Co to za choroba ?

malymartin
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 04, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Co to za choroba ?

Postautor: malymartin » 12 lipca 04, 15:23

W moim akwa choruja bi zwinniki blahera. Napisze dokladne objawy jakie zauwazylem podczas moich obserwacji:

objawy zaczynaja sie od dyszenia rybek i racze stania w miejscu z jak gdyby malymi drgawakmi, rybki maja apetyt i inne zaganiaja je do plywania wiec zazwycza sie ruszaja ale po jedzeniu maja taka wlasnie pzrerwe na odpoczynek(wogole to mam je juz 4 dni). maja tez dziwne objawy, mianowicie: podczas stania w miejscu czasami pzrekrecaja sie pzrez prawy bok do gory bzruchem jest to taie niekontrolowane jak by ich bzruch ciagnol do gory, z boku patrzac to glowa opada ponizej ogona. Rybki po chwili sie kontroluja i dalej plywaja. W bardziej zaawansowanych pzrypadkach rybki sa odwrocone do gory bzruchem :P
Teraz najwazniejsze zauwazylem u zakazonych rybbek (jest ich chyba kolo 8 ) z objawami poczatkowymi czyli dusznoscia i drgawkami ) po prawej stronie ciala (poniewaz rybki sa nieco pzreztroczyste) zaraz za glowa w bzruchu ciemniejsza plame tza jak by cos sie im tam dzialo z bebechami, ale tylko po tej stronie. Trzy rybki juz odlowilem i u jednej co plywa czasmi do gory bzruchem po tej stronie sa nastroszone luski ! Oczywicie po kilku godzinach w takim stanie ryba zdycha :P

Narazie mi padly 2 ale choruje kolo 8 z 22. I wlanie nie wiem co to jest pewnie cos od jedzenia albo jak kupilem byly juz chore. Moze ktos widzial juz cos takiego prosze o rade.

Cod o karmienia karmie je zywym pokarmem na zmiane czym sie da ochotka wodzien artemia i oczliki podaje tez szpinak z czosnkiem i troszke suchego, wszystko wcinaja.

Prosze o podpowiedz co do choroby i moze jakies rady

Pozdrawiam

Elixir
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 9 lipca 04, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co to za choroba ?

Postautor: Elixir » 12 lipca 04, 19:52

Mozliwe ,ze to ochotka zaraziła twoje rybki a co do choroby to nie jestem pewien.? :niewiem:
Życzę wszystkim sukcesów w hodowli ryb...

Saddamek
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 04, 12:25

Re: Co to za choroba ?

Postautor: Saddamek » 16 lipca 04, 14:18

MoÅźliwe Åźe coÅ› wÅ‚aÅ›nie jak mÃłj przedmÃłwca ztwierdziÅ‚ z pokarmem- moÅźe to jakiÅ› pasoÅźyt lub coÅ› innego z ukÅ‚adem pokarmowym (podobno zauwaÅźyÅ‚es cos w ciele rybki- pewno pasoÅźyt- lub jakieÅ› bakterie) ja bym wszystkie ryby ktÃłre majÄ… objawy "odchodzace od normy" odizolowaÅ‚ od innych, ewnetualnie 1 tabletka nadmanganianu potasu na ok 60 l wody - (2 kapielew odstepie co 3-4 dni)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości