PRACUJACA PODLOGA

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 18 sierpnia 14, 00:05

Witam.
Mam problem z podłogą pod akwarium. Zamierzam uruchomic akwarium 100cm x 35cm x 45cm h, ok 200l, akwarium bedzie stało na szafce ok 90 cm. Problem w tym ze mam zamiar postawic je na panelach ktore pracuja! I obawiam się ze akwarium peknie. Co zrobić zeby jakoś zmniejszyc skutki ruszajacej sie podłogi?

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: cyklista » 18 sierpnia 14, 09:06

Postawić na porządnej szafce która rozłoży ciężar na więcej niż 4 małe punkty i martwić się raczej o rozwalenie paneli a nie akwarium.
Podkarpackie Forum Farmaceutyczne
pff.odt.pl

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: skrzatekMK » 18 sierpnia 14, 13:19

Czyli uważasz, że panele nie wytrzymają ciężaru i się rozlecą? To co w takim razie zrobić lub na czym postawić akwa aby akwa i panelom się nic nie stało?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: deXter » 18 sierpnia 14, 13:23

Co to znaczy ruszające się panele bo to jest zastanawiające :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 15:22

Moje akwarium 100x50x45 225L stoi na niczym innym jak na szafce a szafka na panelach.
I podejrzewam, ze będzie stało, stało, stało i stało w tym samym miejscu :)

Chyba, że to panele, które mają ponad 10 lat i robione nie na "click" tylko na klej i teraz już pewnie się rozłażą :D
Obrazek

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 18 sierpnia 14, 15:32

ruszające sie panele czyli pracująca podłoga. Panele sa połozone na miękkiej wrecz foremnej macie czy piance, a ta sie ugniata pod wplywem ciężaru i powoduje że tak naprawde przy ugięciu sie panela w jednym koncu pokoju w drugim sie podnosi jakby powodujac ruch podłogi, jej prace, co powoduje ze akwarium zaczyna rownież sie poruszać, a biorąc pod uwage prawa fizyki to przy czymś takim woda może elegancko rozwalić akwarium i zalać mi kuchnie, kurde nie wspomniałam że to jest na piętrze, a i odrazu mowie ze akwarium nie wpdnie na dół, nie takie cięzary ta podłoga wytrzymywała.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Sance » 18 sierpnia 14, 15:40

Paulina1991 pisze:nie takie cięzary ta podłoga wytrzymywała.


To co się o akwarium boisz?
Teraz chcesz położyć 200L akwarium na piance, zgniecie ci piankę i wybrzuszy panele nw drugim końcu pokoju.
Jeżeli chodzi o mnie to z miejscu gdzie stoi akwarium wymieniłbym piankę na płyty takie zielone pod panele o ile nie są klejone.

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 17:02

Paulina1991 pisze:Panele sa połozone na miękkiej wrecz foremnej macie czy piance, a ta sie ugniata pod wplywem ciężaru i powoduje że tak naprawde przy ugięciu sie panela w jednym koncu pokoju w drugim sie podnosi jakby powodujac ruch podłogi, jej prace, co powoduje ze akwarium zaczyna rownież sie poruszać,


u mnie jest dokładnie tak samo nic się nie rusza ;-)
Strop, styropian, folia, wylewka, pianka własnie taka jak u ciebie ;-) jak ktoś ma prostą wylewkę to nie trzeba płyt tych zielonych aby wyrównać na tym panele :D

Takie akwa 100x50x45 + belki, filtry w środku, szafka i wszystkie graty na tej powierzchni 100x50 ważą 300kg jak nie lepiej... pokaż mi jak tobie się to rusza? we 2 osoby akwarium do połowy spuszczona woda zapomnij ruszyć?? :)

Panele kładzie się od okna do drzwi, albo od drzwi do okna :) nie wiem jak ci się panel może " dżwigać" ? akwa po 700L stoją na panelach. Panele masz przy każdej krawędzi ściany obłożone listwami maskującymi. Taki efekt że w tym miejscu siada na pewno występuje tam gdzie stoi, ale to za Chiny ludowe nie do zauważenia przez ludzkie oko ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 17:05

Paulina1991 pisze:przy ugięciu sie panela w jednym koncu pokoju w drugim sie podnosi jakby powodujac ruch podłogi, jej prace,


nawet jakby tak było to z tej strony gdzie nic nie stoi również trzeba zadziałać siłą w tą stronę, gdzie jest akwa, które wazy grubo ponad 200kg to ciekawe jaka to siła na panelu ruszy 200kg :)
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: osama » 18 sierpnia 14, 17:39

Panowie, chyba nikt z Was nie miał drewnianej podłogi, która nie jest sztywna jak betonowa. U mnie stoi 240l na takiej pływającej podłodze i nic się nie dzieje. Jednak długiego akwarium nie postawiłbym bez pewności, że szafka jest wystarczająco sztywna.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 17:45

osama, ale mówisz o stropie drewnianym? czy o tej starodawnej metodzie, gdzie nad stropem jest duża luka powietrza i na belkach jest ułożona podłoga z płyt(dylówka)- u nas się tak na to mówi lub płyt osb jest wybita? a pod nią dopiero po parudziesięciu cm jest strop- to jeszcze rozumiem, ale tu obawa by była o to żeby płyty nie pękły ;-)

Jak autorka pisze o bloku to sądzę, iż jest tam pod panelami bezpośrednio beton i tak to się nic nie stanie ;-) wg mnie.

http://www.e-floors.pl/upload/artykuly/ ... o-wlas.jpg

^ takie coś też jest przecież wybite płytami osb tak grubymi, że wątpię aby po położeniu paneli na takich płytach końce paneli się podnosiły?
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: osama » 18 sierpnia 14, 17:50

Płyty nie pękną ;)

87dawid87 pisze: czy o tej starodawnej metodzie, gdzie nad stropem jest duża luka powietrza i na belkach jest ułożona podłoga z płyt(dylówka)- u nas się tak na to mówi lub płyt osb jest wybita?
Dokładnie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Sance » 18 sierpnia 14, 17:50

Albo po prostu ma kilka warstw tej gąbki i całe panele się ruszają? tylko kto by tak położył?
jeżeli panele się podnoszą na jednym końcu to podłoga jest spierniczone i i tak do wymiany.

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 17:56

być może podłoga była tak krzywa i jest kilka warstw ;-)

ale jak pokój ma 3m a panel 1m to na całej drodze do ściany jest ich powiedzmy 3szt.
nie wiem jak to musi być położone że na przeciwległej ścianie panel się tez podnosi ;-) to ja 95kg stając na stopach o małej powierzchni powinienem utworzyć taki nacisk, że mi się ten panel po drugiej stronie podniesie?? nie no nie widziałem takiej podłogi jeszcze :)
Obrazek

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 18 sierpnia 14, 18:49

tak nie jest to blok, ani kamienica, jest to domek jednorodzinny z tym że starego budownictwa. panele plyną wytwarza sie fala pod naciskiem i to samo dzieje sie pod akwarium z szafka na razie stoi puste bo boje sie wlac wode zeby nie peklo.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 14, 19:00 przez Paulina1991, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości