Problem z wodą

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Problem z wodą

Postautor: Monikaaa » 4 lipca 04, 15:35

HE. MAM PYTANIE. STANDARDOWE, ALE JA MAM PROBLEM. JAK UTRZYMAÆ KRYSTALICZNĄ WODÊ W AKWARIUM? JAK ZMIENIÊ JĄ, TO JEST "CZYSTA" PRZEZ OKOŁO TYDZIEÑ. POTEM MÊTNIEJE. AKWARIUM MA 63L, RYBEK JEST 14 - NIEDUŻE. Z GÓRY DZIEKUJÊ ZA ODPOWIEDŹ.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wodą

Postautor: Idzikowski » 4 lipca 04, 15:48

Wywnioskować mozna, że w takim razie woda przez tydzień jest OK, a potem się "psuje"....tzn, że nie podmianiasz co tydzień wody, a powinnaś.

Woda, po tygodniu robi się już "stara" i dlatego nie jest już przeźroczysta, poprostu.

Powiedz jakie masz filtry, dokładnie ryby co jest w akwa, jaki wystruj itp itd.

marvoj
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 10 lipca 04, 14:40
Lokalizacja: z domu

Re: Problem z wodą

Postautor: marvoj » 10 lipca 04, 14:51

Miałem ten sam problem. Kupiłem większy filte, wymieniam co tydzień wodę nie całą oczywiście, zabrałem akwarium od okna, kupiłem jakąś roślinę co żywi się rozpuszczonymi w wodzie zanieczyszczeniami (przynajmniej tak sprzedawca mi powiedział) i jeszcze chcę zmienić oświetlenie na nieco mocniejsze.

Elixir
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 9 lipca 04, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z wodą

Postautor: Elixir » 10 lipca 04, 15:24

Może powinnać użyć Tetra Aqua Easy Balance to ograniczy wymiane wody i sprawi, ze woda nie będzie mętna. Powiedz jakie masz ryby. Jeśli to ryby należące do rodziny kąsaczowatych to one raczej tak nie brudzą natomiast jeśli trzymasz tam inne ryby takie jak zbrojniki, pielęgniczki i inne to twoje rybki przyczyniają się do zanieczyszczeń.
Moim zdaniem powinnaś też zakupić nowy filtr o większej mocy.
A i tak co do tych roślin. Wszystkie rośliny pobierają z wody różne związki, które nie są szczególnie mile widziane przez ryby , więc twoja roślinka jest jak kazda inna. Przynajmniej tak uwazam. Może jednak ktoś ma inne sądy na temat tej ,,magicznej roślinki".Życze sukcesóww hodowli rybek. :D
Życzę wszystkim sukcesów w hodowli ryb...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem z wodą

Postautor: Hawk » 10 lipca 04, 17:14

Elixir,
1. Im mniej chemii tym lepiej
2.
to ograniczy wymiane wody i sprawi, ze woda nie będzie mętna.

WODE TRZEBA PODMIENIAC CO TYDZIEN
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Elixir
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 9 lipca 04, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z wodą

Postautor: Elixir » 10 lipca 04, 20:40

Są różne szkoły dotyczące używania ,,uzdatniaczy wody"....
Życzę wszystkim sukcesów w hodowli ryb...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wodą

Postautor: Elmo » 11 lipca 04, 01:12

Hejka :)

Nadfiltracja napewno nie zaszkodzi, trzba jedynie uważac na prąd wody któy zazwyczaj sie tworzy gdy uzywamy w zbiorniku "filtra ponad wymiar ":) chodzi głownie o rośliny i ryby nie lubiace dużego rądu wody ale to możan łatwo załatwić np: kierując strumień wylotowy na scianę akwarium :) No ale nie o tym mieliśmy mówić :P . Monika a czy twoj zbiornik jest już dojrzały ???? miałem ten sam problem na początku i utrzymywał się przez ok 2 mieśiące (tyle stabilizowały się warunki ???? .. możliwe ) ale uzbroiłem się w cierpliwość i natura zrobiła swoje ... no chyba że to dojrzały baniaczek to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej ..... Co do podmianek ja osobiscie podnieniam wodę w ilości 30% co dwa tygodnie (mowa o baniaczku 63L) i woda jest kryształ jedynie kolorek ma cherbaciany ale to przez korzeń i torf , wiec jeżeli w zbiorniku jest ustabilizowana sytuacja myślę że można troszkę naciągnąc te wszechodecne "schematy" ale to jest sprawa indywidualna i zalerzy od wielu czynników . Dodam tylko że w tym akwa zastowalem filterek ponad wymiar producent podaje jego wydajnośc jest dla zbiorników od 100 do 200 Litrów .

Jak zjechalem z tematu to sorki :P

Pozdrawiam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości