Paletki w akwarium 120l.

Marek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 04, 17:41

Paletki w akwarium 120l.

Postautor: Marek » 9 lipca 04, 13:46

Jaki filtr i akcesoria najlepiej zastosować w zbiorniku 120l,chcąc w nim trzymać paletki.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: Hawk » 9 lipca 04, 15:18

hmm Marek a ile ty w nim chcesz ich trzymac?? Jak dla mnie to ten baniaczek jest trochu malawy no ale... Filtr musi byc wydajny ale z niezbyt szybkim pradem wyplywajacej wody, kubelek jako filtr biologiczny i RO jezeli chcesz je rozmnozyc.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Marek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 04, 17:41

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: Marek » 10 lipca 04, 08:20

a ile maksymalnie mogę trzymać w takim baniaku.A może para paletek i jakieś rybki im odpowiadające. I jeszcze mały drobiazg , co to jest RO.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: Hawk » 10 lipca 04, 08:53

RO to filtr odwroconej osmozy. Filtr ten przyczepiasz do kranu aby uzyskac wode odpowiednia do rozmnazania paletek. RO stosuje sie nie tylko z paletkami.
120 litrowe akwarium jezeli masz standartowe to jest to 40 cm wysokosci i jest zbyt niskie dla palet. Potrzebne by bylo te 55 cm .
Ogolnie trzeba liczyc 50 litrów wody na jedna paletke. Wiec 2 to tez troche malo bo to rybcia bardziej stadna, Na umieszczenie wiekszej ilosci palet mozna myslec przy wiekszych baniaczkach np. na 300 L - 8 sztuk.
Ja bym odradzal Ci paletki do tak malego akwa :?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: Idzikowski » 11 lipca 04, 16:51

Co do niewieczy co to jest RO przy myśleniu o paletkach w akwa to musisz jeszcze sporo poczytać.

Przede wszystkim musisz pochodować inne troszkę bardziej wymagające ryby niz mieczyki itp itd, ale mniej niż paletki.

Co do akwa to jest ono za małe na paletki, nawet na jedną parkę. Wysokość powinna być minimum 50cm.

Filtr musi być bardzo wydajny jednak jak powiedziała kolega nie może powodować zbyt silnego ruchu wody.

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: tomeek7 » 12 lipca 04, 09:54

ja osobiscie odradzilbym ci trzymanie tych paletek, zrob np. biotop amazonii, tez bedzie ladnie wygladac
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

Re: Paletki w akwarium 120l.

Postautor: mupet » 14 lipca 04, 20:22

Mi sie tez podoba biotop indonezyjski::D Taki baniaczek jak twoj mozna by fajnie urzadzic:PMoglbys dac tam niektore gatunki brzanek, przedewszystkim sumatre hehe bardzo ja lubie :D Moglbys takze wpuscic badisa blekitnopletwego, szczupienczyki a takze pare gurami i pretnikow:D powodzenia :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości