slimaki w akwarium

Darius
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 12, 11:19

slimaki w akwarium

Postautor: Darius » 22 listopada 12, 20:35

Vitam !
Dostalem od znajomego slimaki takie male czarne ,,swiderkowate,, slyszalem ze to dobry pokarm dla Bocji na razie trzymam je w sloiku i nie wiem co zrobic ?? mam parke Bocji razem z pyszczakami i osobne akwa tylko z pielegnicami Sajica i blekitnopletwy mam zamiar dodac je do Sajica i tylko wybierac od czasu do czasu aby karmic Bocje ale jak sie to rozmnozy ??

Lula007
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 24 kwietnia 12, 11:57
Lokalizacja: Zawiercie

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Lula007 » 23 listopada 12, 12:09

co to za bocje? trzymanie ich z pyszczakami to nie najlepszy pomysł. A co do ślimaków to boćki szybko je zjedzą

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: slimaki w akwarium

Postautor: deXter » 24 listopada 12, 10:10

Darius pisze:ocje ale jak sie to rozmnozy ??

Trzeba wiedzieć najpierw co się ma ;]
Potem skorygować obsadę bo jest tragiczna.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Dyzioo » 25 listopada 12, 02:06

Bocje albo pyszczaki to co do obsady; świderki - poczytaj sobie o nich, wystarczy wpisać w Google - bardzo pożyteczne są, a jak Ci się rozmnożą to się ciesz.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Darius
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 12, 11:19

..

Postautor: Darius » 25 listopada 12, 12:02

Tak ! mam parke Bocji Wpanialej razem z Mbuna i Domasoni od 6 mieiecy i jakos nikt sobie w droge nie wchodzi Mbuna nie gonia Bocji i odwrotnie nie wiem dlaczego to dla Ciebie takie dziwne ?? ;))))))

Awatar użytkownika
adam5454
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 871
Rejestracja: 24 grudnia 11, 19:04
Lokalizacja: Kisielów

Re: slimaki w akwarium

Postautor: adam5454 » 25 listopada 12, 12:16

Bo są z różnych kontynentów, i mają inne wymagania.
To tak jakbyś nagle kazał arabowi mieszkać razem ze sobą. ;]

Darius
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 12, 11:19

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Darius » 25 listopada 12, 15:16

Teraz i ,,murzyni,, swietnie radza sobie na Alasce takze.... ;))) skoro nie ma bijatyk wsrod moich ryb nie widze podstaw aby pozbyc sie Bocji malo tego !! 3 samice jedna Mbuna druga Domasoni i trzecia Yellow maja ikre w pyskach juz sa przeniesione do innego akwa JUUUUUPIII !!! :)))))

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Dyzioo » 25 listopada 12, 23:48

Szanowny Dariusie,

upierasz się przy swoim ale widocznie nie wiesz nawet o wymaganiach ryb jakie masz, to trochę Ci napiszę :


1.
:arrow: Bocja preferuje miękką i kwaśną wodę, źle natomiast znosi wodę z kranu.
- a dokładniej :

Bocja wspaniała (Chromobotia macracanthus syn. Botia macracanthus) słodkowodna ryba z rodziny Botiidae, wcześniej klasyfikowanej w randze podrodziny Botiinae w piskorzowatych. Gatunek bardzo popularny w akwarystyce.

Pochodzenie: Sumatra i Borneo. Środowisko życia – słodkowodne zbiorniki wodne o zamulonym dnie, temperaturze 24-28 °C, twardości 5–10°n i odczynie pH 6,0–7,5.

Bocja wspaniała żywi się zarówno pokarmem roślinnym jak i zwierzęcym, chętnie zjada ślimaki wodne. W warunkach naturalnych ryby te osiągają długość 30 cm, w warunkach akwariowych rzadko przekraczają 20 cm. Największą aktywność wykazują o zmierzchu i w ciągu nocy. Cechą charakterystyczną wszystkich bocji są 4 pary wąsów znajdujące się w okolicach otworu gębowego.

Bocja wspaniała jest rybą stadną. Jej hodowla wymaga stosunkowo dużych zbiorników. Przetrzymywanie tych ryb w zbiornikach o pojemności poniżej 200 l i w liczbie poniżej 3-4 sztuk jest niewskazane. W towarzystwie ryby są ciekawskie, wykazują dużą aktywność, trzymane pojedynczo są ospałe, mogą również zachowywać się agresywnie. Akwarium powinno być gęsto obsadzone roślinnością oraz powinno posiadać szereg kryjówek w postaci zatopionych korzeni, skorup orzechów kokosowych itp. :!: :!: :!:
- ( Mam nadzieję, że wiesz jaki wpływ na parametry wody ma drewno ).


2.
Pyszczaki : Woda w akwarium z pyszczakami powinna być twarda i zasadowa.
:arrow: Labidochromis caeruleus – gatunek słodkowodnej ryby z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae). W akwarystyce nazywana jest pyszczakiem yellow, pyszczakiem żółtym lub cytrynowym. Poławiana komercyjnie jako ryba akwariowa,

Temperatura wody 24-27 °C[4]
Twardość wody twarda 8-25°n[4]
Skala pH 7,3-8,8[4]

Występowanie:
Gatunek endemiczny północno-zachodniej części jeziora Malawi w Afryce, pomiędzy Chirombo Point i Charo, oraz w zachodniej części jeziora pomiędzy przylądkiem Kaizer (Tanzania) a Londo (Mozambik). Występuje w litoralu skalistym na głębokościach poniżej 10 m (przeważnie 25 m). :!: :!: :!:

To tak z grubsza co wiem i znalazłem w 5 minut w Wikipedii, żeby nie stawiać tylko na swojej wiedzy,wystarczy trochę poszukać i poczytać.
- gdybyś Ty pojechał do Afryki to zapewne nie za bardzo odpowiadałby Ci tam klimat, oczywiście w naturalnych warunkach :mrgreen: .


Czyli spełniając warunki jednym męczysz drugie a gdybyś chciał jakoś wyśrodkować oba wymagania męczysz wszystkie ryby. :!:

Chyba juz wiesz dlaczego jak to napisałeś jest to dla mnie "dziwne "...........

Proponuję Ci jak najwięcej: :czytaj: :czytaj: :czytaj: :czytaj: :czytaj:
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Darius
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 listopada 12, 11:19

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Darius » 1 grudnia 12, 10:46

Dziekuje za krotki opis ryb ale zajmuje sie pyszczakami juz od 2 lat i to co napisales juz daaaawno temu czytalem ;) wiem takze co do stanu wody miedzy bocjami a pyszczakami wiec... jesli rybom cos nie odpowiada okazuja to w nie naturalny sposob lub zapadaja w jakies choroby niestety moje ryby niczego takiego nie okazuja bo jak wiadomo nie moga nas o tym powiadomic slownie ale swoim zachowniem takze.. dziekuje za drobna porade ;p

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Hunter » 1 grudnia 12, 19:04

Darius pisze:jesli rybom cos nie odpowiada okazuja to w nie naturalny sposob lub zapadaja w jakies choroby niestety moje ryby niczego takiego nie okazuja

"niestety"? :neutral:

Nieodpowiedzialne zachowanie jak na akwarystę.

Samo to połączenie jest nienaturalne, więc co tu dużo dyskutować? ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: slimaki w akwarium

Postautor: Dyzioo » 2 grudnia 12, 00:20

Hunter pisze:
Darius pisze:jesli rybom cos nie odpowiada okazuja to w nie naturalny sposob lub zapadaja w jakies choroby niestety moje ryby niczego takiego nie okazuja

"niestety"? :neutral:

Nieodpowiedzialne zachowanie jak na akwarystę.


Własnie,

Darius pisze:zajmuje sie pyszczakami juz od 2 lat i to co napisales juz daaaawno temu czytalem wiem takze co do stanu wody miedzy bocjami a pyszczakami wiec...


więc samo posiadanie wiedzy na nic się zdaje jeśli się jej nie wprowadza w życie .
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości