Akwarium 120L

sebic
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 29 marca 13, 13:04
Lokalizacja: Staszów

Akwarium 120L

Postautor: sebic » 29 marca 13, 13:26

Witam zakupiłem dzisiaj akwarium 120L z pokrywą.. I chciał bym się was zapytać jak to zrobić aby było ładnie?? jakie kamyki co jest potrzebne aby były żywe i ladne rośliny. Do tego akwarium posiadam 2 filtry Aqnel do akwarium 120L... Powiedzcie mi jakie ryby,jakie rośliny. ???? Bo nie mam pomysłu jak to ładnie zrobić
SEBIC

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Akwarium 120L

Postautor: przemekkmmz » 29 marca 13, 15:30

Aj, napisz dokładnie co to za filtry, jeśli wewnętrzne może być ciężko...

Napisz dokładnie jakie masz jakie masz oświetlenie i jakie masz parametry wody kranowej, wtedy my postaramy się doradzić jak najlepiej.

btw chyba zły dział wybrałeś.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: Akwarium 120L

Postautor: Spicy99 » 30 marca 13, 16:04

Najpierw przede wszystkim skup się na tym aby to akwarium miało coś wspólnego z akwarystyką, poprawny start, dobór sprzętu, obsady itp. o aranżacje będziesz się martwić później ;)
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marecky
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 lutego 13, 17:48
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Re: Akwarium 120L

Postautor: Marecky » 31 marca 13, 18:57

sebic pisze:Witam zakupiłem dzisiaj akwarium 120L z pokrywą.. I chciał bym się was zapytać jak to zrobić aby było ładnie?? jakie kamyki co jest potrzebne aby były żywe i ladne rośliny. Do tego akwarium posiadam 2 filtry Aqnel do akwarium 120L... Powiedzcie mi jakie ryby,jakie rośliny. ???? Bo nie mam pomysłu jak to ładnie zrobić


Cześć sebic. Jeśli to standardowa pokrywa i nieprzerabiane oświetlenie to jakieś zwartki, micosorum na korzeń i anubias. Stadko rasbor ( może hengeli ? ), zwinniki blehera i ramirezki. Na dno cierniooczki i jakieś większe krewetki. Podłoże żwir rzeczny, otoczaki i ze dwa korzonki, łupina orzecha kokosowego porośnięta mchem. To tak na szybko. Marecky

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium 120L

Postautor: deXter » 31 marca 13, 20:14

Marecky pisze:rasbor ( może hengeli ? ), zwinniki blehera i ramirezki. Na dno cierniooczki i jakieś większe krewetki.

Może jednak poczekaj na parametry wody, których i tak możemy nie dostać :P

Ja bym tam robił Low Tech dla początkującego jest w sam raz według mnie.
Biomasa zabezpiecza go przed błędami, ma dużo rybek w sumie bo przerybienie wskazane, przekarmienie nie grozi :D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości