Bocje niszczyciele lotosów?

Rulez
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 czerwca 04, 20:11

Bocje niszczyciele lotosów?

Postautor: Rulez » 2 lipca 04, 20:30

Planuję obsadę paletek a z nimi dość dużo rośłinek. Mianowicie na roślinkach pojawiły się ,,krwiożercze ślimaczki" oczywiście to przenośnia ale dzięki ich działaniu mozna je takimi nazwać. Najbardziej ucierpiał na tym lotos tygrysi ponieważ porobiły w nim dziury . Po nocy widziełm ich coraz więcej-I ślimaków i dziur w liściach. Postanowiłem się zemścic i kupiłem bocje na razie do 60 litrowego zbiorniczka , w którym aż do startu 200 litrowego akwarium miały poczekac tylko miesiąc. Lecz dowiedziałem się, że bocje mogą niszczyć roślinki! Czy jak bocje wyjedzą ślimaczki to czy nie bocje zaczna obgryzac delikatnego lotosa,żabienice,lilaeopsis,anubiasy ,nurzańce ,kabomby,zwartki? Proszę odpiszcie bo inaczej będę zmuszony sie ich pozbyc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Cześć

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bocje niszczyciele lotosów?

Postautor: Idzikowski » 2 lipca 04, 20:49

Co do bocji to powiedz nam wpierw jakie to są bocje...choć zakładam, że mowa of cors o wspaniałej.

Bocje te są prawdziwymi "psami" na ślimaki. Bardzo szybko i skutecznie je wybiją co do jednego. Niestety czasem zdarza się, że w czasie poszukiwań i ataków na ślimaki bocje mogą niszczyć delikatne rośliny. Jednak to są ogólnie przyjęte poglądy co do bosji, u mnie mimo, że były ślimaki to stadko bocji wybiło je skutecznie nie uszkadzając przy tym żadnych roślin.

Pamiętaj, że bocje są stadne i minimum to 5-6 sztuk bocji.

Można także próbować sztuczki z marchewka na ślimaki jednak szczerze mówiąc malo skuteczna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości