Moja mrożonka

luki95wrc
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 12 lutego 13, 15:12

Moja mrożonka

Postautor: luki95wrc » 19 kwietnia 13, 16:51

Witam, zakupiłem dzisiaj mrożony pokarm - larwy czarnego komara, 1 raz kupiłem mrożonkę i nie wiem czy dobrze wybrałem. Moja obsada to kiryski pstre, gupiki pawie oczko, neony innesa i kakadu 1+2. Akwarium 112l. Czy ten pokarm jest dla nich odpowiedni? Jak podsawać takie pokarmy od razu do zbiornika i tam ma się rozpuszczać czy rozpuścić w szklance i wlać wszystko razem? Na przyszłość jakie polecacie mrożonki a jakie nie. Z naciskiem na pokarm dla kakadu te mrożonki kupiłem.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja mrożonka

Postautor: deXter » 19 kwietnia 13, 18:24

Po pierwsze nie karmimy jednym pokarmem.
Powinno się dać na sitko i przelać pod kranem chyba, że to artemia to wtedy bardzo drobne sito.

Ja zawsze kupowałem mixy, artemię i kryla, jak był to oczlik.i do tego wszystkiego i tak starałem się je mieszać.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

luki95wrc
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 12 lutego 13, 15:12

Re: Moja mrożonka

Postautor: luki95wrc » 19 kwietnia 13, 18:57

Wiem, byłem w 3 sklepach w moim mieście i nigdzie mixów nie mieli, to kupiłem na próbę tego komara, karmie je jeszcze spirulina i zwyklymi platkami, tabletkami i granulatem.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Moja mrożonka

Postautor: Hunter » 19 kwietnia 13, 19:54

Pokarm może być. Tylko tak jaki pisze dex, jeden to za mało. Suchy pokarm powinien stanowić dodatek, a mięso powinno być przeważać. Z roślinnych spirulina jest, to dobrze.

Pytasz jakich mrożonek unikać, zatem ochotki i mięs zwierząt stałocieplnych, np serce wołowe.

Ja 1/4 kostki artemi wrzucam do strzykawki 5ml, strzykawką nabieram wody, jak artemia się rozmrozi to kilka razy wstrzykuję pokarm z wodą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: Moja mrożonka

Postautor: Dyzioo » 23 kwietnia 13, 13:02

Ja wrzucam kostkę do szklanki, zalewam ciepłą gotowaną wodą i po około kwadransie podaje strzykawką.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości