił w to. Same pałeczkowe nawozy nie starczą, ponieważ węgiel pobierany z CO2 bądź aldehydu jest istotny do wzrostu. Temat o carbo
6. Korzeń włóż do wiadra i zobacz czy tonie, jeżeli nie to musisz go wygotować z kilka godzin w roztworze nasyconym soli, a potem w czystej wodzie żeby tonął. Co istotne gotowanie jest po to, żeby przyśpieszyć proces.
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 1 lutego 15, 11:30

Ad.1 Podmieniaj wodę, na pewno sól przedawkowana, taki przecież był cel.
Ad.2 Wychodzi ok 0,4W na litr, powinno starczyć.
Ad.3 Posadź w tym miejscu rośliny wolno rosnące, nie wymagające dużej ilości światła.
Ad.4 i 6 Korzeń wygotuj w zwykłej wodzie i do akwarium, ze sklepu powinien już być preparowany. Co do roślin to kup jakieś mchy i obłóż korzeń. Wspomnę też o obecnej aranżacji, wg. mnie wszystko jest zbyt symetryczne, wprowadź trochę chaosu akwarium będzie wyglądało bardziej naturalnie. Teraz jest raczej słabo, w przyrodzie nic nie jest ustawiane pod linijkę. Pozbądź się też tego tła, kwestia gustu ale jak dla mnie fuj.
Ad.5 Warto, nawozy swoją drogą. Roślina do wzrostu i wykorzystania nawozów potrzebuje węgla. Węgiel w postaci CO 2 jest najlepiej przyswajalny. Jeżeli zrezygnujesz z bimbrowni lej carbo w płynie.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie niech mnie skoryguje, tyle ode mnie.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: misiek1784 » 1 lutego 15, 11:35

Ale jakby Ci przeciekał filtr to pojemnik 30l nie zrobi różnicę bo połowe jego zajmie i tak ten kubełek + woda nie będzie wyciekać kropelkami tylko jest w stanie Ci całą wodę z akwarium wypompować.


Można by zamontować gdzieś na połowie takiego dodatkowego pojemnika czujnik badź pływak który będzie wył filtr jeśli zacznie przeciekać...

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje pierwsze akwarium

Postautor: slaeer » 1 lutego 15, 11:37

misiek1784 pisze:Cytat:
Ale jakby Ci przeciekał filtr to pojemnik 30l nie zrobi różnicę bo połowe jego zajmie i tak ten kubełek + woda nie będzie wyciekać kropelkami tylko jest w stanie Ci całą wodę z akwarium wypompować.


Można by zamontować gdzieś na połowie takiego dodatkowego pojemnika czujnik badź pływak który będzie wył filtr jeśli zacznie przeciekać...


Jak dla mnie to wszystko niepotrzebne bicie piany, jest masa użytkowników filtrów zewnętrznych jak myślicie ilu ma zamontowane do nich alarmy ? :roll:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości