akary

Kr3ciK
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 2 czerwca 04, 11:23
Lokalizacja: Białystok

akary

Postautor: Kr3ciK » 1 lipca 04, 14:15

mam pytanie dotyczace wielkosic ryb akary pomaranczowopletwe kupilem 4 sztuki jakies 3 miesiace temu kazda takiej samej wielkosci po 3 miechac roznica miedzy nimi jets ogromna 2 z nich maja po prawie 10 cm a 2 pozostale okolo 4- 5cm max czemu tak jets karmie je 2 razy dziennie rano ochotka mrozona a wieczorem terta multimix z domieszka tropical cichlid color?

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: akary

Postautor: Idzikowski » 1 lipca 04, 23:10

Może to wynikać między innymi z tego, że dwa większe osobniki dominują wybitnie mocno w akwa i pozostałe nie mają dostępu do pozywienia tak intensywnego by rosły tak szybko jak tamte dwie. I to jest to najrozsądniejsze chyba....choć pamiętać należy, że samice są mniejsze i przy agresywnych samcach także dużo wolniej rosną od nich jednak nie są to tak duże ryby, szczególnie, że rosna powoli nie od teraz tylko od samego początku, a wtedy pewnie jeszcze nie było ani zalotów ani kombinacji alepjskich.

Pokarm podajesz dobry, ale i tak zrezygnowałbym z ochotki. Podawaj im zamiast niej wodzienia/szklarkę mrożoną lub żywą. Moje wszystkie pielęgnice za nimi szaleją, a na dodatek nie są tak zanieczyszczone jak ta cała ochotka.

Ps. Sama akara rosnie według źródeł to 30-35cm. Ja raczej nie spotkałem większej niż 25cm i raczej się nie spotyka, nawet w ZOO. :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości