porady dotyczące czyszczenia akwarium

monisiaq
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 19 września 13, 14:26

porady dotyczące czyszczenia akwarium

Postautor: monisiaq » 19 września 13, 14:42

Witam. Jestem tu nowa więc za wszelkie niedociągnięcia z góry przepraszam. Chciałam zasięgnąć porad co do swojego akwarium a mam je już ponad rok , chodź od niedawna jest takie jak chciałam. To co mogę o nim powiedzieć pojemność 60l. Obsada:7xneon innesa, 5x razbora klinowa, para mieczyków hellera, 2xkirys spiżowy,harem bojowników 1samiec 2 samiczki,1xzbrojnik niebieski. temp.26 stopni.podmiana wody co dwa tygodnie 15l-woda destylowana. nawóz do roślin Planta Gainer Clasic. Roślinki 5x anubias. i 5 innych których nazw nie pamiętam ale oceniam że dosyć dobrze mi wszystkie rosną. mam jeszcze korzeń i kokos. podłoże ok 6cm piasek do połowy druga połowa coś w podobie lawy wulkanicznej. i przy podmianie wody używam oczywiście odmulacza aczkolwiek mam gęsto posadzone roślinki i ciężko mi się go używa i zauważyłam że w tej ,,niby" lawie wulknicznej jest sporo ,,syfku" mam się tym przejmować?????? czy wyciągać rośliny i czyścić dokładnie?? czego nie chiała bym robić. co mi poradzicie????? a i filtr kaskadowy fzn2. z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: porady dotyczące czyszczenia akwarium

Postautor: marrkus85 » 22 września 13, 16:27

Witamy na forum.
Ryby Ci nie chorują? Na początek zredukuj obsadę, oddając część ryb. Aby to zrobić załóż temat w dziale Obsady. Tam pomożemy dobrać Ci zwierzaki do twojego baniaka.
Poczytaj przyklejone tematy. Jest w nich sporo wartościowych wiadomości dla początkujących.
Osobiście nigdy nie odmulam akwa, chyba że wydarzy się coś typu wpadnięcie puszki z paszą do wody, bądź sypnie się zbyt dużo pokarmu. Syfkiem się nie przejmuj, masz porządny filtr który, spokojnie wyrobi na Twoje akwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości