PRACUJACA PODLOGA

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Dawid » 18 sierpnia 14, 19:00

musiałbym to na żywo widzieć :D nie ogarniam takiej podłogi ;-) nic tu nie jest złośliwego. ;-)
Obrazek

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 19 sierpnia 14, 06:14

czyli lać wode i niech sie dzieje? pod soba mam kuchnie fakt w remoncie, ale nie chce zwiekszać kosztów remontu przez zalanie :)

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Sance » 19 sierpnia 14, 06:19

Paulina nie denerwuj się.
Większość z nas pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją jak opisujesz.
Ja osobiście nie spotkałem się z podłogą która by tak pracowała.
Jak wysoko te panele się podnoszą? masz możliwość ich częściowego demontażu? czy podnoszą się podczas chodzenia?

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 19 sierpnia 14, 07:48

Moze nie tyle co sie podnosza a tworzy sie fala, wina jest albo pianka pod albo pracujace deski które sa pod spodem. Nie do konca jest tak ze jak stane w jednym miejscu to w drugim sie podnosi to faluje przy chodzeniu. Juz nie wiem jak mam to opisac

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Sance » 19 sierpnia 14, 07:56

A masz możliwość podniesienia paneli?
Może warto obejrzeć podłogę pod spodem. Z mojego doświadczenia wynika że panele na piance nie powinny się ruszać może jakieś minimalne ugięcia ale niewyczuwalne. Wiesz w jakim stanie jest podłoga pod panelami. Być może to ona jest winna za "pływanie" podłogi. to i tak warto sprawdzić bo nie tylko akwarium powoduje obciążenie podłogi.
Pełne akwarium 200 L może ważyć około 400kg (przyjmuje się że średnia waga akwarium wynosi dwukrotny litraż)
postaw w miejscu gdzie będzie stało akwarium 4 dorodnych chłopa i będziesz wiedzieć czy podłoga wytrzyma.

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 19 sierpnia 14, 08:16

Ja nie boje sie ze podłoga nie wytrzyma. Boje sie że akwarium na skutek tych ruchów pęknie :)

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Sance » 19 sierpnia 14, 08:27

Ahhh .....
o to nie ma obawy. Jeżeli ustawisz szafkę stabilnie ciężar akwa dociśnie piankę pod panelami i nic się nie będzie ruszać.
Ja mieszkam w UK i tutejsze budownictwo zostawia wiele do życzenia, najlepszym określeniem jakie słyszałem to domy z dykty....
moje 300 L trzęsie się się chwieje ( jakieś 3mm żeby nie było niedomówień) ale trzyma i nie zanosi się żeby pękło. Bardziej obawiałbym się zawalenia podłogi niż pęknięcia akwarium.

Ustaw szafkę poziomo bez żadnych nóżek (tak żeby cała płyta leżała na panelach) pianka między szafkę a zbiornik i będzie dobrze.
Ja bym jeszcze zrobił próbę napełnienia czy akwarium nie siądzie czasami na jedną stronę. Lej samą wodę i sprawdź poziom w razie czego możesz skorygować.

Paulina1991
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 23:18

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: Paulina1991 » 19 sierpnia 14, 08:45

teraz rzeczywiście boje sie czy nie wpadnie na dol... w każdym badź razie dziękuje bardzo za pomoc :mrgreen:

monikanow24
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 listopada 23, 20:53

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: monikanow24 » 2 listopada 23, 20:59

Dzisiaj zauważyłam że w akwarium poziom wody z jednego końca ma różnicę 0.5 cm .niestety po zmierzeniu dokładnym ten poziom z jednego końca ma ma 2 cm a z drugiego 1.5 ale tylko na odcinku 20 cm.
Czy akwarium może pęknąć i co teraz mogę z tym zrobić. Akwarium 300 l

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: jurkin » 2 listopada 23, 21:33

Zrozumiałem że nic nie rozumiem, jak to tylko na odcinku 20 cm?

snuffkin78
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 7 sierpnia 19, 21:12

Re: PRACUJACA PODLOGA

Postautor: snuffkin78 » 3 listopada 23, 08:38

Jak to się mówi, bez ryzyka nie ma sławy. Podstawa - szafka musiałaby mieć płaską podstawę, a nie nóżki. Przy dociążeniu takim litrażem nie powinno nic pływać. No chyba że rzeczywiście masz pod spodem tonę gąbki to wtedy nawet zwykłego mebla bałbym się na tym stawiać, a co dopiero zbiornik. Jak szafka jest stabilna konstrukcyjnie, to akwarium spokojnie wytrzyma i nie pęknie. Może warto przeprowadzić próbę obciążeniową, tj. zalać wodą na powiedzmy miesiąc bez obsady i dekoracji i obserwować ? Ale to już zależy od twojej determinacji. Zawsze możesz też kupić płytę meblową albo dwie pod szafkę celem stabilizacji podłogi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości