Drugi (trudny) początek

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 28 kwietnia 15, 11:02

:) do paletek muszę dorosnąć :) - możliwe- chociaż w moim zbiorniku jest 22- 24 stopnie co jest śmiertelne dla naleśników :))


a teraz kilka newsów:

Elioty - złożyły ikrę w dziurce z piaskiem - widać poruszają się stworki - ca 30 +/-

Niestety po 8 h z jaj kirysów zostały tylko ślady na szybie - zakładam że glonojady lub Elioty zjadły ikrę kirysików - z 50 zostały 3 - za rurą od filtra lub drewnem ( skłaniam się ku Eliotom bo one mogły mieć utrudnione wpłynięcie w ww lokalizacje).


Pytanie - czy młode elioty o ile się wylegną nie zostaną wciągnięte przez filtr?

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 29 kwietnia 15, 06:30

i natychmiast drugie pytanie dotyczące filtra - jak często czyścić kubełek?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Greek » 29 kwietnia 15, 07:27

Wszystko zależy od gęstości obsady, ilości roślin, ogólnej ilości "syfu". Najłatwiej to ocenić patrząc na poziom przepływu - jak zauważam że spada to czyszczę.
Jak założysz jakiś prefiltr na rurę ssącą to wydłużysz ten czas.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 30 kwietnia 15, 09:11

prefiltr - mam - tzn taki koszyk który nie pozwala aby większe części roślin/ ryby wpadły do rury.

Ze względu na mikro pielęgniczki - narazie odpuszcze ale dzięki za info Greek


Czy mam zdemontować warstwy w filtrze i je przepukać - to wystarczy?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Greek » 30 kwietnia 15, 09:44

hadek pisze:prefiltr - mam - tzn taki koszyk który nie pozwala aby większe części roślin/ ryby wpadły do rury.

Bardziej chodziło mi o jakąś gruboziarnistą gąbkę, tudzież nawet jakąś drobną, materiałową siatkę.
hadek pisze:Czy mam zdemontować warstwy w filtrze i je przepukać - to wystarczy?

Ważne - w wodzie z akwarium ;) Musisz to zrobić w ten sposób, żeby po prostu usunąć wszystkie brudy i w ten sposób "odetkać" to co zmniejszyło przepływ.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 21 czerwca 15, 12:12

Mam kilka pytań - ale zanim zadam - kilka fotografii na dzisiaj :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wczoraj przycinałem rosliny bo pod tymi ledami rosną jak szalone ( przynajmniej te mniej wymagające gatunki), pytanie do powyższego zdjęcia - co to są KWIATY?

oraz drugie: już dwie samice złożyły ikre, z ikry pojawiło się za każdym razem około 150 małych - ale po około 2ch tygodniach samica z samcem przestają dbać o narybek i jest przez resztę stada ( w sumie 3 samce + 1 samica) podjadany... jakiś pomyysł - oddać pozostałe do sklepu czy wyłapać narybek do przedszkola?

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 27 czerwca 15, 12:33

Zakwitły - wszystkie trzy:

Obrazek



Obrazek

Awatar użytkownika
sylwekw
Ryba
Ryba
Posty: 422
Rejestracja: 30 grudnia 09, 08:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: sylwekw » 30 czerwca 15, 06:11

Kurde patrzę na zdjęcia i się zastanawiam czy tam w ogóle jest woda :-). Jest bardziej przezroczysta niż w kranie :-)

Widać na pytanie "czy to kwiaty", rośliny same odpowiedziały :-)

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 30 czerwca 15, 06:19

trochę jest, :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości