bocja tygrysia

Awatar użytkownika
kozz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 04, 20:20

bocja tygrysia

Postautor: kozz » 20 maja 04, 20:31

Zauwazylam, ze moje 3 bocje osatatnio stracily kolor, maja tez troche poobgryzane ogonki :( . Kazda z nich ma niepokojace czerwone pregi na pletwie ogonowej. Takze podstawy pletw piersiowych i brzusznych sa zaczerwienione. :cry: :cry: Jedza z apetytem i zachowuja sie tak jak wczesniej tzn: w dzien zazwyczaj schowane w korzeniu, a wieczorem lubia sie troche pogonic. Nie wiem dokladnie co im dolega, prosze o pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: bocja tygrysia

Postautor: Saiqpat » 21 maja 04, 17:09

Przedewszystkim jak duze masz akwarium. Bez tego nie mozna nic powiedziec. Istnieje mozliwosc ze jest male i jesli posiadasz bocje tygrysie jak w tytule tego posta to moglo dojsc do walki miedzy nimi.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: bocja tygrysia

Postautor: Swamp » 22 maja 04, 14:28

proponowalbym odsadzenie jednej zbocji do innego malego akwa i obserwacje jej przez 4 dni conajmniej.

Widoczne ,,żylki,, tzn czerwone pasma i zaczerwieninia podstw płetw to moze byc oznaka inwazji cekari ,a to nie ebdzie wesolo...

Czy bocje maja jakie sinne objawy np przyspieszone oddychanie??

Ja mam spore stadko bocji siatkownaych i czasami one zminiaja swoje barwy(bledna)ja sie je wystraszy- top normlane .Bocje to sa bardzo,,uczuciowe rybki,,,potrafia spac ,,do gory nogami" lub na boku nawet.

Sprubuj opisac cos sie dzieje z bockami jak najbardziej szczgolowo(oraz podaj parametry akwa (min. ph i temp wody ) ).
A moze masz za duze wachania temp?- bo tego bocje nieznosza.
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości