Samica gupika - ikra.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 16 czerwca 14, 15:10

A tak na poważnie. Zakupiłam pewnego rodzaju kotnik do przetestowania na gupikowych i od kilku dni siedzi w nim jedna Pani Gupikowa. Miała termin porodu na wczoraj. Dziś wróciłam z pracy i znalazłam na dnie kotnika co ? Otóż to, IKRA ! :D Hahaa. Dobra, bez jaj, nie róbcie ze mnie idiotki, wiem że to nie może być ikra ;) Gupiki są jajożyworodne. Ale pytanie brzmi - co to cholera jasna jest ?! Małych nie ma, dziś wracam z pracy a gupikowa o połowę chudsza i na dnie leżą te złote kuleczki, złoty deszcz spadł ?

Czy ktoś ma jakiś pomysł ? Załączam zdjęcia, jakość nie powala, ale wkońcu to tylko lustrzanka w rękach amatora ;)

Obrazek

Obrazek

Z góry dzięki :D

Awatar użytkownika
morpheusgirl
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 16 grudnia 13, 13:08

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: morpheusgirl » 16 czerwca 14, 15:47

Na mój gust to niezapłodniona vel nierozwinięta ikra. Czasami się zdarza.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 16 czerwca 14, 15:49

Znaczy się coś w stylu poronienia ? tak coś czułam. przykro trochę :(

Awatar użytkownika
morpheusgirl
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 16 grudnia 13, 13:08

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: morpheusgirl » 16 czerwca 14, 15:51

Coś w tym stylu, nic już z tego nie będzie. Nie ma się co smucić, za miesiąc znów będą młode ;-)

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 16 czerwca 14, 15:54

Wiem, wiem. Czy to może być wina kotnika, może jej nie odpowiadać i jest na przykład za mały, za ciasny, nie ma roślinności bądź po prostu czuje się samotna/zestresowana i dlatego taki efekt ? Z kotnikiem to była próba, nie kosztował dużo, myślę czy go nie odstawić na bok i zostawić mamusie w ogólnym, żeby sobie na spokojnie rodziły, co wyłowię to wyłowię, a co nie to do selekcji naturalnej, albo w ogóle nie będę już odławiać - młodych mam dość, będzie i tak wystarczająco kolorowo i gupikowo w akwa.

Awatar użytkownika
morpheusgirl
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 16 grudnia 13, 13:08

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: morpheusgirl » 16 czerwca 14, 15:58

Ja mam gupikową na przetrzymanie, bo znajomemu akwa pękło. Niedawno się okociła normalnie w ogólnym, nic nie odławiałam, jakieś 2-3 sztuki czasami pływają w roślinach.
Ale to tylko dlatego, że nie chcę plagi gupików, zwłaszcza że nie są moje i nie chcę ich mieć :D. Jeśli masz na nie zbyt (znajomi czy jakieś sklepy zoologiczne) to możesz odławiać, jeśli nie to zostawiłabym sprawę naturze.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 16 czerwca 14, 16:03

Na początku chciałam się troszkę gupików dorobić, bo mam akwarium jakieś 3 miesiące i celowo kupiłam małą ilość rybek, żeby samemu hodować. Oczywiście gupiki to początek, mam około 20 małych. Poza tym planuję rozmnożyć neony niebieskie (słyszałam, że nie jest łatwo) i zbrojniki. Szykuję się do zakupu trzeciego akwa, ok 50-60 l. I cały czas mam problem, bo strasznie męczy mnie na skalary. Ogromnie mnie te ryby fascynują i chyba ich nie odpuszczę. I tak myślę, czy może nie przeprowadzić gupików z neonami do nowego, mniejszego akwa, a 112 l zostawić dla skalarów... Trudny temat. Jeślibym na to się zdecydowała, to rzeczywiście wtedy zostawię sprawę naturze i co przeżyje, to będzie, a co zostanie zeżarte, brzydko mówiąc, to oszczędność na jedzeniu :P A tak poważnie, to do tak małego akwa nie mogę szaleć, więc selekcja naturalna będzie dobrą opcją. No ale nie wiem, te skalary... ach, one.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: kuba4410 » 16 czerwca 14, 20:01

Sałatka pisze:112 l zostawić dla skalarów...

Fatalny pomysł ;) Akwa za małe.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 16 czerwca 14, 20:25

kuba4410 pisze:
Sałatka pisze:112 l zostawić dla skalarów...

Fatalny pomysł ;) Akwa za małe.


No wiem właśnie i strasznie nad tym ubolewam ;( właśnie czytam od kilku dni miliony for i stron internetowych, przewertowałam 3 książki i analizuję cały czas. Tak czy siak będę w przeciągu 3-4 lat kupować większe akwarium (zaczynałam na 30 l, teraz jest 112, za miesiąc-dwa dojdzie ok 50-60 l do tego). Planuję kupić ok 350 litrów. I docelowo byłby to baniak dla skalarów. Pytanie jak szybko skurczybyki rosną, bo nie sądzę żeby np maleństwa potrzebowały tyle samo miejsca co dorosłe osobniki ? w moim zaufanym sklepie do sprzedaży są 2,5-3 cm skalary, w których się zakochałam. Czy nie starczy im na jakiś czas 112 l ? Nie chcę ławicy, chcę tylko jedną parkę. Jedną piękną parkę i nic więcej w akwa. Z jednej strony pukam się w czoło, a z drugiej strony zawsze jest nadzieja... zakochałam się w tych rybach i bardzo bym chciała je mieć, ale tez nie chcę trzymać ich w akwa, w którym będzie im zbyt ciasno i nie będą miały odpowiednich warunków. Więc jak to jest ? Albo mnie kopnijcie na otrzeźwienie, albo nie wiem co...

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: kuba4410 » 17 czerwca 14, 15:58

To zależy jak długo chcesz je trzymać w tych 112l. ;)

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Kaef'son » 17 czerwca 14, 16:34

Szybko rosną.

Awatar użytkownika
mlaQ
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 28 lutego 14, 15:27
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: mlaQ » 17 czerwca 14, 17:03

Sałatka pisze:Nie chcę ławicy, chcę tylko jedną parkę. Jedną piękną parkę i nic więcej w akwa.

Nie rób tego!
Po pierwsze te ryby lubią swoje towarzystwo i wolą pływać ławicą, a nie samotnie.
Po drugie skalary dobrze karmione(chyba nie będziesz ich głodzić) rosną na prawdę szybko.
Po trzecie skalary lubią popływać na całej długości akwarium i pięknie się między sobą ganiają - czasem wydaje mi się, że moje 200l już jest za małe dla 6 sztuk po 6cm długości lecz około 10-12cm wysokości :P
"Z dokładnością atomowej sekundy globalnej
Wyruszyliśmy ratować świat."

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 17 czerwca 14, 17:25

myślałam 2-3 lata maks. I tak i tak kupię większe, nic mnie nie powstrzyma :P

mlaQ przekonałeś mnie. Będzie mi przykro, jak nie będą miały dobrze u mnie :( jak kupię >300 l to wtedy będę hodować te piękne ryby. Dzięki za rady :)

Awatar użytkownika
mlaQ
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 28 lutego 14, 15:27
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: mlaQ » 18 czerwca 14, 11:47

Uff...całe szczęście :)
Żal mi patrzeć na te skarłowaciałe skalary u niektórych.
Pozdrawiam Cię i życzę zapału i wytrwałości przy przyszłych zbiornikach!
"Z dokładnością atomowej sekundy globalnej
Wyruszyliśmy ratować świat."

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Samica gupika - ikra.

Postautor: Sałatka » 18 czerwca 14, 18:12

Dzięki !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości