230l nowy zbironik

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 17 sierpnia 14, 13:39

Witam zakładam nowy zbiornik,ponieważ poprzedni 170 l uległ uszkodzeniu.To znaczy puścił klej i zbiornik został skasowany.Obecnie zamierzam zakupić nowy o wymiarach:
dl 80.szer 48.wys60.
Tu moje pytanie jaki filtr do niego zakupić,odpadają filtry kubełkowe firm sera tetra jbl i chinszczyzna,jaką moc oświetlenia,grzałka 200w powinna wystarczyć .
Obsada planowana to 4 x glonojad,parka dorosłych i 2 młode,2 bocje wspaniałe i parka pilegnic eljioti.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 14, 20:11 przez KOCUREK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Sance » 17 sierpnia 14, 13:42

KOCUREK pisze:Tu moje pytanie jaki filtr do niego zakupić,odpadają filtry kubełkowe firm sera tetra jbl i hinszczyzna,jaką moc oświetlenia,grzałka 200w powinna wystarczyć .


To zostaje ci Eheim
oświetlenie w zależności od roślin max 0,5W na litr
grzałka wystarczy

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Hunter » 17 sierpnia 14, 14:32

Proponuję rozejrzeć się za czymś niższym a o dłuższej podstawie. 60cm akwarium jest bardzo trudno zaaranżować, zwłaszcza przy długości podstawy zaledwie 80cm.

Ucierpi na tym tez obsada, bo ze względu na małe wymiary podstawy nie możesz tam wpuścić nic więcej niż do 112l akwarium ;]

Przy wysokim akwarium niskie rośliny nie będą rosły, bo będą miały ciemno (im wyższy słup wody, tym większa strata światła). Podobnie będzie z dolnymi partiami wyższych roślin.

Takie akwarium po prostu jest niepraktyczne.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 17 sierpnia 14, 15:18

Problem w tym że inne wymiary akwarium nie wchodzą gre ,tylko takie może mi wejść.
Wiec jaką moc oświetlenia proponujesz 2x39 czy 2x54,obsada tak jak pisałem wcześniej 4 glonojady,2bocje,2 p.eljota lub parka paletek.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 14, 15:52 przez KOCUREK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Hunter » 17 sierpnia 14, 15:52

Więc stawiaj niższe, ale o tych samych wymiarach podstawy. Nie ma sensu grzać tej wody. Nie ma sensu jej filtrować Nie ma sensu inwestować w wydajniejsze oświetlenie, żeby osiągnąć ten sam efekt przy niższym baniaku. O aranżacji już nie wspominając.

Ale zrobisz jak uważasz.

Jeśli planujesz jako tako obsadzić akwarium roślinami to wyłącznie w grę wchodzi oświetlenie HQI. Nawet świetlówki T5 wiele nie pomogą.

Teraz dopiero zwróciłem uwagę na obsadę :) uświadomiłem sobie, że albo kompletnie nie masz pojęcia o akwarystyce, albo z nas żartujesz :)
Tutaj sobie podpatrz na minimalne akwarium dla tych pielęgnic. Uwaga; nie patrz na litraż tylko na wymiary podstawy akwarium.
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 17 sierpnia 14, 15:58

Hunter pisze:Więc stawiaj niższe, ale o tych samych wymiarach podstawy. Nie ma sensu grzać tej wody. Nie ma sensu jej filtrować Nie ma sensu inwestować w wydajniejsze oświetlenie, żeby osiągnąć ten sam efekt przy niższym baniaku. O aranżacji już nie wspominając.

Ale zrobisz jak uważasz.

Jeśli planujesz jako tako obsadzić akwarium roślinami to wyłącznie w grę wchodzi oświetlenie HQI. Nawet świetlówki T5 wiele nie pomogą.

Teraz dopiero zwróciłem uwagę na obsadę :) uświadomiłem sobie, że albo kompletnie nie masz pojęcia o akwarystyce, albo z nas żartujesz :)
Tutaj sobie podpatrz na minimalne akwarium dla tych pielęgnic. Uwaga; nie patrz na litraż tylko na wymiary podstawy akwarium.
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Znam się na tym,pisałem wyraźnie że tylko akwarium o takich wymiarach ,mogę mieć.
Żyworódki mi się przejadły,dlatego pytałem na temat paletek i eljotów do glusiów i bocji.
ps; w starym baniaku bocje załatwiły spraw z ślimakami 3 miesiące.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Hunter » 17 sierpnia 14, 16:15

KOCUREK pisze:Znam się na tym,pisałem wyraźnie że tylko akwarium o takich wymiarach ,mogę mieć.

To rozmawiaj z nami poważnie, a obsadę zmień na ryby mniejsze, bo w tym akwarium długo nie popływają.

Na temat sprzętu nie wypowiadam się. Szkoda czasu skoro nawet nie zadałeś sobie tyle trudu, żeby sprawdzić długości świetlówek ktore proponujesz. Komicznie będzie wyglądało 2x59w o długości ok. 120cm nad akwarium długim na 80cm :] Podobnie z 2x39w o długości 85cm. Swoje zdanie już wyraziłem. W tym baniaku jedynie HQI ze względu na wysokość.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 17 sierpnia 14, 16:28

inna obsade gre niewchodzi :zly1: ,a belki podajze aqanovy albo hagena bo maja regulowane nózki powinna pasować,żadnej drobnicy typu neon :twisted: y czy bystrzyki np,tylko p eljota lub paletki para :twisted:

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Sance » 17 sierpnia 14, 16:40

Robisz po swojemu to rób.
Tylko nie pokazuj tego publicznie.

Dzieciaki jak męczą koty to też robią to w piwnicy.

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 17 sierpnia 14, 16:43

Widzę że tylko trace czas,a jak tacy modrzy to co dalibyście zarybki do towarzystwa glusiom i bocjom :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: kuba4410 » 17 sierpnia 14, 22:32

To niestety ty marnujesz czas forumowiczów. Przy dobieraniu obsady ważniejsza jest powierzchnia dna zbiornika niż jego litraż...

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 18 sierpnia 14, 10:20

Skoro tak ,to jak osama trzymał p eljoty 2 pary 112 l plu glonojady to było oki???
dalej się waham czy paletki brunatne para lub p eljota :czacha: :czacha: :czacha:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Hunter » 18 sierpnia 14, 16:33

Z 80x35cm trafiły do 120x40cm gdybyś nie zauważył ;)

Akwarium jest za małe zarówno na paletki jak i na ellioti i cokolwiek głupiego jeszcze napiszesz, to tego nie zmienisz ;)

Zmień obsadę na ryby małe, albo zmień akwarium na większe.



Pisz poprawnie, bo nie będę poprawiał, tylko od razu wlepię ostrzeżenie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: KOCUREK » 19 sierpnia 14, 10:32

Skoro takim akwa siedziały,to i u mnie mogą być,małe ryby mnie nie interesują.Decyzja podjęta ,będzie parka paletka brunatna,która osiąga maks15cm dł.Za towarzystwo bedą miały 4x glonojad,bocja wspaniała2x,parka p.ramireza.tylko problem z filtrem kubełkowym,nie wiem dalej jaki kupić i jakiej firmy belkę oświetleniową.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: 230l nowy zbironik

Postautor: Sance » 19 sierpnia 14, 12:26

Jeżeli nie słuchasz rad co do obsady to po co udzielać ci info na temat światła lub filtra? I tak zrobisz co będziesz chciał.

Wiesz mój dziadek w 1980 roku miał około 200 gupików w 100L akwarium do tego filtr zrobiony z gąbki nałożonej na pompkę i żarówkę zanurzoną do połowy w wodzie która robiła za oświetlenie i grzałkę..... może też zastosujesz takie oświetlenie i filtracje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości