Drugi (trudny) początek

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 1 kwietnia 15, 13:33

nie chodzi o to że wybrzydzam ale chciałbym ograniczyć liczbę ryb do kilku większych - takie pryncypia:)

niech będzie mało i niech ładnie wyglądają :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: abiba » 1 kwietnia 15, 16:06

piranie będą OK

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 3 kwietnia 15, 20:00

hej, melduje znowu i proszę o podpowiedź:

dziś dokupiłem jeszcze 3 kiryski i mam następujący skład

7 kirysków + 4 glonojady 4 cm + 2 glonojady gimbo ( gigant 7 cm)

chciałem znaleźć jakiś złoty środek i prawie zdecydowałem sie przeźroczki ( piękne zielone/niebieskie/czerwone) - ale doczytałem że one są stucznie farbowane przez wstrzyknięcie farby pod skórę i natychmiast mi przeszło....


akwarium wygląda tak



Obrazek



Obrazek

Obrazek

zdjęcia nie oddają ale bardzo przyjemne dla oka,

pojawiają się 100 nit to brązowych ni to zielonych punktów na szybie - jakieś glony - czy to normalne ( mija równo drugi tydzień od startu) - za bardzo glonojady ich nie jedzą - wolą siedzieć na drewnie ( filrt 24/24) - dołożyć światła na noc? czy wprost przeciwnie - ograniczyć?


zdecydowałem się na 4-5 pielęgnic eliotta - kupuje jutro - 8 - 9cm - z tego co czytałem - nie sa jakoś ekstra agresywne i nie zjedzą mi krzaków...


poratujcie, przynajmniej z tymi glonkami :P -

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: BORYS27 » 3 kwietnia 15, 21:17

projekt bardzo wręcz piękny;) co do tych glonów to pewnie chodzi ci o takie zielone kropeczki?? ja ma takie na szybie tylnej i tylko tam nie wiem czemu nie znikają same a i ciezko usunąć i glonojady też nie dają rady lub mają je w D.. :niewiem: mam to kilka miesięcy juz a ktoś kiedys mi powiedział że od nadmiaru swiatła to wyskakuje hmmm nie wiem nie zagłębiałem się w temacie tego ustrojstwa ;-) ;-) :roll: :roll:
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Sance » 4 kwietnia 15, 06:52

Zielone kropeczki to glony. Tak zwane zielenice. Powstają przy nadmiarze mikroelementów i zdarzają się nawet w najlepiej prowadzonych akwariach. Póki są w małych ilościach na szybie nie ma się czym przejmować i usuwać je w cotygodniowej pielęgnacji akwarium.
Glonojady interesują się glonami tylko jak są małe a i to tylko jako uzupełnienie diety.

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 4 kwietnia 15, 19:30

Dziękuje Borys, Dziękuje Sance

tak jak napisaliście - gąbka kuchenna i nie ma tematu, jest pięknie

zrobiłem małą podmianę wody - 5 litrów, akwa jak nowe, wydłużam światło do 12 bo rośliny wg mnie powoli rosną.


UWAGA: amatorka: to kiryski trzeba karmić? myślałem że żywią się resztkami roślin i mułem (brudami co się pojawiają z nikąd)... kupiłem elioty, po kilku godzinach nakarmiłem je czerwonymi robakami - takiego spędu kirysków/glonojadów no i 5 eliotów nie widziałem :))) - wszyscy przybyli na ucztę.... dobrze bo prawie je zagłodziłem przez moje błędy....

peter10
Ryba
Ryba
Posty: 180
Rejestracja: 4 marca 10, 17:24

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: peter10 » 4 kwietnia 15, 19:49

hadek pisze:kiryski trzeba karmić? myślałem że żywią się resztkami roślin i mułem


Chciał byś jeść własne "gów.o" ? zanim kupisz jakąś rybę to poczytaj troszkę o niej. Ryba ma troszkę rozumu i znajdzie sobie trochę jedzenia ale nie jest to dobre na dłuższą metę w akwarium.

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 4 kwietnia 15, 19:53

tak, nie przemyślałem, może nie gó .no ale coś tam znajdzie, wlałem im na początku trochę rureczników ale chyba nie były dla kirysków.

mam zapas karmy w lodówce i granulki dla pielęgnic, tematu nie ma, ryby przeproszone, lekcja odrobiona.

hadek
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 22 czerwca 14, 18:58

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: hadek » 27 kwietnia 15, 07:00

szybkie info i pytanie:

Eliotki złożyły w piątek ikrę - a od niedzieli kopią :) i wygląda to tak


Obrazek

ale dzisiaj chyba pojawia się nowe życie ( nie mam ślimaków/ani innych stworzeń) - na szybach znalazłem około 40 jajek -kirysków albo glonojadów - obstawiam kiryski:




Obrazek


Obrazek

mam racje?

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Kubutek1990 » 27 kwietnia 15, 09:06

Kiryski się rodzą :smile:

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Sance » 27 kwietnia 15, 20:17

hadek, Tak to ikra kirysów.
Kubutek1990, kirysy sie nie rodzą tylko składają ikrę. A z niej wykluwają się młode.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Kubutek1990 » 27 kwietnia 15, 20:30

Sance pisze:Kubutek1990, kirysy sie nie rodzą tylko składają ikrę. A z niej wykluwają się młode.

Rodzić się = przychodzić na świat, powstawać.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Sance » 27 kwietnia 15, 20:33

Równie dobrze mogą się ocielić. Na pewno rodzić się w stosunku do ryb jest formą niepoprawną ale to ma się nijak do tematu.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Kubutek1990 » 27 kwietnia 15, 20:47

Sance pisze:Równie dobrze mogą się ocielić. Na pewno rodzić się w stosunku do ryb jest formą niepoprawną

Ale poprawną do każdego przejawu życia biologicznego (życie się rodzi, nie wykluwa), gdyż nie musi wskazywać drogi przyjścia na świat. Zalecam Słownik Języka Polskiego, pewnie masz na półce.
Sance pisze:ale to ma się nijak do tematu.

Tu się zgadzamy.

Wasylki
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 31 grudnia 14, 09:08

Re: Drugi (trudny) początek

Postautor: Wasylki » 27 kwietnia 15, 20:52

Jakby to powiedzieć... z większych rybek... to ja też tam widzę "Naleśniki" :mrgreen:

Projekt super, tym bardziej, że coś podobnego też brałem pod uwagę u siebie (chodzi o ustawienie i budowa zbiornika).

Jeśli nie paletki to skalary w naturalnych im barwach (są śliczne i będą Ci tam pasowały moim zdaniem) i są łatwiejsze w obsłudze niż paletki, ale za to nie takie piękne. :mrgreen:
Ojciec & Syn

54 L 60x30x30
980 L 200x70x70
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=41556

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości