Dziwne zachowanie rybek

Gottii
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 04, 11:04

Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Gottii » 28 czerwca 04, 11:10

Witam mialem ospe wyleczylem mialem plesniawke wyleczylem, lecz po niej moja molinezja zaczela sie dziwnie zachwywac spochly jej oczy i stala sie jakas ospala plochliwa i zdretwiala minol tydzien molinezja zdechla przed smierciom plywala dziwnie bo tak jak hodzi wiertlo. U reszty ryb zauwazylem ze sa jakby bardzo zdenerwowane i plywajom bardzo dziwnie tzn plynom nagle zmieniaja kierunek i plywajom dalej ale bardzo nerwowo majom tesz dziwne odchody dwie czarne molinezje po karmieniu majom odchody wielkie i jakby nie do konca strawione w formie takiej galarety lecz nie som one przezroczyste mieczyk natomiast samica czesc odchodow sucha jakby przerobiona na caacy czesc przezroczysta i tak nap 1 cm normalnie 2 przezroczyste i znow 1 normalny. czy ktos wie co to za kolejne colerstwo sie doczepilo do mojego akwa ??

[ Dodano: 2004-06-28, 14:18 ]
czy na serio nikt nie ma zadnego pomyslu co to moze byc i czym spowodowane bo boje sie ze padna mi wszystkie rybki :(

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: suncho » 28 czerwca 04, 16:47

A czy usunaleslekarstwo po wyleczeniu ryb? To bardzo wazne.

Gottii
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 04, 11:04

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Gottii » 30 czerwca 04, 07:00

tak robilem podmiane wody jusz 2 krotnie

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Hawk » 30 czerwca 04, 08:07

ale chodzi o usuniecie lekarstwa z wody poprzez jego odfiltrowanie przez węgiel? Po podmianie i tak zawsze zostana jakies zwiazki danego lekarstwa.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Gottii
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 04, 11:04

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Gottii » 30 czerwca 04, 08:51

uzywam filtru Trubo Filter 350 ma gabke i nie wiem czy zawiera jakoms ceramike czy jest to wegiel tylko przez niego woda jest czyszczona i napowietrzana

Awatar użytkownika
Robert
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 13 czerwca 04, 11:42
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziwne zachowanie rybek

Postautor: Robert » 3 lipca 04, 08:22

Nawet jak w nim miałeś węgiel a używasz go kilka tygodni to węgiel trzeba zmienić
na nowy .
Osobiście jeszcze podmieniłbym kilka razy wodę .
Pozdrawiam :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości